آریل هایپرکار اولین مدل EV را پیش نمایش می کند

Hipercar یک کوپه کاملاً محصور با درهای چرخان است و بدنه خیره کننده آن با باله هایی در سراسر آن تزئین شده است.

  • آریل هایپرکار اولین مدل EV را پیش نمایش می کند

بر خلاف آریل اتم که دارای قاب نمایان و چشم نوازی است، هایپرکار یک وسیله نقلیه کاملا تایید شده خواهد بود که در معرض تمام تست‌های تصادف و آلایندگی خودروهای معمولی قرار می‌گیرد. این بدان م،ی است که جزئیات اساسی مانند آن باید پنهان شوند.

این شرکت یک شبه از نمونه اولیه هایپرکار رونمایی کرد که در حدود دو سال دیگر تولید خواهد شد و در این مدت ممکن است نام جدیدی در میان سایر تغییرات به دست آورد.

Cosworth عرضه شده است بسته باتری لیتیوم یون 800 ولت 62 کیلووات ساعت گفته می شود خودرو را با 241 کیلومتر محدوده با استفاده از استاندارد تست WLTP.

در حال حاضر نوع چهار چرخ محرک در مجموع تولید می کند 880 کیلو وات و 1800 نیوتن متر. آریل می گوید که هایپرکار می تواند شتاب صفر تا 97 کیلومتر در ساعت را در 2.09 ث،ه طی کند و در 4.4 ث،ه به سرعت 100 مایل در ساعت (161 کیلومتر در ساعت) برسد.

آریلخودروساز بریت،ایی که به خاطر خودروهای اسپورت آماده پیست مینیمال مشهور است، با کمک کمی از دوستانش در قطار برقی سوار می شود. کوزوورث.

هنگامی که سیستم بردار گشتاور به طور کامل تنظیم شد، خودروساز انتظار دارد زمان صفر تا 60 مایل در ساعت به زیر 2 ث،ه برسد، در حالی که سرعت 0 تا 100 مایل در ساعت باید در کمتر از 4 کیلومتر انجام شود.

مدل دیفرانسیل عقب از موتورهای الکتریکی مشابه نسخه چهار چرخ متحرک استفاده می کند، بنابراین گفته می شود کل ،وجی 440 کیلو وات و 900 نیوتن متر، اگرچه هیچ رقم عملکردی برای این نسخه اعلام نشده است.

  • آریل هایپرکار اولین مدل EV را پیش نمایش می کند

زم، که خودروی الکتریکی دو سال دیگر وارد هایپرکار تولیدی شود، با دو گزینه پیشرانه در دسترس خواهد بود: سیستم چهار موتوره چهار چرخ متحرک یا راه‌اندازی دیفرانسیل عقب دو موتوره.

  • آریل هایپرکار اولین مدل EV را پیش نمایش می کند

در حالی که این نمونه اولیه از پانل‌های فیبر کربنی با چاپ سه بعدی استفاده می‌کند، نسخه نهایی دارای بدنه کامل فیبر کربنی خواهد بود که به یک شاسی آلومینیومی متصل با زیرفراب‌های آلومینیومی جلو و عقب جفت می‌شود.

قیمت گذاری هنوز نهایی نشده است، اما انتظار می رود که هایپرکار تولیدی با قیمت کمتر از 1 میلیون پوند (1.7 میلیون دلار) شروع شود.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/ariel-hipercar-previews-first-ev-model

اگر این کافی نیست، Hipercar را می توان با یک توسعه دهنده برد توربین 35 کیلوواتی Cosworth که باتری را در حین حرکت شارژ می کند، مشخص کرد.