اسکوتر برقی رودخانه در مقابل رقبا

قیمت iQube ST مشخص نشده است. اما نسخه S قیمتی معادل روپیه دارد. 1,20,183 که آن را کم هزینه ترین پیشنهاد در این مقایسه می کند. پس از آن River Indie با Rs. 1,25,000 و Ola S1 Pro با 1,29,000. قیمت Chetak از 1.21 میلیون روپیه شروع می شود و تا 1.52 میلیون روپیه ادامه می یابد، پس از آن Ather 450X با 1،58،462 و در آ،، گران ترین پیشنهاد، Vida V1 Pro با قیمت 1،59،000 قرار دارد. همه قیمت های ذکر شده موثر هستند و توسط وب سایت سازنده برای Bengaluru، Karnataka مشخص شده است.


منبع: https://www.rushlane.com/river-electric-s،-vs-rivals-ather-ola-chetak-iqube-vida-12462164.html

S1 Pro با 170 کیلومتر، 145 کیلومتر در iQube ST، 120 کیلومتر در Indie، 105 کیلومتر با 450X Gen 3 و بقیه زیر 100 کیلومتر در صدر مسافت واقعی قرار دارند. همه اسکوترهای موجود در این لیست دارای روشنایی LED در اطراف و DRLها هستند. به جز ریور و باجاج، بقیه دارای صفحه نمایش لمسی 7 اینچی هستند. ریور علیرغم اینکه صفحه نمایش لمسی نیست، یک واحد مدرن ارائه می دهد، در حالی که باجاج نیاز به پیشرفت زیادی دارد.

اسکوتر برقی رودخانه در مقابل رقبا
اسکوتر برقی رودخانه در مقابل رقبا

گارانتی و قیمت

گارانتی نیز نقش کلیدی در مالکیت دارد. چتاک علیرغم ناامید کننده بودن تقریباً از هر جنبه دیگر، کیک را با پوشش 7 سال / 70000 کیلومتر ضمانت می کند. پوشش گارانتی Ather که اخیراً اعلام شده است دارای 5 سال / 60000 کیلومتر است و پس از آن River با پوشش 5 ساله / 50000 کیلومتر قرار دارد. بقیه رقبا 3 سال گارانتی ارائه می دهند، اما TVS 50000، Ola 40000 کیلومتر و Vida 30000 را پوشش می دهد.

تا زم، که Simple One با گشتاور پیشرو در بخش راه اندازی شود، Ola احتمالاً تاج عملکرد را حفظ خواهد کرد. به جز موتور توپی در TVS iQube و موتور نصب شده بر روی بازو چرخشی در V1 Pro، بقیه موتورها دارای طرح موتور در وسط هستند. حدا،ر قدرت 8.5 کیلوواتی S1 Pro بی رقیب است و Indie با 6.7 کیلووات پشت سر آن است. S1 Pro با 58 نیوتن متر بیشترین گشتاور را دارد و پس از آن گشتاور نامی 33 نیوتن متر در iQube و 26 نیوتن متر در Indie و 450X قرار دارند.

اسکوتر برقی رودخانه در مقابل رقبا
اسکوتر برقی رودخانه در مقابل رقبا

بخش اسکوترهای برقی اخیرا شاهد ورود چندین نفر جدید بوده است. همه آنها دارای مشخصات و ویژگی های تقریبا مشابه با تنوع در اعداد و زبان طراحی بودند. هیچ چیز رادیکالی در مورد هیچ یک از این تازه واردان وجود نداشت. استارتاپ ریور مستقر در بنگالورو قصد دارد با عرضه اسکوتر جدید خود به نام Indie این وضعیت را تغییر دهد.

ا،ر ابعاد در یک منطقه خا،تری هستند که Chetak، V1 Pro و Indie هنوز فاش نشده اند. River Indie با 1365 میلی‌متر طول،‌ترین فاصله بین دو محور و بالاترین فاصله از زمین با 165 میلی‌متر، مشابه S1 Pro است. ترمزهای دیسکی 240 میلی متری جلو و 200 میلی متری در عقب با Indie هستند و معیارهای سگمنت هستند. iQube، V1 Pro و Chetak ترمز دیسکی عقب ارائه نمی کنند.

