اوبر رباتاکسی Ioniq 5 را برای «میلیون‌ها مشتری» در ایالات متحده مستقر می‌کند

اوبر قبلا گفته بود که می‌خواهد تا سال 2040 به یک شرکت بدون آلایندگی تبدیل شود و با ،یبی از انگیزه‌ها، رانندگان را به سمت برق در سراسر جهان سوق داده است.

در اوا، سال 2020، اوبر تصمیم گرفت گروه فناوری پیشرفته خود را به Aurora، استارت آپی که بر روی واقعیت ساختن کامیون های خودران متمرکز است، بارگذاری کند.

نظرسنجی انجام شده توسط اوبر در سال 2021 نشان داد که تقریباً 60 درصد از رانندگان آن به دنبال برق رس، تا سال 2026 هستند، اما به شرطی که بتوان آن را مقرون به صرفه تر کرد.

بیشتر: اوبر پس از سال‌ها رسوایی از توسعه خودروهای خودران کناره‌گیری کرد
بیشتر: راه اندازی تا،ی خودران هیوندای آیونیک 5 در سال 2023 متحرک
بیشتر: اوبر می‌خواهد تا سال 2030 در برخی بازارها فقط خودروهای برقی باشد
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/uber-to-deploy-ioniq-5-robotaxis-to-millions-of-customers-in-us

این شرکت ها ادعا می کنند که این قرارداد 10 ساله آنها را به اولین ،، تبدیل می کند که خدمات حمل و نقل و تحویل خودکار را ارائه می دهند.

  • اوبر رباتا،ی Ioniq 5 را برای «میلیون‌ها مشتری» در ایالات متحده مستقر می‌کند
    رباتا،ی موشن هیوندای آیونیک 5

این اولین باری نیست که اوبر انگشت خود را در فناوری خودروهای خودمختار فرو می‌برد.

به گفته این شرکت ها، جزئیات بیشتر در مورد شهرها و خدمات در آینده فاش خواهد شد.

کارل ایگنما، رئیس و مدیر عامل موشنال، گفت: «این توافقنامه برای پذیرش گسترده رباتا،ی مفید خواهد بود.

آقای خسروشاهی گفت اخبار سی بی اس در ماه سپتامبر، این شرکت برای همین هدف در کانادا و اروپا نیز متعهد شده است.

این توافق 10 ساله بر اساس آزمایشی اخیر در اوایل سال جاری است که در آن موشنال شروع به تحویل غذای مستقل برای مشتریان UberEats در کالیفرنیا کرد.

موشنال اکنون دسترسی بی‌نظیری به میلیون‌ها سوارکار دارد و نقشه‌ای برای مقیاس قابل توجهی در ده سال آینده دارد. ما مفت،یم که با اوبر همکاری می کنیم تا هم سواری بدون راننده و هم تحویل کالا در شهرهای سراسر ایالات متحده را زنده کنیم.

  • اوبر رباتا،ی Ioniq 5 را برای «میلیون‌ها مشتری» در ایالات متحده مستقر می‌کند

انتظار می‌رود اولین سفرهای ربات‌ا،ی خودکار Uber تا قبل از پایان سال آغاز شود. آنها در شهرهای خاص ایالات متحده از دسته UberX و Uber Comfort Electric در دسترس خواهند بود.

به ،وان بخشی از این معامله، اوبر 400 میلیون دلار (623 میلیون دلار) در Aurora برای 26 درصد از سهام سرمایه گذاری کرد. دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر نیز در هیئت مدیره Aurora جای گرفت.

  • اوبر رباتا،ی Ioniq 5 را برای «میلیون‌ها مشتری» در ایالات متحده مستقر می‌کند

اوبر چندین سال در حال توسعه فناوری خودروهای خودمختار خود بود، اما پس از سال‌ها رسوایی – از جمله مرگ یک عابر پیاده توسط یک وسیله نقلیه آزمایشی Uber و زند، شدن یک مهندس به اتهام سرقت اسرار از گوگل، پروژه را تعطیل کرد.

این اقدام برای معرفی رباتا،ی تمام الکتریکی هیوندای آیونیک 5 به ناوگان اوبر به این منظور است که به تعهد اوبر برای تبدیل شدن به یک پلتفرم آلایندگی صفر تا سال 2030 در ایالات متحده “سهم مثبتی” داشته باشد.

غول به اشتراک گذاری سواری اوبر یک قرارداد تجاری 10 ساله با توسعه دهنده فناوری رانندگی خودکار امضا کرده است متحرک برای ارائه خدمات «سواری کاملاً بدون راننده» و تحویل در بخش‌های خاصی از ایالات متحده.

این سیاست به دنبال یک آزمایش موفق 12 ماهه در استرالیا است. اوبر می گوید این اقدام معادل سرمایه گذاری 26 میلیون دلاری در بازار خودروهای الکتریکی استرالیا است.

به ،وان بخشی از این توافقنامه، اوبر ربات‌ا،ی الکتریکی مبتنی بر هیوندای آیونیک 5 موشنال را به‌طور «استراتژیک» در شهرهای خاصی در سرتاسر ایالات متحده مستقر خواهد کرد، با پتانسیل دسترسی به «میلیون‌ها مشتری».

در استرالیا، به منظور تشویق اپراتورهای خود به دور شدن از بنزین، دیزل و هیب،، هزینه های خدمات را برای رانندگان وسایل نقلیه الکتریکی از هم اکنون تا اواسط سال 2025 به نصف کاهش می دهد.

  • اوبر رباتا،ی Ioniq 5 را برای «میلیون‌ها مشتری» در ایالات متحده مستقر می‌کند

دام تیلور، مدیر کل اوبر استرالیا و نیوزلند، سال گذشته گفت که اوبر در هر سواری با کارمزد خدمات نیم بها “زسر خواهد کرد”، اما معتقد است “مزایای” حرکت بخش‌هایی از ناوگان این شرکت به سمت انرژی الکتریکی “ارزش خواهد داشت”. آی تی”.

به گفته اوبر، بیش از 378000 سفر برقی بین 1 ژوئیه 2021 و 8 ژوئیه 2022 انجام شده است و تعداد سفرهای ماهانه با خودروهای الکتریکی نزدیک به پنج برابر در سراسر استرالیا افزایش یافته است.