آیا باز گذاشتن شیشه ماشین شما قانونی است؟

این روزها، در بیشتر نقاط استرالیا، باز گذاشتن قفل ماشین یا پایین گذاشتن شیشه ها غیرقانونی است. و حتی به این فکر نکنید که کلیدهای خود را در اشتعال بگذارید.

NT

برای روشن شدن موضوع، شما مجاز هستید که پنجره های خود را به صورت لکه ای رها کنید. در برخی از حوزه‌های قضایی 2 سانتی‌متر است، در حالی که برخی دیگر تا 5 سانتی‌متر آزادی عمل می‌دهند.

“وسیله نقلیه موتوری را بدون مراقبت با کلیدها در حالت احتراق، موتور روشن، ترمزها ثابت نشده یا قفل درها باز بگذارید” – بدون اشاره به پنجره ها – با این حال جریمه آن تخلف ممکن است 185 دلار برای شما هزینه داشته باشد. گزارش ها حاکی از آن است که ویکتوریا برای پایین گذاشتن پنجره های شما 5 سانتی متر مجاز است.

همچنین در این قانون به وضوح بیان شده است: باید مطمئن شوید که درها قفل هستند و پنجره ها محکم هستند (پنجره ایمن است حتی اگر تا 2 سانتی متر باز باشد). جریمه: 87 دلار

در اینجا خلاصه ای از قو،ن در سراسر استرالیا آمده است:

تاسم،

استرالیای ج،ی

عمل کنید

قو،ن مشابه NSW، اما 5 سانتی متر فاصله پنجره مجاز است. جریمه تا 20 واحد جریمه – یا حدا،ر جریمه خیره کننده 2874 دلار. باید یک پلیس بداخلاق باشد تا در چنین سطحی از پنالتی را امتحان کند.

باز هم، قو،ن در WA تقریباً ی،ان است – در سه متری ماشین، باید درها و پنجره ها را محکم کنید. جریمه: 50 دلار

اگر نمی خواهید مجبور شوید ماشین خود را قفل کنید یا شیشه ها را بالا بگذارید، SA جای شماست. بر اساس مقررات ترافیک جاده ای ایالت (قو،ن جاده – مقررات جانبی و متفرقه) در سال 2014، بیان شده است که “رانندگان در استرالیای ج،ی از قانون 213 (ایمن سازی وسیله نقلیه موتوری) مستثنی هستند”.

اگر می توان پنجره ها را “ایمن کرد”، باید اینطور باشند. در مورد درها هم همینطور، اگر بتوان آنها را قفل کرد، باید قفل شوند.

تقریباً مانند برخی از ایالات دیگر، از این نظر که قانون این است که ماشین را خاموش کنید، کلید را از استعله بردارید و مطمئن شوید که در صورت تمایل، هیچ ،دسال (16 یا کمتر) را در ماشین رها نکنید. بیش از سه متر از خودرو فاصله خواهد داشت.

در حالی که داستان‌هایی از جریمه شدن افراد به دلیل پایین گذاشتن شیشه‌های اتومبیل خود در Vic وجود داشته است، عبارات مندرج در اسناد مجازات ایمنی جاده هیچ چیزی از این نوع جریمه را بیان نمی‌کند.

ممکن است یکی از اعضای خانواده را به خاطر بیاورید که در خیابان رانندگی می‌کرد، کلیدهایش را در مشعل و شیشه‌ها را پایین می‌گذاشت، از ماشین خود دور می‌شد و به مغازه‌ها می‌رفت و برمی‌گشت و می‌دید که وسیله نقلیه‌اش همچنان در همان جایی که بود نشسته بود، بدون ضربه زدن. از زیر یکی از برف پاک کن ها. آن روزها خیلی وقت است که رفته اند.

  • اگر نزدیک ماشین خود نباشید، باز گذاشتن شیشه های خودرو ممکن است خلاف قانون باشد
  • جریمه ها برای تخلف متفاوت است
  • باز گذاشتن قفل ماشین نیز می تواند شما را به دردسر بیاندازد
  • آیا باز گذاشتن شیشه ماشین شما قانونی است؟

به نظر نمی‌رسد قانون خاصی در مورد امنیت خودرو در قلمرو شمالی وجود داشته باشد، اما Neighbor،od Watch NT پیشنهاد می‌کند که رانندگان همیشه درها را قفل کرده و شیشه‌های خود را بالا می‌برند و هرگز کلیدها را در اشتعال نمی‌گذارند.
به ،وان مشاوره حقوقی در نظر گرفته نشده است. با مقامات مربوطه راه در ایالت یا قلمرو خود تماس بگیرید.منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/is-it-legal-to-leave-your-car-windows-openکوئینزلند نیو ساوت و، ویکتوریا

در ایالت نیوساوت و، می‌تو،د شیشه ماشینتان را 2 سانتی‌متر پایین بگذارید، اما نمی‌تو،د ماشین را روشن بگذارید، یا شیشه‌ها را پایین بگذارید، یا ماشین را باز بگذارید، یا افراد 16 ساله یا کمتر را در ماشین بگذارید، یا کلید را در جرقه بگذارید. اگر قرار است بیش از سه متر با ماشین فاصله داشته باشید.

همه اینها ظاهراً با هدف کاهش نرخ سرقت خودرو است. سخت‌تر ، سرقت خودروها به این م،ی است که احتمالاً اسناد خودروهای سرقتی کمتری انجام می‌شود، در حالی که جریمه ، راننده برای پایین گذاشتن شیشه‌ها به ،وان یک اقدام “ایمنی” تلقی می‌شود.

اما شرطی وجود دارد که اگر قصد پرداخت هزینه پارکینگ را دارید، نیازی به قفل ، ماشین و بالا بردن شیشه ها ندارید.

جریمه برای عدم ایمن سازی خودروی شما ممکن است اعمال شود (114 دلار).

استرالیای غربی

هنگامی که در ACT هستید مطمئن شوید که خودروی خود را ایمن کرده اید. تقریباً از همان قو،ن بقیه ایالت ها پیروی می کند – اگر بیش از سه ایالت دور هستید، پنجره ها باید بالا باشند و درها باید قفل باشند. اما برای ،، که این کار را انجام نمی دهند یک جریمه بالقوه بزرگ دارد – 20 واحد جریمه یا 3200 دلار.