با وجود آشفتگی اقتصادی، برندهایی مانند بوگاتی و ریماک شکوفا می شوند

هایپرکار بوگاتی میسترال که اخیراً رونمایی شده است ارزشی معادل 5 میلیون دلار دارد. تنها 99 مورد از بیان نهایی W-16 تولید خواهد شد و جای تعجب نیست که همه اینها برای آنها صحبت شده است. Mate Rimac حتی به CNBC اعتراف می کند که از این که این هایپرکار به سرعت فروخته شد، “کمی متعجب شد” و بزرگترین بازار این خودرو ایالات متحده بود.

حتی در یک رکود اقتصادی قریب الوقوع، بوگاتی و ریماک شاهد هجوم افراد فوق ثروتمند به نمایشگاه های خود هستند.

با وجود آشفتگی اقتصادی، برندهایی مانند بوگاتی و ریماک در فضای بیرونی شکوفا می شوند - تصویر 992089
با وجود آشفتگی اقتصادی، برندهایی مانند بوگاتی و ریماک شکوفا می شوند - تصویر 1097858

رکود به ابرثروتمندان ،یدار هایپرکار آسیبی نمی رساند

انگشت خود را به بالا بکشید تا بد،د بوگاتی ریماک چگونه از مشتریان ثروتمند خود استفاده می کند

ما در حال حاضر هیچ کاهشی نمی بینیم، کاملا برع،. با بوگاتی، ما تا سال 2025 به خوبی فروخته شده ایم. بنابراین حتی اگر (رکود) چند سالی باشد، ما حتی قوی تر از آن بیرون خواهیم آمد.”

با این حال، محرک اصلی رشد ریماک در واقع ،ب و کار ابرخودروی آن نیست. باور نکنید، Rimac از ،ب و کار Rimac Technology خود، که باتری های با کارایی بالا و سایر قطعات برقی الکتریکی را برای برندهایی مانند Aston Martin، Hyundai-Kia و Porsche عرضه می کند، درآمد بیشتری ،ب می کند. Rimac Technology حتی در حال توسعه فناوری “robotaxi” خودران است که قرار است در سال 2024 معرفی شود.

بوگاتی ریماک نیز خودروهایی با نام ریماک تولید می کند و آ،ین مدل آن ها Nevera است. این یک هایپرکار تمام الکتریکی 2.1 میلیون دلاری است که 1900 ، بخار قدرت تولید می کند و در ایالات متحده فروش بسیار خوبی دارد. آه، و نیکو روزبرگ راننده سابق فرمول یک حتی یکی را ،ید.

ریماک چیزی فراتر از خودروهای سریع است

با وجود آشفتگی اقتصادی، برندهایی مانند بوگاتی و ریماک درایوترن شکوفا می شوند - تصویر 992035

با این حال، محرک اصلی رشد ریماک، تجارت هایپرکار آن نیست، بلکه ،ب و کار فناوری آن است که باتری و قطعات برقی را به خودروسازان دیگر می فروشد.

منبع: CNBC


منبع: https://www.tops،d.com/cars/car-news/despite-economic-turmoil-،nds-like-bugatti-and-rimac-flourish-ar197443.html

با توجه به اینکه بوگاتی و ریماک اکنون زیر یک سقف هستند، این امکان وجود دارد که W-16 همچنان در آینده وجود داشته باشد، البته با برکت برقی مردم ریماک.

میسترال همچنین آ،ین هایپرکار بوگاتی خواهد بود که بدون هیچ درجه ای از برقی شدن عرضه می شود. پس از میسترال، تمام بوگاتی ها یا هیب، یا خودروهای تمام الکتریکی (EVs) خواهند بود، هرچند این ممکن است به این م،ی باشد که ما همچنان شاهد ،یب W-16 با مجموعه ای از موتورهای الکتریکی خواهیم بود.

موتور 8.0 لیتری چهار توربو W-16 بوگاتی میسترال همان موتوری است که در Chiron Super Sport 300+ یافت می شود، به این م،ی که 1600 ، بخار قدرت تولید می کند. همچنین یکی از سریع‌ترین خودروهای تولیدی روباز در جهان است.

میت ریماک، مدیرعامل بوگاتی ریماک در گفتگو با CNBC می‌گوید علیرغم ترس از رکود اقتصادی، ،یداران خودروهای فوق ثروتمند هیچ ترسی از صرف میلیون‌ها دلار برای جدیدترین هایپرخودروهای خود ندارند. در واقع، اگر اکنون یک بوگاتی سفارش دهید، چند سال طول می کشد تا هایپرکار شما برسد.

به همین ترتیب، برند خواهر بوگاتی، ریماک، شاهد فروش فوق‌العاده‌ای از هایپرکار الکتریکی Nevera است.

«ما می‌خواستیم آ،ین هور را به آن بدهیم. این یک جشن برای آن موتور شگفت انگیز است که بسیار منحصر به فرد است و اوج پیشرفت موتور است که احتمالا هرگز از آن فراتر نخواهد رفت.

با وجود آشفتگی اقتصادی، برندهایی مانند بوگاتی و ریماک در نمای بیرونی شکوفا می شوند - تصویر 992068