آیا این غیرقانونی است که نتوانید از پنجره عقب ماشین خود در استرالیا دیدن کنید؟

این وسایل نقلیه از نظر قانونی مجاز به داشتن “هر سطحی از تاریکی رنگ پنجره” برای پنجره های پشت راننده هستند. این اساساً توضیح می‌دهد که چرا ممکن است بیشتر ون‌ها، اتوبوس‌ها یا کامیون‌ها را بدون پنجره‌های دید در عقب راننده ببینید.

در مورد آینه های خارجی، این مقررات می گوید: «حداقل یک آینه دید عقب باید در هر طرف یک وسیله نقلیه موتوری با GVM (جرم ناخالص وسیله نقلیه) بیش از 3.5 تن، و یک موتور سیکلت یا موتور سه چرخه با یک چرخ جلو، نصب شود. پس از ژوئن 1975.

طبقه بندی های متعددی برای وسایل نقلیه تجاری وجود دارد، از جمله: وسایل نقلیه کالای سبک (NA) – زیر 3.5 تن. وسیله نقلیه کالای متوسط ​​(NB) – 3.5 تا 12 تن؛ وسیله نقلیه کالای سنگین (NC) – بیش از 12 تن؛ omnibus سبک (MD) – کمتر از 5.0 تن با 10 موقعیت صندلی یا بیشتر. و omnibus سنگین (ME) – بیش از 5.0 تن و با 10 موقعیت یا بیشتر صندلی.

با این حال، به نظر می رسد که از شیشه جلوی عقب وسیله نقلیه خود بیرون بیایید، کار چندان مهمی نیست.

همانطور که ممکن است در پوشش دیگر ما دیده باشید، قو،ن مربوط به دیدن جلوی وسیله نقلیه شما سختگیرانه است، و مواردی مانند تاس های کرکی یا حتی صفحه های ناوبری نشسته متصل به شیشه جلو که ممکن است دید شما را مسدود کنند، می توانند شما را پلیس کنند. یک امتیاز خوب یا حتی نقص

بر اساس کدهای طراحی خودرو استرالیا، فراتر از خودروهای سواری، طبقه‌بندی‌ها و استانداردهای متفاوتی برای آنچه برای شیشه‌های عقب مورد نیاز است، وجود دارد.

طبق قو،ن Tinting استرالیا، تاریکی رنگ با VLT یا انتقال نور مرئی اندازه گیری می شود. VLT معادل درصد نوری است که از پنجره‌های خودرو می‌گذرد، بنابراین 35 درصد VLT جلوی 65 درصد کل نوری را می‌گیرد.

به این ترتیب، لازم است رانندگان دید عقب را از طریق آینه های جانبی بیرونی در دسترس داشته باشند، به طوری که اگر نمای آینه دید عقب شما مسدود شده باشد، همچنان بتو،د آنچه را که در اطراف خودرو اتفاق می افتد مشاهده کنید.

بنابراین، به شرطی که یک روکش آینه ای روی پنجره پشتی خود قرار ندهید، باید خوب باشید.

قو،ن بیان می‌کنند که «حداقل یک آینه دید عقب باید روی یک خودرو، یک موتور سه‌چرخ با دو چرخ جلو، یا یک موتورسیکلت یا موتور سه‌چرخ با یک چرخ جلو، که قبل از ژوئیه 1975 ساخته شده است، نصب شود». اون آینه داخلیه

آئین نامه ملی عملکرد برای ساخت و اصلاح خودروهای سبک (NCOP) به طور خاص هیچ قانونی را در مورد دید راننده از روی صندلی راننده بیان نمی کند. با این حال، بخش 3.14 بیان می‌کند که تغییراتی در خودروی تولیدی که نیازی به گواهینامه ندارند، عبارتند از: «علامت‌گذاری، نقاشی، علامت‌نویسی، راه راه، فیلم (الگوی منشور) روی بدنه که نور بیش از حد را منع، نمی‌کند».

خانواده ها متوجه خواهند شد که گاهی اوقات شما باید همه چیز را به همان اندازه که در صندوق عقب هاچ بک، واگن یا شاسی بلند خود قرار می دهید قرار دهید، و این می تواند به م،ای محدود ، دید آینه عقب شما در نتیجه باشد.

این امر به ویژه هنگام یدک‌کشی کاروان یا تری، بسیار مهم است، زیرا این وسایل نقلیه یدک‌کش شده می‌توانند 100 درصد دید عقب راننده را از طریق خودرو مسدود کنند، در حالی که آینه‌های جانبی – یا واحدهای قابل افزایش (مانند آینه‌های ClearView) یا آینه‌های یدک‌کش کاروان با کلیک/بند. بهترین سرمایه گذاری برای اطمینان از ایمن بودن خود و سایر کاربران جاده خواهد بود.

