اخبار این هفته: 3-7 آوریل

رقیب جدید میتسوبیشی برای فورد رنجر و تویوتا هایلو، کمتر از 12 ماه از ورود به استرالیا فاصله دارد.

داستان کامل: آیا میتسوبیشی ASX جدید به استرالیا می آید؟


  • اخبار این هفته: 3-7 آوریل

تولید این مدل ها برای بازار استرالیا از سال 2025 آغاز می شود.

این ناامید کننده است، با توجه به اینکه بین سال های 2020 تا 2021 این رقم از 218 گرم کاهش یافته است.

تویوتا هایلو،، فورد رنجر و ایسوزو دی م، پرطرفدارترین خودروهای جدید ماه گذشته بودند که بالاتر از میتسوبیشی اوتلندر و تسلا مدل Y در رتبه های چهارم و پنجم قرار گرفتند.

تقاضای محدود، همراه با چالش انطباق فناوری هیب، پلاگین از SUV خانواده اوتلندر برای زندگی در یک قاب نردب،، به این م،ی است که میتسوبیشی ممکن است با نسخه PHEV تریتون آتی خود را خسته نکند.

تریتون به زودی عرضه می شود، اما منتظر یک پلاگین هیب، نباشید

این بدان م،است که طیف مزدا 3 تنها با موتورهای 2.0 لیتری و 2.5 لیتری اسکای اکتیو G چهار سیلندر تنفس طبیعی بنزینی که منحصراً به یک گیرب، شش سرعته اتوماتیک متصل می شود، در دسترس خواهد بود.

داستان کامل: زم، که میتسوبیشی تریتون اوت جدید در استرالیا فرود خواهد آمد
داستان کامل: میتسوبیشی تریتون PHEV به دنبال استفاده از برق …


  • اخبار این هفته: 3-7 آوریل

این شرکت خط‌آپ را ساده‌تر کرده است و تمامی انواع گیرب، دستی و همچنین مدل‌های هیب، ملایم G20e Evolve و X20 Astina را حذف کرده است.

داستان کامل: VFACTS: مارس 2023 فروش خودروهای جدید کاهش می یابد زیرا کمبودها ادامه دارد


تریتون جدید بر روی پلتفرم جدیدی سوار خواهد شد و در هنگام عرضه دارای یک موتور دیزلی جدید در زیر کاپوت است.

داستان کامل: ،س کوپه، کانورتیبل در مسیر تولید
داستان کامل: ،س می‌گوید حذف خودروهای سدان یک «اشتباه» است

داستان کامل: Genesis G-Wagen رقیب احتمالی است
داستان کامل: ،س پیش نمایش رقیب BMW X6 با کانسپت GV80 کوپه


VFACTS: مارس 2023 با ادامه کمبود، فروش خودروهای جدید کاهش می‌یابد

ما در طول هفته کاری بسیاری از اخبار خودرو را منتشر می کنیم، و پیگیری همه چیز دشوار است – که دلیل اصلی این لیست آ، هفته است.

مزدا استرالیا نسخه به روز شده هاچ بک و سدان 3 خود را پیش از تاریخ فروش در جولای سال جاری معرفی کرده است.

میتسوبیشی ASX جدید کی می آید؟

بازوی محلی این برند تایید کرده است که شاسی بلند الکتریکی هیوندای Ioniq 7 در مقطعی در سال 2024 به فروش می رسد.

MG دریچه الکتریکی جدید را به پیش‌زمینه می‌آورد

کیا استرالیا تایید کرده است که دیگر سفارشی برای لیفت بک استینگر خود نمی پذیرد، زیرا تولید در کره کاهش می یابد.

لامبورگینی که به تازگی از سوپراسپرت پرچمدار جدید Revuelto رونمایی کرده است، تایید کرده است که جایگزین هایی برای هوراکان فعلی و اوروس در سال آینده رونمایی خواهند شد.

پس از اینکه Ram 1500 REV به صحنه نمایشگاه خودروی نیویورک 2023 رفت، این شرکت تأیید کرد که این پیکاپ تمام الکتریکی به استرالیا خواهد آمد.

تسلا نسخه سومی را به پرفروش‌ترین شاسی‌بلندهای الکتریکی مدل Y در استرالیا اضافه کرده است، در حالی که قیمت انواع موجود را به همان جایی که در ابتدای سال بود کاهش داده است.

رقیب هیوندای کیا EV9 سال آینده می آید

با تکمیل ،یب جایگزین آونتادور، آینده نسل بعدی هوراکان و اوروس نیز تایید شده است که با هر دو مدل جدید و هنوز نامشخص دارای پیشرانه هیب، الکتریکی خواهند شد.

