اسکوترهای جدید هوندا در هند ثبت اختراع شدند

هوندا موتورسیکلت و اسکوتر هند (HMSI) اخیرا پتنت طراحی اسکوترهای NS125LA و Winner X را در هند دریافت کرده است. این اسکوترها برای فروش در بازارهای بین المللی در دسترس هستند و به ،وان دوچرخه های رفت و آمد قرار می گیرند.

هوندا NS125LA دارای طراحی ک،یک و یکپارچهسازی با چراغ جلو گرد و پوشش بدنه صاف و منحنی است. طراحی جذاب و آرام آن، همراه با طیف وسیعی از ویژگی های کاربردی، آن را برای همه گروه های سنی من، می کند. این اسکوتر از یک موتور 124.9 سی سی هوا خنک استفاده می کند که حدا،ر 8.97 ، بخار قدرت و 9.87 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. این موتور در مقایسه با موتور مورد استفاده در Activa 125 متفاوت است.

اسکوتر NS125LA در شکل فعلی خود حتی استانداردهای آلایندگی BS6 را رعایت نمی کند. این در چین کار می کند، زیرا هنجارهای انتشار در آنجا نسبتاً سختگیرانه تر هستند. در مورد 150 سی سی Winner X، اسکوتر با ترجیحات مصرف کننده هندی سازگار نیست. به ندرت تقاضایی برای اسکوترهای دنده زیر استخو، در کشور وجود دارد. همه این عوامل نشان می دهد که بعید است هوندا NS125LA و Winner X در هند عرضه شوند.

Honda Winner X در هند ثبت اختراع شد
Honda Winner X در هند ثبت اختراع شد

در حالی که اسکوتر 125 سی سی NS125LA منحصراً برای بازار چین در نظر گرفته شده است، اسکوتر 150 سی سی Winner X under، در بازارهای آسیایی مانند ما،ی و اندونزی به فروش می رسد. Winner X به ،وان Supra GTR در اندونزی فروخته می شود، در حالی که در ما،ی، RS150R/RS-X نام دارد.

هوندا NS125LA، Winner X

هوندا Winner X بهترین های هر دو جهان، سرعت و چابکی یک موتور سیکلت و راحتی و کاربردی بودن اسکوتر را در هم می آمیزد. Winner X در سال 2016 راه اندازی شد و در طول سال ها چندین به روز رس، دریافت کرده است. این موتور از یک موتور 150 سی سی بهره می برد که 15.6 ، بخار قدرت و 13.5 نیوتن متر تولید می کند. به گیرب، 6 سرعته متصل می شود. برخی از ویژگی های کلیدی هوندا Winner X شامل نمایشگر تمام دیجیتال، عملکرد بدون کلید، روشنایی تمام ال ای دی و پورت شارژ USB است.

هوندا NS125LA در هند ثبت اختراع شد
هوندا NS125LA در هند ثبت اختراع شد

هند برنامه های راه اندازی؟

به نظر نمی رسد که هوندا قصد دارد NS125LA و Winner X را در بازار هند عرضه کند. ثبت اختراعات طراحی ممکن است فقط یک حرکت فعالانه از سوی شرکت برای حفظ مالکیت م،وی خود در کشور باشد. به ویژه NS125LA طراحی نسبتاً منحصر به فرد و جذابی دارد. ممکن است طرح یا بخشی از آن کپی شده باشد.

Honda Winner X در هند ثبت اختراع شد
Honda Winner X در هند ثبت اختراع شد

هوندا برنامه های مختلفی برای هند دارد که یکی از آنها یک دوچرخه 100 سی سی سطح ابتدایی است. این در درجه اول رقیب Hero Splendor و HF Deluxe خواهد بود. هوندا همچنین در تلاش است تا اولین خودروی دو چرخ برقی خود را در هند عرضه کند. در حالی که اسکوتر برقی Benly e: چندین بار در تست های جاده ای مشاهده شده است، هوندا می تواند یک محصول کاملاً جدید معرفی کند. انتظار می رود در سال 2023 عرضه شود.


منبع: https://www.rushlane.com/new-،nda-s،s-patented-in-india-design-sketches-leak-12454657.html

اگرچه OEM های تاسیس شده ممکن است مشکوک نباشند، ممکن است خطر نقض طراحی از سوی بازیکنان نوظهور در بخش دو چرخ هند وجود داشته باشد. این به ویژه مربوط به بخش EV است، جایی که اسکوترهای برقی جدید در فواصل زم، منظم عرضه می شوند. خود هوندا ممکن است برنامه هایی برای استفاده از طراحی NS125LA برای یکی از محصولات خود در آینده داشته باشد. ممکن است چندین احتمال دیگر وجود داشته باشد، که در آن ثبت اختراعات طراحی وارد عمل می شوند.

پتنت های طراحی NS125LA 125cc و Winner X 150cc به احتمال زیاد با هدف حفاظت از مالکیت م،وی هوندا در بازار هند است.

هوندا وینر 150 سی سی
هوندا وینر 150 سی سی