استون مارتین برنامه ساخت فراری 296 GTB و رقیب لامبورگینی هوراکان را کنار گذاشت.

صندوق سرمایه گذاری عمومی ،ستان سعودی تقریباً 18 درصد از سهام را در اختیار دارد، در حالی که جیلی – خودروساز چینی که همچنین مالک یا کنترل ولوو، پولستار، لینک اند کو و لوتوس است – اخیراً سهام خود را به 17 درصد افزایش داده است.

مرسدس بنز که شریک کلیدی فناوری و موتور استون مارتین است، 10 درصد دیگر از سهام این شرکت را در اختیار دارد.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/aston-martin-abandons-plans-to-build-ferrari-296-gtb-lamborghini-huracan-rival

نسخه تولیدی Vanquish Vision که تحت مدیریت قبلی عرضه شد، قرار بود از یک پیشرانه هیب، V6 توربو دوقلو که در داخل ساخته شده بود، استفاده شود. پروژه موتور V6 قبلاً از بین رفته است.

تصور می شود قیمت هر کدام از حدود 600000 پوند (1.1 میلیون دلار) باشد، والهالا به یک پیشرانه هیب، پلاگین با یک موتور 4.0 لیتری توئین توربو V8 از مرسدس-AMG در زیر کاپوت مجهز خواهد شد.

این مدل‌های حجمی با مجموعه‌ای از هایپراسپرت‌های با تیراژ محدود و با قیمت‌های بزرگ افزایش می‌یابند، و Valhalla آینده به تعداد ۹۹۹ دستگاه کوپه محدود می‌شود.

استون مارتین با مفهوم Vanquish Vision 2019 تمایل خود را برای مق، با فراری و لامبورگینی در بخش خودروهای اسپرت لو، موتور وسط نشان داده بود.

استون مارتین در حال حاضر در حال تجدید سری موتورهای جلو است و هشت مدل آن در یک دوره دو ساله به بازار عرضه می شود. اولین کابین خارج از رده، DB12 است که به شدت فیس لیفت و ارتقا یافته از DB11 است. به دنبال جایگزینی برای Vantage و DBS خواهد شد.

با وجود اینکه فراری و پورشه سود زیادی به دست آورده اند، استون مارتین تا حد زیادی در جوهر قرمز غرق شده است.

  • استون مارتین برنامه ساخت فراری 296 GTB و رقیب لامبورگینی هوراکان را کنار گذاشت.
    والهالا

این خودروساز همچنین قصد دارد اولین خودروی برقی خود را در سال 2025 عرضه کند، قبل از اینکه از سال 2026 به فروش جه، برسد.

لارنس استرول، رئیس هیئت مدیره استون مارتین و بزرگترین سهامدار این شرکت، گفت اتوموبیل در گرندپری اخیر موناکو که “حجم صدا برای استون مارتین مهم نبود” و این که یک خودروی اسپورت موتور وسط “معمولی” برای مق، با فراری 296 GTB و لامبورگینی هوراکان تولید نخواهد کرد.

شناخت بالای برند این شرکت به آن کمک کرده است تا سرمایه گذار، را پیدا کند تا به سرمایه گذاری در آ،ین تلاش هایش کمک کنند. لارنس استرول کانادایی و کنسرسیوم Yew Tree او در اوایل سال 2020 این شرکت را ،یداری ،د و با 28 درصد سهام بزرگترین سهامدار شرکت است.

در عوض، سازنده خودروهای اسپرت لو، بریت،ایی بر سودآوری و انحصار تمرکز خواهد کرد.

  • استون مارتین برنامه ساخت فراری 296 GTB و رقیب لامبورگینی هوراکان را کنار گذاشت.
    مفهوم Vanquish Vision 2019

استون مارتین در رده اصلی خودروهای اسپرت موتور وسط با ایتالیایی ها مق، نخواهد کرد.

اما با از بین رفتن ایده Vanquish موتور وسط، طیف معمولی آستون مارتین اکنون شامل گرند تورهای موتور جلو و کراس اوور DBX خواهد بود که احتمالاً بخش عمده فروش و سود شرکت را در کوتاه مدت تا میان مدت تشکیل می دهد.

  • استون مارتین برنامه ساخت فراری 296 GTB و رقیب لامبورگینی هوراکان را کنار گذاشت.