برخی از وسایل نقلیه – مانند خودروهای شاسی بلند با سه ردیف صندلی – به طور فزاینده ای فناوری جایگزینی آینه دید عقب را از طریق یک سیستم دوربین ارائه می دهند که به صفحه ای که آینه در آن قرار دارد تغذیه می کند. یک سوئیچ وجود دارد که به شما امکان می دهد بین انعکاس واقعی آینه و نمای پشت خودرو با دوربین تغذیه شده تغییر دهید. این کار از طریق یک دوربین پشت بام یا با تنظیم بالا انجام می شود که تغذیه زنده را اجرا می کند. خودروهایی مانند تویوتا راو4، لندروور دیفندر و نیسان پثفایندر این ویژگی را دارند.

پس اگر بخواهید پشت سرتان را ببینید و دید شیشه عقب شما مسدود شود چه اتفاقی می افتد؟ اینجاست که دوربین دید عقب وارد می شود.

به همین ترتیب، رانندگان ute و ون متوجه خواهند شد که وقتی باری از چوب، وسایل رنگ آمیزی، بسته ها یا وسایل لوله کشی در کشتی داشته باشید، دیدن عقب بسیار سخت تر است. ون‌های بی‌شماری در جاده‌ها با پنل‌های خالی به دلیل ا،امات امنیتی یا برودتی وجود دارند، در حالی که بسیاری از شاسی‌های کابین دارای سایب، به سبک جعبه ابزار هستند که امکان دید به عقب را از کابین فراهم نمی‌کند.

  • آیا این غیرقانونی است که نتو،د از پنجره عقب ماشین خود در استرالیا دیدن کنید؟

اینکه بتو،د خارج از وسیله نقلیه خود را ببینید مهم است. اما واضح است که مهم‌تر این است که بتو،م جلوتر را ببینیم، نه به عقب.

  • دیدن پنجره عقب یا شیشه جلو ا،امی قانونی نیست
  • وسایل نقلیه سنگین یا وسایل نقلیه تجاری معاف هستند
  • همیشه دیدن بیرون امن تر خواهد بود!

به ،وان مشاوره حقوقی در نظر گرفته نشده است. با مقامات مربوطه راه در ایالت یا قلمرو خود تماس بگیرید.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/is-it-illegal-to-not-be-able-to-see-out-your-cars-back-window-in-australi،

علاوه بر این، بخش 6B مقررات ثبت نام وسایل نقلیه حمل‌ونقل جاده‌ای NSW در سال 2017 بیان می‌کند که «ضریب عبور نور، 0 درصد یا بیشتر» برای شیشه‌های عقب خودرو قابل قبول است اگر: (الف) وسیله نقلیه با حداقل 1 آینه دید عقب در هر طرف نصب شده باشد. وسیله نقلیه؛ ب) وسیله نقلیه اساساً برای حمل و نقل کالا طراحی شده است. ج) وسیله نقلیه دارای حداقل 4 چرخ یا حداقل 3 چرخ و GVM بیش از 1 تن باشد.

با این حال، چیزی که عجیب است این است که داشتن روکش محکم یا شیشه جلوی عقب رنگ شده غیرقانونی به نظر نمی رسد، داشتن شیشه پشتی به شدت رنگی می تواند شما را به دردسر بیاندازد.

و طبق قانون ذکر شده، همه ایالت ها و مناطق VLT برای شیشه عقب خودرو را 20 درصد محدود می کنند، به جز قلمرو شمالی که دارای استاندارد 15 درصد است.

اکنون، ممکن است دیده باشید که برخی از واحدهای نمایشگر بصری (VDU) غیرقانونی هستند، زیرا ممکن است حواس راننده را پرت کنند. بنابراین، راننده نمی تواند در حین رانندگی نتفلی، را تماشا کند، با این حال برخی از VDU ها – مانند دوربین های دید یا دوربین های دید عقب – وجود دارند که به ،وان کمک راننده استفاده می شود، تا زم، که دید راننده را مخفی نکند. جاده.

اگر GVM وسیله نقلیه “بیش از 3.5 تن نباشد”، وسیله نقلیه باید یک آینه دید عقب در سمت راست خودرو و یکی در سمت چپ یا یکی در داخل خودرو داشته باشد.

علاوه بر این، قانون استانداردهای خودروی استرالیایی Reg 35 بیان می‌کند: «آینه یا آینه‌های دید عقب باید طبق این قانون بر روی وسیله نقلیه موتوری نصب شوند تا راننده وسیله نقلیه بتواند با انعکاس جاده پشت وسیله نقلیه و موارد زیر را به وضوح ببیند. یا سبقت گرفتن از وسیله نقلیه.»