هدف سال 2022 برای رده خودروهای تجاری سبک شاسی بلندهای سنگین و سبک که MC + NA نامیده می شود، 189 گرم CO2 برای هر کیلومتر طی شده بود. نتیجه 212.8 گرم بود که در واقع افزایش اندکی نسبت به رقم 212.5 گرمی سال 2021 داشت.

رم ترا، استرالیا برای پیکاپ الکتریکی بالا می رود

مدیران ارشد میتسوبیشی به رسانه‌های محلی تأیید ،د که برند هنوز تصمیم نگرفته است که با جایگزینی چه مسیری را طی کند یا اصلاً برای جایگزینی آن زحمت خواهد کشید – علیرغم اذعان به این واقعیت که حتی ASX قدیمی «نمی‌تواند برای همیشه دوام بیاورد. “.

آقای ریورو گفت: «می‌تو،م تأیید کنیم که به نمایندگی‌های خود توصیه کرده‌ایم که هیچ سفارش VFOS دیگری برای استینگر گرفته نخواهد شد، زیرا کارخانه روی تولید سفارش‌های برجسته قبل از پایان تولید تمرکز دارد.»

اندرو استاماتاکیس، مدیر ارشد مصرف کننده در هیوندای استرالیا، به رسانه ها گفت که این برند انتظار دارد که Ioniq 7 که هنوز معرفی نشده است، در سال آینده به صورت محلی به فروش برسد و به دو برابر شدن حجم فروش پیش بینی شده برای خودروهای Ioniq در سال جاری کمک کند.

هیوندای 6000 دستگاه از خودروهای الکتریکی خود با برند Ioniq را برای سال 2024 پیش بینی می کند که از 3000 دستگاه در سال 2023 افزایش یافته است.

داستان کامل: تسلا مدل Y: شاسی بلند برقی مورد علاقه استرالیا برد بیشتری دارد


  • اخبار این هفته: 3-7 آوریل

سفارشات کیا استینگر در استرالیا بسته می شود

با این حال، این شرکت قصد دارد خط تولید SUV خود را گسترش دهد و یک GV80 کوپه مفهومی را نشان دهد و یک رقیب مرسدس بنز ک، G را یک احتمال می داند.

تسلا مدل Y Long Range ساخت چین از 81900 دلار قبل از هزینه در جاده قیمت دارد که 13000 دلار گران تر از مدل پایه RWD و 13000 دلار ارزان تر از پرچمدار Performance است. لیست قیمت کامل در انتهای این داستان آمده است.

Long Range به مدل Y می پیوندد

داستان کامل: دیگر نمی تو،د کیا استینگر را در استرالیا ب،ید
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/this-week-in-news-3-7-april

Triton ute جدید در اواسط سال در تایلند، جایی که ساخته شده است، پیش از ورود Down Under در اوا، سال 2023 یا اوایل سال 2024، رونمایی خواهد شد.

پیش فروش از 11 آوریل آغاز می شود و خودروها در نیمه دوم سال جاری وارد نمایشگاه ها می شوند.

این شرکت فقط یک مدل MG 4 Essence با مشخصات بالا و برد بلند قیمت گذاری کرده است که قیمت آن قبل از هزینه های جاده ای 47990 دلار است و از باتری بزرگتر 64 کیلووات ساعتی با برد 435 کیلومتر در چرخه سختگیرانه WLTP استفاده می کند.

میتسوبیشی هنوز نمی داند که چگونه جایگزین ASX محترم در استرالیا خواهد شد.

لوک دانکرولکه، مدیر خلاق هیوندای و ،س، در صحبت با رسانه‌های استرالیایی، گفت که این کانسپت‌ها همگی با تقاضای فراوان بسیار محبوب شده‌اند.

اتاق فدرال صنایع خودروسازی نتایج سال 2022 را برای استاندارد کاهش داوطلبانه آلایندگی خود منتشر کرد و شاسی بلندهای سنگین و خودروهای تجاری سبک بار دیگر هدف خود را از دست دادند.

یوتس در مارس 2023 هر سه جایگاه را در سکو به دست آورد و 10 مدل برتر همگی یا خودروهای تجاری سبک یا شاسی بلندها بودند تا هاچ بک ها و سدان های سنتی.

خبرهای بهتری در رده MA (خودروهای سواری و شاسی بلندهای سبک) با میانگین 131 گرم بود. این کاهش نسبت به 146 گرم در سال 2021 بود که رقم مورد نظر برای سال 2022 نیز بود.

