آیا این می تواند خودروی کوچک جدید تسلا باشد؟

یک مدل پایه جدید می تواند به افزایش فروش تسلا در بازار مهم چین کمک کند، جایی که احتمالاً در آنجا تولید می شود.

این شرکت در ماه دسامبر تایید کرد که به تولید هفتگی 868000 سلول رسیده است که به گفته او برای تامین انرژی 1000 خودرو کافی است.

تسلا در اوایل سال جاری اعلام کرد که جزئیات پلتفرم نسل بعدی خود را در اول مارس 2023 اعلام خواهد کرد.

  • آیا این می تواند خودروی کوچک جدید تسلا باشد؟

ع،‌هایی از نمونه اولیه خودرویی که می‌تواند خودروی کوچک تسلا باشد، در فضای مجازی منتشر شده است.

پلتفرم “نسل 3” گفته می‌شود که می‌تواند زیربنای یک مدل پایه جدید و یک روباتا،ی باشد.

تسلا می تواند با باتری های جدید 4680 خود که برای اولین بار در سال 2020 معرفی شد، هزینه ها را پایین بیاورد و گفته می شود که هم از نظر انرژی متراکم تر هستند و هم تولید آنها مقرون به صرفه است.

اما در سال 2021، مدیر عامل تسلا ظاهراً آب سردی را روی طرح‌های یک مدل پایه ریخته است و در طی یک تماس درآمدی گفت: «در حال حاضر روی یک خودروی 25000 دلاری کار نمی‌کنیم. در یک نقطه ما خواهد شد. اما ما در حال حاضر به اندازه کافی در بشقاب خود داریم – رک و پوست کنده بگویم، مقدار زیادی در بشقاب خود داریم.

ع، ها، منتشر شده در جاسوسی خودکار، چیزی را به تصویر می کشد که به نظر می رسد یک SUV کوچک با چراغ های جلو و عقب مشابه مدل 3 و مدل Y است.

یکی از اقلام موجود در بشقاب تسلا، Cybertruck است که به تعویق افتاده و اکنون تا سال آینده وارد تولید حجمی نخواهد شد.

  • آیا این می تواند خودروی کوچک جدید تسلا باشد؟
“در این مرحله، ما با مهندسی سایبرتراک و نیمه تمام شده ایم. بنابراین، بدیهی است که این چیزی است که ما روی آن کار می کنیم، خودروی نسل بعدی، که احتمالاً نیمی از هزینه پلتفرم 3 و Y خواهد بود. برای روشن شدن، کوچکتر خواهد بود.»

با این حال، از نظر اندازه و تن،، در مزدا CX-30 بیشتر به نظر می رسد.

ارزان‌ترین مدل تسلا در حال حاضر مدل 3 RWD است که با قیمت 64300 دلار قبل از هزینه‌های داخل جاده‌ای باز می‌شود. برندهای چینی مانند BYD و MG با مدل‌هایی که بسیار پایین‌تر از آن شروع می‌شوند، در بازار خودروهای الکتریکی محلی نفوذ می‌کنند.

  • آیا این می تواند خودروی کوچک جدید تسلا باشد؟

“[An entry-level vehicle is] بدیهی است که تمرکز اصلی تیم توسعه خودروی جدید ما است.

ایلان ماسک از یک مدل پایه جدید در سال 2020 با قیمت پایه 25000 دلار آمریکا (36209 دلار استرالیا به پول امروزی) و قابلیت‌های “کاملا مستقل” صحبت کرد.

تسلا در اوایل سال جاری کاهش قیمت را در آنجا اعلام کرد که باعث افزایش فروش این برند شد. اما با رقابت سخت تری از سوی برندهای محلی مواجه است، از جمله BYD که در حال عرضه خودروهای برقی مقرون به صرفه تری مانند دلفین و مرغ دریایی است.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/could-this-be-teslas-new-small-car