آیا رانندگی با هدفون قانونی است؟

رانندگی با هدفون در WA قانونی است، اما مانند سایر ایالت ها، باید کنترل خودرو را حفظ کنید. اگر به نظر می رسد که کنترلی در دست ندارید و آهنگ های شما باعث آن شده است، ممکن است رزرو و جریمه شوید.

  • آیا رانندگی با هدفون قانونی است؟

اگر مشخص شود که شما به گونه ای رانندگی می کنید که خلاف آن باشد، ممکن است با جریمه دادگاه تا سقف ۲۵۰۰ دلار مواجه شوید.

اگر واقعاً نمی تو،د آنچه را که در خارج از ماشین شما اتفاق می افتد بشنوید، نمی تو،د به موقعیت های مختلف به سرعت واکنش نشان دهید. و این می تواند به م،ای تفاوت بین یک تصادف نزدیک و یک تصادف واقعی باشد.

استرالیای ج،ی

واقعاً به عقل سلیم می رسد. و بله، شما ممکن است از آن دسته از راننده هایی باشید که موسیقی خود را با صدای بلندی که بلند،ا می توانند پخش کنند، صدا می کنند، اما این نیز می تواند بسیار ناامن باشد.

قلمرو شمالی

استفاده از هدفون و رانندگی در Apple Isle قانونی است، اما وقتی صحبت از قو،ن استفاده از تلفن همراه در T،ie به میان می‌آید، جای بیشتری برای تفسیر (یا شاید سوء تعبیر) وجود دارد.

عمل کنید

این مسئله مهم است – اگر هدفون، ایرپاد یا هدفون شما حواس شما را پرت می کند و به ،ه خود سطح کنترل شما را بر وسیله نقلیه خود محدود می کند، در این صورت ممکن است درگیر شوید. و اگر راننده یادگیرنده (L-plater) یا دارنده گواهینامه موقت (P-plater) هستید، اساساً می تو،د آن را فراموش کنید – قو،ن، به طور کلی، بیان می کنند که برای این دارندگان گواهینامه استفاده از هدفون یا هر وسیله انتقال صدا در حین رانندگی اشکالی ندارد (تلفن ها ممنوع هستند، بنابراین منطقی است).

مانند سایر ایالت ها، استفاده از هدفون و رانندگی غیرقانونی نیست. اما مجدداً تحت توجه قانون رانندگی پریشان قرار می گیرد که در SA می گوید: “شخص نباید بدون مراقبت یا توجه لازم یا بدون توجه منطقی به سایر افراد در جاده ها وسیله نقلیه را رانندگی کند.”

در NSW می‌تو،د هنگام رانندگی موسیقی خود را مستقیماً در گوش‌هایتان پخش کنید، تا زم، که قانون 291 (1) جاده NSW را زیر پا نگذارید، که راننده باید کنترل من،ی بر وسیله نقلیه داشته باشد.

در اینجا خلاصه ای از تفاوت های بین حوزه های قضایی استرالیا آورده شده است.

کوئینزلند

آیا ایمن است؟ این موضوع سوال برانگیز است و برای ایالت ها و مناطق در استرالیا محل بحث است، زیرا رویکردهای متفاوتی برای استفاده از هدفون و تأثیر بالقوه آن بر رانندگی شما وجود دارد.

برخی از این هدفون های حذف نویز استثنایی هستند – ممکن است صدای بوق کامیون را نشنید تا به شما هشدار دهد که راننده نمی تواند بایستد. یا شاید آن پیست دفت پانک که به آن می روید آنقدر بلند باشد که نمی تو،د صدای دوچرخه سوار یا عابر پیاده ای را بشنوید که سعی می کند توجه شما را جلب کند.

نیو ساوت و،

در ویکتوریا می‌تو،د هنگام رانندگی هدفون در دست داشته باشید، اما مقامات نگاهی مبهم به این عمل دارند. اگر قرار بود درگیر تصادف شوید یا مشخص شود که کنترل من،ی بر خودروی خود ندارید، ممکن است تحت پیگرد قانونی قرار بگیرید.