ماشین‌ها تمیزتر می‌شوند اما شاسی‌بلندها و ماشین‌های بزرگ به عقب برمی‌گردند ،س با استقبال از خودروهای سدان، به دنبال خودروهای کوپه و کانورتیبل است

داستان کامل: خودروهای شاسی بلند بزرگ، وسایل نقلیه تجاری دوباره هدف را از دست می دهند


  • اخبار این هفته: 3-7 آوریل

ASX فعلی که بیش از 15 درصد از فروش میتسوبیشی در استرالیا را در طول سال 2022 به خود اختصاص داده است، از سال 2010 به صورت محلی به فروش می رسد. این مدل با تغییرات ظاهری و فنی متعددی مواجه شده است، اما اکنون حدود پنج سال فراتر از چیزی است که ا،ر خودروها می خواهند. با یک ماشین جدید زمینی جایگزین شود.

داستان کامل: رم 1500 REV برقی برای استرالیا با برد 805 کیلومتر تایید شد


رولاند ریورو، مدیر کل برنامه ریزی تولید در بازوی محلی کیا، گفت CarExpert این برند یک توقف فروش را به فروشندگان اعلام کرده است و بانک سفارش فعلی خود را انجام خواهد داد.

داستان کامل: به روز رس، مزدا 3 2023: هیب، های ملایم و دستی حذف شدند


مفاهیم Genesis X، X Convertible و X S،dium (که به طور مش، کانسپت‌های سه‌گانه X نامیده می‌شوند) احتمالاً مدل‌های هاله‌ای برند کره ج،ی را در آغاز فصل بعدی و تکامل خود تشکیل می‌دهند.

داستان کامل: لامبورگینی جدید اوروس، هوراکان در سال 2024 معرفی شد


هاچ بک برقی آینده ام جی قرار است به یکی از مقرون به صرفه ترین خودروهای الکتریکی استرالیا (EVs) تبدیل شود.

مایک کووال جونیور، مدیرعامل Ram در صحبت با رسانه‌های استرالیایی تایید کرد که 1500 REV در حال حرکت است – و مدت زیادی بعد از اینکه خودروهای آمریکایی از خط تولید خارج شدند.

ما هنوز یک تخصیص از استینگر داریم که باید ساخته شود، زیرا به دنبال برآورده ، سفارشات قبلی هستیم. ما از پشتیب، دفتر مرکزی کیا برای ایجاد موجودی معوق و هدف تحویل خودروها به مشتری، با سپرده پرداختی برخوردار هستیم که مشتاقانه منتظر خودروی آنها هستند.

تسلا ،ن می‌زند که اگر همین الان یک مدل Y Long Range سفارش دهید، بین ماه‌های می تا ژوئن سال جاری وارد بازار خواهد شد. از طرف دیگر، اگر یک مدل Y RWD یا Performance را همین الان سفارش دهید، ،ن زده می‌شود که بین آوریل و ژوئن امسال وارد بازار شود.

رئیس طراحی همچنین می‌گوید ،س مسیر ساختن فقط شاسی‌بلندها را در آینده دنبال نمی‌کند، علی‌رغم اینکه رقبای آن به‌طور فزاینده‌ای از انواع بدنه‌های سنتی خودداری می‌کنند.

در ابتدا، حداقل، این کار از طریق یک فرآیند تبدیل محلی انجام می شود، درست مانند سایر وسایل نقلیه Ram فروخته شده در Down Under. زمان هنوز تایید نشده است، اما 1500 REV تا اوا، سال 2024 وارد پیشرانه های آمریکایی نخواهد شد.

به طور خلاصه، در اینجا چند مقاله کلیدی از میز خبر ما از دوشنبه این هفته خلاصه شده است، فقط در صورتی که در آن زمان آنها را از دست داده باشید.


در سطح بالاتر، تحویل خودروهای جدید در استرالیا در مارس 2023 با 3.9 درصد کاهش سالانه به 97251 دستگاه رسید، زیرا مشکلات عرضه ادامه دارد.

داستان کامل: MG 4: دریچه برقی با قیمت باز پیش فروش


کتابچه راهنمای دیگری گرد و غبار را گاز می گیرد

لامبوهای هیب، بیشتری در راهند

داستان کامل: هیوندای چه زم، پرچمدار SUV الکتریکی Ioniq 7 را به استرالیا می آورد؟


  • اخبار این هفته: 3-7 آوریل

سه کانسپت Genesis X که در چند سال گذشته عرضه شده‌اند، به احتمال زیاد به تولید در مقیاس کامل می‌رسند.