افزایش قیمت خودروهای جدید ژانویه 2023 – ماروتی، تاتا، کیا، سیتروئن، جیپ، آئودی، مرک

افزایش قیمت تاتا در ژانویه هم برای خودروهای ICE و هم برای خودروهای برقی اعمال خواهد شد. این شرکت قیمت بالای کالاها را یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت ،وان کرده است. تاتا همچنین در مورد هزینه انطباق با هنجارهای RDE آینده صحبت کرده است. در مورد خودروهای برقی مانند Nexon EV، Tiago و Tigor EV، تاثیر هزینه در درجه اول به دلیل افزایش قیمت باتری است. همانطور که جهان در حال تغییر به سمت برق است، قیمت باتری تا زم، که تعادل بین تقاضا و عرضه حاصل شود به سمت شمال حرکت خواهد کرد.

کیا سونت ای، لاین 2022
کیا سونت

Maruti اعلام کرده است که قیمت ها از ژانویه 2023 در سراسر محدوده افزایش می یابد. افزایش قیمت بر اساس مدل خاص متفاوت خواهد بود. ماروتی در یادداشت رسمی خود از افزایش قیمت کالاها و سخت‌تر شدن ا،امات نظارتی صحبت کرده است. این عوامل شرکت را مجبور به افزایش قیمت ها در ژانویه 2023 کرده است. پرفروش ترین های Maruti عبارتند از Alto، Alto K10، Ignis، WagonR، Celerio، S-Presso، Swift، Eeco، Dzire، Brezza، Ciaz، Ertiga، XL6 و Grand Vitara.

هر سه خودروساز افزایش قیمت آتی را در درجه اول به افزایش هزینه های ورودی مرتبط می دانند. سبد هندی رنو شامل Kwid، Kiger و Triber است. در مورد جیپ قیمت ها بین 2 تا 4 درصد افزایش می یابد. مجموعه جیپ هند دارای Comp،، Wrangler، Meridian و تازه راه اندازی شده Grand Cherokee است.

سیتروئن دارای C3 و C5 است که شاهد افزایش قیمت در محدوده 1.5 تا 2 درصدی خواهد بود. انتظار می رود محصول بعدی سیتروئن نسخه الکتریکی C3 باشد که در تست های جاده ای مشاهده شده است. عرضه به احتمال زیاد در نمایشگاه خودرو 2023 انجام خواهد شد. این در درجه اول رقیب تاتا تیاگو EV و MG Air EV آینده خواهد بود.

افزایش قیمت آئودی و مرسدس بنز

آئودی افزایش قیمت را در درجه اول به افزایش هزینه های ورودی و عملیاتی نسبت داده است. این خودروساز آلم، قیمت ها را تا 1.7 درصد افزایش خواهد داد. مجموعه هندی آئودی شامل A4، A6، A8 L، Q3، Q5، Q7، Q8، S5 Sportback، RS 5 Sportback، RSQ8، e-tron، e-tron Sportback و e-tron GT است.

مرسدس بنز قیمت ها را 5 درصد افزایش می دهد. دلایل همان چیزی است که خودروسازان دیگر بیان کرده اند. نمونه کارها مرسدس بنز هند دارای ک، A، ک، A هاچ بک، ک، C، ک، E، ک، S، EQB، EQC، EQS، GLA، GLB، GLC، GLC کوپه، GLE، GLE کوپه و GLS، G است. -ک، دو مدل میباخ وجود دارد – GLS و S-Cl،.


منبع: https://www.rushlane.com/new-cars-price-increase-jan-2023-maruti-tata-kia-citroen-jeep-audi-merc-12455090.html

کیا هند اعلام کرده است که از ژانویه 2023 قیمت ها را 50000 روپیه افزایش خواهد داد. به گفته کیا، دلایل اصلی افزایش قیمت شامل افزایش قیمت کالاها و افزایش هزینه های حمل و نقل است. افزایش قیمت برای تمام خودروهای کیا که پس از 31 دسامبر رزرو شده اند اعمال خواهد شد. کیا در حال حاضر پنجمین خودروساز بزرگ در هند است. دارای یک نمونه کار سالم با گزینه های محبوبی مانند Sonet، Seltos و Carens است. Carnival و EV6 را نیز ارائه می دهد.

افزایش قیمت رنو، سیتروئن، جیپ

حتی اگر مسائل زنجیره تامین در مقایسه با زمان های گذشته کاهش یافته است، تاثیر باقیمانده تورم همچنان به افزایش قیمت کالاها ادامه می دهد. خودروسازان تلاش می‌کنند تاثیر قیمت‌های بالای کالاها را جذب کنند تا به شتاب فروش مختل نشوند. با این حال، برخی از بار هزینه ها در نهایت به کاربران نهایی منتقل می شود.

افزایش قیمت ماروتی، تاتا، کیا

طی دو سال گذشته قیمت خودرو چندین برابر افزایش یافته است. سال 2023 متفاوت به نظر نمی رسد، زیرا ا،ر خودروسازان افزایش قیمت را از ژانویه اعلام کرده اند. دلایل کلیدی عبارتند از افزایش قیمت کالاها و هزینه های حمل و نقل و همچنین هزینه های مرتبط با انطباق با هنجارهای RDE (انتقالات واقعی رانندگی) آینده. 6-کیسه هوا از اکتبر 2023 اجباری می شود که یکی دیگر از اجزای اصلی هزینه خواهد بود.

ا،ر خودروسازان در ژانویه 2023 قیمت ها را به دلیل افزایش قیمت کالاها و هنجارهای آلایندگی RDE آینده و استانداردهای ایمنی جدید افزایش خواهند داد.

تاتا ن،ون جدید
تصویر – ویوک سینگ