آیا رانندگی با محدودیت سرعت غیرقانونی است؟

یک نکته جالب برای بررسی اینکه آیا آهسته‌پیک هستید یا خیر – اگر به دلیل کندی رانندگی باعث تصادف شوید، ممکن است پوشش بیمه شما پرداخت نشود.

به ،وان مثال، قو،ن جاده استرالیا – سندی از قو،ن نمونه که هیچ اثر قانونی ندارند، اما اساس قو،نی را تشکیل می دهند که ممکن است در سراسر کشور اعمال شوند – دارای یک نماد خاص در مورد امپدانس ترافیک است.

  • آیا رانندگی با محدودیت سرعت غیرقانونی است؟

آهسته و پیوسته ممکن است در مسابقه ضرب المثل پیروز شود، اما اگر در برخی از حوزه های قضایی استرالیا خیلی آهسته رانندگی می کنید، ممکن است یک روز در دادگاه برنده شوید.

  • رانندگی خیلی آهسته می تواند برای سایر کاربران جاده خطرناک باشد
  • اگر مشخص شود که مانع از جریان ترافیک می شوید، ممکن است جریمه شوید
  • برخی از ایالت ها حداقل محدودیت سرعت و همچنین حدا،ر برای آزادراه ها دارند

در واقع، استرالیای غربی – بزرگترین ایالت کشور با برخی از طول، ترین جاده ها در کشور – می گوید که برای رانندگان مهم است که به محدودیت سرعت توجه کنند و در صورت امکان به آن نزدیک شوند.

  • آیا رانندگی با محدودیت سرعت غیرقانونی است؟

و از آنجایی که دوچرخه سواران علیرغم عدم نیاز به گواهینامه یا ثبت نام، کاربر جاده محسوب می شوند، یک رکابزن ممکن است نتواند با ترافیک در منطقه 60 هماهنگی داشته باشد – و این نیز قانونی است.

کتاب قو،ن حتی یک مثال را ارائه می دهد: “راننده ای که با سرعت 20 کیلومتر در ساعت در طول جاده ای که محدودیت سرعت 80 کیلومتر در ساعت برای آن اعمال می شود، در صورتی که دلیلی برای رانندگی با آن سرعت وجود نداشته باشد. طول جاده.»

این ممکن است شدید به نظر برسد، اما قو،نی در استرالیا وجود دارد که اساساً به این م،ی است که نباید آنقدر آهسته رانندگی کنید که مانع از جریان ترافیک شود. و در برخی ایالت ها، حداقل محدودیت سرعت واقعی برای بزرگراه ها وجود دارد.

نمونه های دیگری از وسایل نقلیه آهسته حرکت که ممکن است از معاینه معاف شوند شامل وسایل نقلیه سنگین، به ویژه آنهایی هستند که در سراشیبی حرکت می کنند.

به ،وان مثال، در آب و هوای نامساعد، اگر تصمیم دارید کمتر از سرعت مجاز رانندگی کنید، این حق شماست. همه ما گرفتار یک بارندگی ناگه،، یا اخیراً، تگرگ یا طوفان باد، یا مه شدید یا حتی برف شده ایم، جایی که به نظر می رسد جاده از جلوی چشمان ما ناپدید می شود. در این مثال، شما می تو،د با سرعتی رانندگی کنید که احساس می کنید بر اساس دید در دسترس شما ایمن است.

به ،وان مشاوره حقوقی در نظر گرفته نشده است. با مقامات مربوطه راه در ایالت یا قلمرو خود تماس بگیرید.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/is-it-illegal-to-drive-under-the-s،d-limit

اما مواردی از رانندگی آهسته وجود دارد که ممکن است به دردسر شما نخورد.

قانون راه 125 – مانع تراشی غیرمنطقی برای رانندگان یا عابران پیاده – از رانندگان می‌خواهد اطمینان حاصل کنند که «به‌طور غیرمنطقی مسیر راننده یا عابر پیاده را مسدود نمی‌کنند». به این ترتیب، راننده نباید بدون دلیل منطقی در ترافیک توقف کند و همچنین نباید «آهسته تر از سایر وسایل نقلیه» رانندگی کند.

به عبارت دیگر، اگر آنقدر آهسته رانندگی می کنید که سایر کاربران جاده مانع شما می شوند، ممکن است درگیر شوید.

فقط توجه داشته باشید که اگر در چنین شرایطی روی ترمز بزنید، سایر کاربران جاده ممکن است نتوانند شما را ببینند. ا،ر حوزه‌های قضایی می‌گویند که اگر در این موقعیت هستید، چراغ‌های خطر را روشن کنید تا به سایر کاربران جاده کمک کنید تا شما را ببینند.

سایت پرسش‌های متداول پلیس WA بیان می‌کند: «اگر در یک آزادراه سفر می‌کنید، نباید کمتر از 20 کیلومتر در ساعت کمتر از حد مجاز سرعت حرکت کنید، مگر اینکه ترافیک ترافیکی وجود داشته باشد یا شرایط جاده حکم کند.»