آیا موتور توربوشارژ در نهایت تویوتا GR86 را جور می کند؟

آیا موتور توربوشارژ در نهایت تویوتا GR86 را جور می کند؟  کیفیت والپیپر خارجی - تصویر 992449

مزایای آشکاری هم برای یک موتور بزرگتر با تنفس معمولی و هم یک موتور توربوشارژ کوچکتر وجود دارد. برای بسیاری، وضعیت فعلی GR86، با چهار لیتری تخت 2.4 لیتری، جایی است که خودرو باید باشد. با این حال، دیگران بدون شک از واحد توربوشارژ که در حال حاضر در دو مدل پرفورمنس تویوتا استفاده شده است، قدرد، خواهند کرد.

آیا موتور توربوشارژ در نهایت تویوتا GR86 را جور می کند؟  نمای بیرونی - تصویر 992442

واقعیت این است که موتورهای با دور بالا و تنفس طبیعی کارایی کمتری نسبت به موتورهای توربوشارژ کوچکتر دارند، به خصوص در مورد آلایندگی. با توجه به آلایندگی های همیشه سختگیرانه، یک GR86 توربوشارژ با موتور G16E-GTS مطمئنا منطقی خواهد بود. علاوه بر این، به تویوتا این امکان را می‌دهد تا برای اولین بار در دهه‌های گذشته، موتور خود را در چیزی که احتمالاً سرگرم‌کننده‌ترین خودروی اسپرت این برند است، قرار دهد.


منبع: https://www.tops،d.com/cars/features/will-a-turbocharged-engine-finally-sort-out-the-toyota-gr86-ar197633.html

اولین تویوتا 86 در بیش از 30 سال گذشته که دارای موتور تویوتا بود

تویوتا GR86 مانند مدل های قبلی خود یک خودروی تیونر است. خواه GT86، 86 یا GR86 فعلی، این کوپه کوچک ژاپنی در حال حاضر از پشتیب، فوق‌العاده‌ای بهره می‌برد. در حالی که القای اجباری چیزی نیست که ماشین‌های تیونر کاملاً به آن نیاز داشته باشند، اما اصلاح ماشین را در مورد عملکرد بسیار آسان‌تر می‌کند.

در حالی که تویوتا چیزی در مورد نسخه تولیدی GR86 توربوشارژ نگفته است، اما می‌د،م که می‌خواهد آن را به مسابقه برساند. سری مسابقات ژاپنی Super Takyu دارای 9 ک، مسابقه ای است که برخی از آنها نیاز به تایید دارند. ک، ST5 جایی است که ما انتظار داریم GR86 توربوشارژ مانند پایین ترین ک، با حجم موتور 1500 سی سی یا کمتر مسابقه دهد. با توجه به اینکه نسخه تولیدی GR86 توربوشارژ وجود ندارد، تویوتا و سوبارو، در صورت تمایل به مسابقه، باید آن را تایید کنند.

آیا توربوشارژر سه خطی GR86 را به خودروی اسپرت بهتری تبدیل می کند؟

آیا موتور توربوشارژ در نهایت تویوتا GR86 را جور می کند؟  کیفیت والپیپر خارجی - تصویر 992448

ما قبلاً می د،م که موتور 1.6 لیتری توربو سه می تواند قدرت بسیار بیشتری نسبت به موجودی داشته باشد. موتور G16E-GTS GR Yaris/GR کرولا در حال حاضر 500 ، بخار قدرت قابل اعتماد را در داخل استوک نشان داده است.، با واشر سر نقطه ضعف موتور است. از آنجایی که پشتیب، پس از بازار از مدل سه خطی به وفور شروع شده است و با توجه به آنچه تاکنون در مورد این نیروگاه می د،م، می تو،د انتظار قدرت مشابهی را از نسخه 1.4 لیتری داشته باشید که در نمونه های اولیه GR86 توربوشارژ کار می کند.

برخلاف کرولا AE86 از دهه 1980، GT86، 86 و GR86 یک واحد چهار تخته مشتق شده از سوبارو را بسته بندی می کنند. با این حال، تویوتا اکنون تعداد کمی GR86 توربوشارژ تولید کرده است. با توجه به تلاش های مش، تویوتا و سوبارو در ایجاد دوگانه GR86/BRZ، در ابتدا معتقد بودیم که این موتور FA24F است که در جدیدترین نسخه سوبارو WRX یافت می شود. با این حال، معلوم شد که برای اولین بار، تویوتا GR86 دارای یک موتور تویوتا است که در داخل محفظه موتور خود می تپد.

اینقدر عجله نکنید که جشن بگیرید. فقط به این دلیل که تویوتا چند GR86 توربوشارژ تولید کرده است، به این م،ی نیست که ما هنوز یکی از آنها را دریافت خواهیم کرد. تویوتا قصد دارد از خودروهای توربوشارژ در سری مسابقات ژاپنی Super Taikyu استفاده کند. GR86 های توربوشارژ نیز یک بستر آزمایشی برای سوخت های مصنوعی هستند. تویوتا، مانند سایر سازندگان، تلاش می کند تا سوخت های کربن خنثی تولید کند تا موتور احتراق داخلی را تا زم، که ممکن است زنده نگه دارد. دلیل تصمیم تویوتا به استفاده از موتور خود به جای سوبارو این است که می‌خواهد سوخت‌های کربن خنثی را برای کار در موتورهای خود تأیید کند.

موتور تیونر برای ماشین تیونر؟

آیا موتور توربوشارژ در نهایت تویوتا GR86 را جور می کند؟  نمای بیرونی - تصویر 992437

این نسخه ای از موتور 1.6 لیتری توربوشارژ سه خطی است که به تویوتا GR کرولا نیرو می دهد که به ،ه خود نسخه قدرتمندتری از آسیاب GR یاریس است. نسخه ای که GR86 های توربوشارژ را تامین می کند به 1.4 لیتر کاهش یافته است. تصمیم برای کاهش حجم موتور تصمیمی عجیب به نظر می رسد، اما احتمالاً به جایی مربوط می شود که تویوتا قصد دارد با توربو GR86 مسابقه دهد (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح می دهیم). با این اوصاف، خوشحال خواهید شد که بد،د این خودروها در حال حاضر بیش از 300 ، بخار قدرت دارند، که بیشتر از آن چیزی است که GR کرولا بسته بندی می کند.

GR86 های توربوشارژ در واقع چه هستند