افزایش قیمت ماروتی در ژانویه 2023

افزایش قیمت ماروتی در ژانویه 2023 بعید است که تأثیر قابل توجهی بر فروش داشته باشد. ا،ر OEM ها تحت فشار قیمت تورمی بوده و قیمت ها را در فواصل زم، منظم افزایش داده اند. در مورد Maruti، آ،ین افزایش قیمت عمده در آوریل 2022 بود. برای ا،ر خودروها، از جمله محدوده Arena و Nexa، افزایش قیمت تا 2٪ بود. تنها استثناها Ertiga و XL6 بودند که شاهد افزایش قیمت نسبتاً بالاتری بودند.

از اکتبر 2023، حداقل 6 ایربگ نیز برای همه خودروها اجباری خواهد شد. این پیش از این قرار بود از اول اکتبر 2022 اجرا شود. اما به دلیل مقاومت شدید برخی خودروسازان، قانون 6 کیسه هوا به مدت یک سال به تعویق افتاد. بعید است که آرامش بیشتری در این جبهه وجود داشته باشد. ،ت همچنین با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده است که ایربگ تنها در زم، که مسافران از کمربند ایمنی استفاده می کنند موثر خواهد بود.

افزایش قیمت ماروتی – تأثیر بر فروش

ماروتی به دلیل روندهای تورمی همچنان با افزایش فشار هزینه مواجه است. به ،وان پیامدهای همه گیر و وضعیت نامطلوب ژئوپلیتیکی، تورم بسیاری از کشورهای جهان را درگیر کرده است. در حالی که OEM ها سعی می کنند افزایش هزینه ها را کنترل کنند و بخشی از آن را جذب کنند، زم، فرا می رسد که انتقال بخشی از بار به کاربران نهایی از طریق افزایش قیمت ضروری می شود.

افزایش قیمت Maruti ژانویه 2023 – ا،امات نظارتی آتی

در انطباق با هنجارهای افشا، شرکت Maruti Suzuki India Limited (MSIL) بی،ه ای را در مورد افزایش قیمت آتی در ژانویه 2023 منتشر کرده است. در حالی که مقدار کلی افزایش قیمت فاش نشده است، این شرکت اعلام کرده است که بر اساس مدل متفاوت خواهد بود.

درست مانند سایر خودروسازان، ماروتی سوزوکی افزایش قیمت را به افزایش فشار هزینه ناشی از تورم کلی نسبت داده است.

Maruti Grand Vitara جدید
تصویر – کالی، موتورز

،ت هند همچنین به دنبال اجرای Bharat NCAP است که با استانداردهای ایمنی جه، همسو خواهد شد. این بخشی از حداقل ا،امات نظارتی نخواهد بود، اما همچنان مطلوب است، زیرا آگاهی در مورد ویژگی های ایمنی افزایش یافته است. خودروسازان طبیعتاً به دنبال رتبه‌بندی بالاتر Bharat NCAP هستند، زیرا در ایجاد تصورات مثبت در مورد برند مفید خواهد بود.

تست تصادف Maruti Suzuki S-Presso ژوئن 2022
تست تصادف Maruti Suzuki S-Presso ژوئن 2022

همراه با تورم بالا، افزایش قیمت ماروتی به ا،امات نظارتی آتی نیز مرتبط است. خودروسازان باید از قبل برای معرفی به روز رس، های لازم که مست،م هزینه های اضافی است، آماده شوند. تمرکز در درجه اول بر بهبود ایمنی برای مسافران است. از جمله ارتقاهای کلیدی، کمربند ایمنی سه نقطه ای برای همه سرنشینان جلو و یادآور کمربند ایمنی عقب است. این موارد از 01 آوریل 2023 اجباری خواهند شد.

گرند ویتارا که اخیراً راه اندازی شده است، با استقبال خوبی مواجه شده است و در حال حاضر در رتبه سوم پرفروش ترین محصول در بخش شاسی بلندهای کامپکت قرار گرفته است. نسخه جدید ماروتی از Innova Hycross نیز سال آینده عرضه خواهد شد. این محصولات جدید به شرکت کمک می کند تا به اه، فروش خود دست یابد.


منبع: https://www.rushlane.com/maruti-price-hike-jan-2023-alto-wagonr-swift-12454452.html

در بخش فروش، Maruti رشد سالانه 14.4 درصدی را در ماه نوامبر ثبت کرده است. مجموع فروش از 1.39 هزار واحد در نوامبر سال گذشته به 1.59 هزار واحد افزایش یافته است. در آینده، این شرکت برنامه های تهاجمی برای به دست آوردن مجدد سهم بازار دارد. این خودروساز به دنبال دستیابی به سهم بازار حداقل 51 درصدی است، چیزی که این خودروساز در سال های 2018-2019 داشته است. پرفروش ترین خودروهای ماروتی عبارتند از: Alto، WagonR، Brezza، Baleno، Swift، Dzire، Ertiga و غیره.