باتری‌های BYD شارژ سریع‌تری را برای تسلا مدل Y به ارمغان می‌آورند

بیشتر: همه چیز تسلا مدل Y
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/byd-batteries-bring-faster-charging-to-tesla-model-y

درایورها در انجمن آلمان TFF تصاویری از منحنی شارژ در یک دستگاه جدید ساخت برلین منتشر کرده اند مدلY مجهز به باتری‌های لیتیوم آهن فسفات BYD، و آن را با باتری‌های وسایل نقلیه با باتری‌های منبع CATL که جایگزین می‌کنند مقایسه ،د.

برکشایر هاتاوی که سهام قابل توجهی در شرکت کرافت هاینز، امریکن ا،پرس، شرکت کوکاکولا و اپل نیز دارد، اخیراً 1.96 میلیون سهم در BYD به ارزش 58.9 میلیون دلار آمریکا (87.96 میلیون دلار استرالیا) فروخته است.

وارن بافت، رئیس برکشایر هاتاوی، اخیراً در جلسه سالانه سهامداران شرکت، در پاسخ به این سوال که آیا آقای بافت معتقد است که مدیرعامل تسلا خود را بیش از حد ارزیابی می کند، گفت: “ما نمی خواهیم در بسیاری از چیزها با ایلان رقابت کنیم.”

  • باتری‌های BYD شارژ سریع‌تری را برای تسلا مدل Y به ارمغان می‌آورند
  • باتری‌های BYD شارژ سریع‌تری را برای تسلا مدل Y به ارمغان می‌آورند

بی وای دی و تسلا اخیراً به دشمنان بدی تبدیل شده اند – و به گفته مالکان تسلا، این همکاری خودروهای بهتری را برای مشتریان در اروپا به ارمغان می آورد.

BYD ممکن است باتری‌هایی را برای تسلا تامین کند، اما این دو هنوز رقیب هستند. اخیرا، برکشایر هاتاوی به رهبری وارن بافت، سهام قابل توجهی را در BYD فروخت تا از رقابت با شرکت برقی الون ماسک جلوگیری کند.

هیوندای آیونیک 5 و کیا EV6 از نظر تئوری قادر به رسیدن به 350 کیلووات با اتصال به شارژر سریع عمومی DC هستند و مالکان و رسانه ها بارها اوج خودرو را در شمال 220 کیلووات مشاهده کرده اند، قبل از اینکه سرعت آن به 150 کیلووات تا 190 کیلووات کاهش یابد.

اگرچه باتری‌های جدید ممکن است به دارندگان تسلا امکان شارژ سریع‌تر از قبل را بدهد، مدل Y سریع‌ترین خودروی الکتریکی در ک، خود نیست.

  • باتری‌های BYD شارژ سریع‌تری را برای تسلا مدل Y به ارمغان می‌آورند

داده‌ها نشان می‌دهد که هر دو خودروی مجهز به CATL و BYD در حدود 170 کیلووات قدرت دارند که به شارژر سریع عمومی تسلا وصل شده‌اند، اما خودروی مجهز به BYD می‌تواند برای مدت طول،‌تری در آن اوج (یا نزدیک به) شارژ شود و به مالکان اجازه می‌دهد زمان کوتاه‌تری را صرف کنند. زمان در یک شارژر عمومی