آیا یدک کشی تریلر توسط پلاک های L قانونی است؟

هنگامی که شما یک دارنده گواهینامه رانندگی یادگیرنده هستید، هیچ قانونی در سراسر استرالیا در مورد یدک کشی وجود ندارد.

  • قو،ن بسته به جایی که مجوز خود را دارید متفاوت است
  • یدک کشی به طور بالقوه خطرناک است و رانندگان بی تجربه ممکن است مهارت لازم برای جلوگیری از تصادفات را نداشته باشند
  • همیشه مطمئن شوید که قو،ن یدک کشی را می د،د و نمی تو،د

تاسم،: ایالت جزیره اجازه یدک کشی صفحات L را نمی دهد. وب‌سایت PlatesPlus ایالتی بیان می‌کند که رانندگان مرحله یادگیری نباید «هرگز وسیله نقلیه دیگری، از جمله تری،» را یدک بکشند.

اولین مورد این است که در وهله اول باید زم، یاد بگیرید که رانندگی را یاد می گیرید. منطق این است که اگر فوراً آن نوع مهارت را بیاموزید، اگر در آینده به آن استعداد نیاز داشته باشید، می تواند به شما کمک کند.

استرالیای غربی: رانندگان یادگیرنده مجاز به یدک کشی در استرالیای غربی هستند. رانندگان L از یدک‌کشیدن تری، تا زم، که راننده یادگیرنده در شرایط مجوز یادگیری خود رانندگی می‌کند محدودیتی ندارند – و این شامل داشتن یک راننده ناظر در کنار آنها در وسیله نقلیه است.

به ،وان مشاوره حقوقی در نظر گرفته نشده است. با مقامات مربوطه راه در ایالت یا قلمرو خود تماس بگیرید.منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/is-it-legal-for-l-platers-to-tow-a-trailer

راه دیگر نگاه ، به آن این است که پلاترهای L باید ابتدا یاد بگیرند که چگونه رانندگی کنند و جاده را درک کنند، قبل از اینکه انتظار داشته باشند بتوانند با بار اضافی ب،ل ، چیزی در یک موقعیت “زنده” کنار بیایند.

ACT: در کتابچه راهنمای قو،ن جاده ACT آمده است: «ب،ل به تری،های کوچکی که بیش از 750 کیلوگرم GVM (جرم ناخالص وسیله نقلیه) نباشد محدود می شود. دارندگان گواهینامه رانندگی یادگیرنده موتور سیکلت مجاز به یدک کشی نیستند.»

به گفته آژانس حمل و نقل ،ت ایالتی، رانندگان یادگیرنده و موقت P1 محدودیت هایی برای یدک کشی دارند. رانندگان دانش آموز و موتورسواران دانش آموز و موقت مجاز به یدک کشی نیستند.

اساساً برخی از حوزه های قضایی مختلف در سراسر کشور نیز این را می بینند – قو،ن بسته به محل صدور پلاک L شما متفاوت است. در اینجا خلاصه ای از قو،ن مختلف برای رانندگان پلاک L استرالیا در مورد یدک کشی آورده شده است.

با این حال، یدک‌کشیدن تری،، کاروان، تری، کمپر، ​​شناور ،، ،دکن چوب، پورتالو و یا هر چیز دیگری کاری است که نباید ساده گرفته شود.

استرالیای ج،ی: MyLicence SA می‌گوید: «اگر مجوز یا گواهینامه شما در استرالیای ج،ی صادر شده باشد، می‌تو،د وسیله نقلیه‌ای با وزن حدا،ر 4.5 تن را بر،د و یک تری،، کاروان، قایق یا شناور ، را بکشید، زیرا SA مجوز یادگیرنده یا رانندگان گواهینامه موقت را محدود نمی‌کند. ب،ل چنین وسایل نقلیه در اغلب موارد، در صورت رانندگی بین ایالتی، شرایط مجوز/گواهی شما با شما همراه است، اما توجه داشته باشید که برخی از قو،ن ممکن است متفاوت باشند.

کوئینزلند: رانندگان صفحه L مجاز به یدک کشی هستند مشروط بر اینکه “پلیت L را در پشت کاروان داشته باشند یا روی تری، نیز قابل مشاهده باشند”.

حوزه های قضایی که L در آنها قرار دارد مجاز نیستند به یدک کشی:

ویکتوریا: با توجه به سایت Vicroads در مورد محدودیت های راننده یادگیرنده، آن دسته از رانندگ، که در پلاک L خود هستند نباید “تری،، کاروان یا وسیله نقلیه دیگری را یدک بکشند”.

همچنین اگر در نزدیکی هر یک از مرزها با ایالت‌ها یا سرزمین‌های همسایه زندگی می‌کنید که یدک‌کشی L-plater را مجاز می‌دانند، توجه داشته باشید، مرکز ایمنی جاده ای NSW بیان می‌کند: «یادگیرنده NSW، رانندگان P1 و P2 و سواران باید از شرایط گواهینامه مشابهی تبعیت کنند. و زم، که در ایالت‌ها یا مناطق دیگر استرالیا رانندگی می‌کنند یا سوار می‌شوند، محدودیت‌هایی در نیووس و، اعمال می‌شود.»

  • آیا یدک کشی تری، توسط پلاک های L قانونی است؟

نیو ساوت و،

یدک کشی می تواند به تراژدی ختم شود اگر توسط فردی که نمی داند چه می کند انجام شود. کافی است «ش،ت یدک‌کشی» را در یوتیوب جستجو کنید و چند فیلم متضاد از رانندگ، خواهید دید که ظاهراً همه تج،ات را دارند و هیچ ایده‌ای در مورد یدک کشیدن ندارند.

حوزه‌هایی که پلاک‌های L مجاز به یدک‌کشیدن هستند:

با این حال، پلیس کوئینزلند بیان می‌کند که یدک‌کشی کاری نیست که باید ساده گرفته شود – و در حالت ایده‌آل، نباید برای اولین بار در جاده‌ای عمومی با ترافیک دیگر اتفاق بیفتد: «ب،ل تری، یا کاروان به تمرکز و مهارت بیشتری نیاز دارد. قبل از تلاش برای یدک کشی با سرعت بالا یا در فضاهای محدود، باید تجربه ،ب کنید.

دو بحث در مورد اینکه چه زم، باید در حین یدک کشیدن چیزی شروع به یادگیری رانندگی کنید، وجود دارد.

قلمرو شمالی: راهنمای رانندگان یادگیرنده NT بیان می کند: “ب،ل – شما مجاز به یدک کشی تری، هستید”. علاوه بر این، منطقه بیان می‌کند که «پلاک‌های L باید به وضوح در جلو و عقب خودرو نمایش داده شوند. در صورت یدک‌کشیدن تری،، صفحه L نیز باید در پشت تری، نمایش داده شود.»