اولین دسته از تویوتا هایلوکس 4×4 تحویل ارتش هند شد

4 چرخ محرک به صورت استاندارد ارائه می شود و همچنین دارای گیرب، کم برد و قفل دیفرانسیل الکترونیکی جلو و عقب است. نیروهای مسلح همچنین به دنبال اضافه ، یک سری خودروهای برقی به ناوگان خود هستند و اخیراً نیروی هوایی هند 12 خودروی برقی تاتا ن،ون ،یداری کرده است.


منبع: https://www.rushlane.com/first-batch-of-toyota-hilux-4×4-delivered-to-indian-army-12474500.html

تویوتا هایلو، برای چندین کاربرد من، است. هایلو، با قرار گرفتن در معماری نردب، روی قاب فورچونر و ارائه قابلیت‌های 4×4، با رویکرد 29 درجه و زاویه ،وج 26 درجه، از ظرفیت آب 700 میلی‌متری برخوردار است. این می تواند به راحتی در زمین های چالش برانگیز قرار گیرد و به نیروهای ارتش اجازه می دهد تا از شرایط سخت در مرزهای هند عبور کنند.

تویوتا هایلو، 4*4 تحویل ارتش هند شد
تویوتا هایلو، 4×4 تحویل ارتش هند شد

تویوتا هایلو، 4*4 تحویل ارتش هند شد
تویوتا هایلو، 4×4 تحویل ارتش هند شد

تویوتا اولین سفارش هایلو، خود را پس از آزمایش در ارتفاع 13000 پایی از ارتش هند دریافت کرد.

تویوتا هایلو، از یک موتور 2.8 لیتری 4 سیلندر توربو دیزل با قدرت 204 ، بخار در 3000-3400 دور در دقیقه و گشتاور 420 نیوتن متر در MT و 500 نیوتن متر در AT در دور موتور 1600-2800 دور در دقیقه استفاده می کند. این موتور با گزینه های گیرب، اتوماتیک 6 سرعته دستی یا 6 سرعته مبدل گشتاور جفت می شود.

تویوتا هایلو، 4*4 تحویل ارتش هند شد
تویوتا هایلو، 4×4 تحویل ارتش هند شد

ارتش هند در حال گسترش ناوگان وسایل نقلیه خود است. در اوایل این ماه، ارتش هند در مجموع 1850 دستگاه از ماهیندرا اسکورپیو ک،یک سفارش داد. این علاوه بر سفارش قبلی 1470 SUV Scorpio است.

تویوتا هایلو، همچنین از امکانات رفاهی متعددی برای راننده و سرنشین برخوردار است که شامل صفحه نمایش 8 اینچی لمسی اطلاعات سرگرمی، کنترل آب و هوای دو منطقه ای، روشنایی کامل LED و صندلی راننده برقی می شود. همچنین دارای نمایشگر چند اطلاعاتی و کروز کنترل است. ایمنی از طریق ویژگی هایی مانند سنسورهای پارک جلو و عقب، 7 ایربگ، کنترل کمکی در سربالایی، کنترل پایداری خودرو و دوربین دید عقب افزایش می یابد.

موتور و گیرب، تویوتا هایلو،

جدای از این مدل ها، ارتش هند از پیک آپ های Maruti Gypsy و Tata Xenon نیز استفاده می کند. ارتش همچنین به دنبال اضافه ، Maruti Jimny 5-در جدید به ناوگان خود است تا جایگزین Gypsy فعلی شود. اخیرا تویوتا اولین وانت هایلو، 4×4 را برای استفاده ارتش تحویل داده است. با این حال، هنوز تعداد دقیق آن مشخص نشده است.

تویوتا هایلو، 4*4 تحویل ارتش هند شد
تویوتا هایلو، 4×4 تحویل ارتش هند شد

وانت تویوتا هایلو، 4×4 برای ارتش هند

محل نگهداری وسیع آن نیز برای حمل مردان در لباس استتار و حمل و نقل وسایل من، است. طول تویوتا هایلو، 5325 میلی متر، عرض 1855 میلی متر، ارتفاع 1815 میلی متر و فاصله بین دو محور 3085 میلی متر است. طول محفظه عقب 510 میلی متر است و قابلیت حمل بار 435 کیلوگرم را دارد.

تویوتا هایلو، 4*4 تحویل ارتش هند شد
تویوتا هایلو، 4×4 تحویل ارتش هند شد

هایلو، پس از چند ماه آموزش برای انجام وظیفه ناوگان نهایی شد و مدل ها توسط فرماندهی شمالی کمیته ارزیابی فنی ارتش هند مورد ارزیابی قرار گرفتند. تویوتا هایلو، در شرایط آب و هوایی مختلف و در زمین های ناهموار از دمای زیر صفر تا ارتفاعات بیش از 13000 فوت آزمایش شد. تویوتا هایلو، 4×4 تحویل ارتش، طرح رنگ متالیک خا،تری دریافت کرده است، اگرچه مشخص نیست که آیا تغییرات دیگری در مقایسه با مدل فروخته شده به غیرنظامیان دریافت کرده است یا خیر.