آیا اقامت با ماشین شما در استرالیا قانونی است؟

این مورد دیگری از “پارک به مسئولیت خودت” است، اما اگر با شورای محلی بررسی کنید تا مطمئن شوید قرار نیست به آنجا منتقل شوید یا جریمه نشوید، باید خوب باشید.

ا،ر ایالت های دیگر نیز همین گونه هستند، زیرا باید با مقامات شورا بررسی کنید و مطمئن شوید که علائم خیابان را رعایت می کنید. اگر نمی تو،د بفهمید چه چیزی قانونی است و چه چیزی ممکن است شما را به دردسر بیاندازد، همیشه می تو،د به ایستگاه پلیس محلی بروید و از آنها راهنمایی بخواهید.

که در کوئینزلندقو،ن کمپینگ بسیار سیاه و سفید هستند – زندگی یا خوابیدن در وسیله نقلیه از نظر فنی کمپینگ است، بنابراین اگر قصد دارید در آن شرکت کنید، باید این کار را در یک منطقه کمپینگ مشخص انجام دهید. کوئینزلند بدون شک سختگیرترین ایالت استرالیا برای این تفسیر است.

و سپس چرت زدن خسته کننده در کنار جاده وجود دارد، که اگر جایگزین خوابیدن پشت فرمان باشد، تشویق می شود. به‌علاوه برخی از حوزه‌های قضایی پیشنهاد می‌کنند که اگر در بار بوده‌اید، به جای رانندگی در حالت مستی، می‌تو،د در ماشین خود چرت بزنید. هوشمندانه به نظر می رسد، درست است؟

با این حال، به خاطر داشته باشید که برخی از شوراها نیز وجود دارند که به اصطلاح “کمپینگ غیرقانونی پارک خودرو” را تنظیم می کنند – مناطق مرسوم در ساحل شمالی NSW نسبت به کمپینگ در پارکینگ ها نگرش غیر قابل تحملی دارند، زیرا اگر قانونی بود، همه این کار را انجام می دادند. این کار را انجام دهید و امکانات محلی غرق خواهد شد.

  • آیا اقامت با ماشین شما در استرالیا قانونی است؟

وضعیت ویکتوریا هیچ قانونی ندارد که بگوید خوابیدن یا زندگی در وسیله نقلیه غیرقانونی است، اما مانند NSW، شوراهایی وجود دارند که ممکن است قو،ن خاصی در مورد تنظیم آن داشته باشند.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که اگر در ماشین خود با تهویه مطبوع روشن می‌خوابید، بهتر است مطمئن شوید که سیستم نشتی ندارد. موارد متعددی از مسمومیت کشنده با مونو،ید کربن در افرادی که در وسیله نقلیه خود با تهویه مطبوع خوابیده اند گزارش شده است.

مکان‌های زیادی در اطراف NSW وجود دارد که دارای تابلوهایی هستند که روی آن نوشته شده است: «کمپینگ مجاز نیست»، و در حالی که می‌تو،د استدلال کنید که در صورت عدم وجود چادر یا آتش کمپ کمپینگ نیستید، بهتر است به سادگی از چنین علائمی پیروی کنید.

واقعیت این است که خوابیدن یا حتی زندگی ، در ماشین شما، چه به انتخاب یا بر اساس شرایط، قانونی است. اما اگر در چنین شرایطی هستید باید مواردی را در نظر بگیرید.

  • آیا اقامت با ماشین شما در استرالیا قانونی است؟
گرایشی برای ،، که می خواهند سبک زندگی عشایری تری داشته باشند وجود دارد که همه چیز را جمع و جور کنند و با ون وارد جاده شوند – و اگر می خواهید این کار را انجام دهید، زندگی در ماشین شما کاملاً قانونی است.

  • در ا،ر حوزه های قضایی، خوابیدن یا زندگی در ماشین قانونی است
  • شوراهای محلی می توانند قو،ن و جریمه پارکینگ را اجرا کنند
  • مراقب ،نان محلی باشید

افراد دیگر ممکن است خود را در موقعیتی بیابند که خانه نداشته باشند یا خانه خود را ماشین خود بدانند. و این هم غیرقانونی نیست.

اگر قصد خوابیدن یا زندگی در وسیله نقلیه در سیدنی را دارید، مراقب بازرسان پارکینگ و علائم محدودیت پارکینگ باشید. جریمه ها می تواند گرانتر از یک شب در هاستل محلی باشد.

و در حالی که کمپ زدن با ماشین خود در این شهر غیرقانونی نیست قلمرو شمالی، برخی منابع بیان می‌کنند که انجام این کار در هر منطقه‌ای که برای کمپینگ تعیین نشده است، «ناراحت» است. منابع بسیار خوبی در وب سایت ،تی قلمرو شمالی وجود دارد که به شما می گوید کجا می تو،د کمپ بزنید و آیا برای رسیدن به آن نقطه به یک 4WD نیاز دارید یا خیر.

به ،وان مشاوره حقوقی در نظر گرفته نشده است. با مقامات مربوطه راه در ایالت یا قلمرو خود تماس بگیرید.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/is-it-legal-to-live-in-your-car-in-australi،

که در نیو ساوت و، هیچ قانونی ممنوعیت خوابیدن یا زندگی در بیرون از ماشین شما وجود ندارد، اگرچه مهم است که مطمئن شوید در جایی که قانونی است پارک کرده اید.