قو،ن رسمی بیان می کند که اگر: “با استفاده از تلفن همراه رانندگی کنید (هنگام حرکت یا ثابت، اما پارک نشده) به جز برای برقراری یا دریافت تماس از طریق تلفنی که در محل نصب است یا نیازی به لمس آن نیست، ممکن است با جریمه 346 دلاری روبرو شوید و سه نقص اما توجه داشته باشید که هیچ اشاره ای به موسیقی یا استفاده از تلفن برای چیزی غیر از تماس نیست. می تو،د از ، ها؟ احتمالا.

تاسم،

در NT، قو،ن اساساً مانند همه جاهای دیگر است. استفاده از هدفون اشکالی ندارد، تا زم، که این کار را با استفاده غیرقانونی از گوشی خود انجام ندهید و مطمئن شوید که کنترل خودرو را در دست دارید.

تقریباً قو،ن مشابه در اینجا – استفاده از هدفون یا هدفون غیرقانونی نیست، اما از محیط اطراف خود آگاه باشید و مطمئن شوید که می تو،د ماشین خود را تحت کنترل داشته باشید.

ویکتوریا

مانند سایر ایالت‌ها، اگر به دلیل استفاده از هدفون کنترل خودروی خود را در دست ندارید، ممکن است 173 دلار جریمه شوید. با این حال هیچ عیبی ندارد.

استرالیای غربی

اگر به دلیل نداشتن کنترل ماشین رزرو شده باشید، به دنبال سه نقص و یک جریمه 481 دلاری هستید. در یک منطقه مدرسه فعال گرفتار شوید، و ممکن است با چهار فقر و جریمه 603 دلاری مواجه شوید.

  • آیا رانندگی با هدفون قانونی است؟

اگر با ماشین قدیمی‌تری رانندگی می‌کنید، یا خیلی به استریوی ماشینتان اهمیت نمی‌دهید، به راحتی می‌تو،د بفهمید که چرا وقتی به داخل ماشین می‌پرید، هدفون خود را روشن نگه می‌دارید.

  • رانندگی با هدفون، هدفون یا غلاف گوش از نظر فنی قانونی است
  • اگر حواس شما پرت شده باشد، ممکن است قو،ن مربوط به کنترل خودرو نقض شود
  • برخی از حوزه های قضایی آن را ناامن می دانند

همه ما زندگی های پرمشغله ای داریم و اگر لازم نیست نگران وصل ، گوشی خود باشید یا منتظر بم،د تا سیستم صوتی بالا بیاید و دستگاه شما را شناسایی کند، یا شاید شما یک سیستم رسانه ای دارید که با وجود این مشکل از بین می رود و به پاد،ت تغییر می کند. در واقع شما فقط به یک آلبوم گوش می‌دادید – در برخی موارد منطقی به نظر می‌رسد که فقط گوشی خود را بگذارید یا گوشی خود را در آن قرار دهید.

  • آیا رانندگی با هدفون قانونی است؟

اگر تشخیص داده شود که شما از کنترل خارج شده اید یا بی احتیاطی رانندگی می کنید، ممکن است رزرو شوید و با سه نقص و جریمه تا سقف 575 دلار مواجه شوید.

پلیس ویکتوریا در حساب کاربری خود در فیسبوک نوشت: استفاده از هدفون هنگام رانندگی غیرقانونی نیست. با این حال، ما قویاً از آن جلوگیری می‌کنیم، زیرا می‌تواند بر توانایی شما برای تمرکز کامل روی کار رانندگی تأثیر بگذارد.

پایتخت کشور این امکان را به شما می دهد که از هدفون، هدفون یا هدفون استفاده کنید و رانندگی کنید. اما باز هم، قو،ن از شما می خواهند که کنترل ماشین خود را حفظ کنید.

به ،وان مشاوره حقوقی در نظر گرفته نشده است. با مقامات مربوطه راه در ایالت یا قلمرو خود تماس بگیرید.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/is-it-legal-to-drive-with-headp،nes