ا،ر اسکوترها از جمله River Indie توسط یک قاب فولادی لوله‌ای در زیر ساخته شده‌اند و توسط دو چنگال تلسکوپی جلویی آویزان شده‌اند. فقط سری Ola S1 دارای یک چنگال جلوی یک طرفه است که از سمت راست زیبایی زیبایی به آن می بخشد. در عقب، Indie و Chetak دارای کمک فنرهای دوگانه هستند، در حالی که بقیه دارای تک شوک هستند.

اسکوتر برقی رودخانه
اسکوتر برقی رودخانه

در میان این دسته، River Indie تنها موردی است که دارای چرخ‌های 14 اینچی، پایه‌های تابه، محفظه چمدان قابل جدا شدن، قفسه بالای جعبه و غیره است.

اسکوتر برقی ریور جدید
اسکوتر برقی ریور جدید

ایندی به ،وان اولین محصول آن، گل سرسبد ریور نیز هست. قرار گرفتن آن در برابر رقبایی مانند Ola S1 Pro، Vida V1 Pro، Ather 450X، TVS iQube، و Bajaj Chetak، چشم اندازهای جالبی را ارائه می دهد. با توجه به گزینه های کاربردی اضافی که Indie دریافت می کند، حدا،ر وزن آن 135 کیلوگرم است و به هیچ وجه به 111.6 کیلوگرم Ather 450X با شاسی قاب آلومینیومی آلومینیومی نزدیک نیست.

ریور ایندی با توجه به رویکرد «SUV اسکوترها»، چرخ‌های 14 اینچی را در هر دو انتها ارائه می‌کند، در حالی که رقبا با 12 اینچ بالاتر می‌روند. جایی که به ذخیره سازی مربوط می شود، River Indie برتری ندارد. فضای ذخیره سازی 43 لیتری زیر صندلی و جعبه دستکش 12 لیتری را ارائه می دهد. به آن اضافه کنید، تهیه دو پنیر نرم و یک جعبه بالا، و Indie رقبای خود را در بخش ذخیره سازی قتل عام می کند. نزدیکترین رقیب S1 Pro با فضای ذخیره سازی 36 لیتری زیر صندلی است.

مشخصات و ویژگی ها

River Indie در مقابل رقبا که به‌،وان یک «SUV از اسکوترها» قرار دارد، باید مقایسه‌ای جالب باشد. با توجه به این واقعیت که Indie گزینه های سودمند زیادی را نسبت به رقبای خود دارد، باید به آن برتری دهد. حتی اگر Indie همه چیز در مورد ابزار، راحتی و تجربه است، مشخصات و اعداد روی کاغذ نیز اهمیت دارد. بیایید نگاهی به عملکرد آن در برابر رقبای اصلی خود بیندازیم.

River Indie vs Rivals
River Indie vs Rivals

River Indie vs Rivals

با 5.1 کیلووات ساعت، ظرفیت باتری با نوع ST (هنوز فعال نشده) TVS iQube بسیار زیاد است. Ola و River باتری 4 کیلووات ساعتی و ویدا باتری 3.94 کیلووات ساعتی ارائه می دهند. Ather 450X Gen 3 دارای 3.7 کیلووات ساعت و Chetak دارای کمترین ظرفیت 3 کیلووات ساعت (2.88 قابل استفاده) هستند. TVS یک شارژر اختیاری 1.5 کیلوواتی با نوع ST دارد و با وجود داشتن بزرگترین باتری، کمترین زمان شارژ 2 ساعت و 30 دقیقه را برای 0 تا 80 درصد دارد. حدا،ر سرعت با S1 Pro 116 کیلومتر در ساعت است، پس از آن در ریور و Ather 90 کیلومتر در ساعت، در iQube ST به 82 کیلومتر در ساعت، در ویدا 80 کیلومتر در ساعت و در Chetak به 63 کیلومتر در ساعت می رسد. Ather 5 حالت سواری ارائه می دهد، در حالی که Ola و Vida 4، River 3 و TVS و Bajaj هر کدام 2 حالت ارائه می دهند. به جز برد ادعا شده 90 کیلومتر با چتاک، ما برد دنیای واقعی را برای بقیه در نظر گرفته ایم.