برخی از نکات برجسته نمایشگاه موتور LA

این شرکت تا 2 میلیارد دلار (3 میلیارد دلار استرالیا) در آنچه “فاز 1” یک کارخانه جدید ایالات متحده نامیده می شود، سرمایه گذاری می کند که ساخت آن در سال جاری آغاز می شود و انتظار می رود تولید در جولای 2024 آغاز شود.

اکنون کابین اینده و صنعتی و شیک این کراس اوور الکتریکی را به نمایش گذاشته است که از مواد سازگار با محیط زیست استفاده می کند. به ،وان مثال، صندلی ها از مواد گیاهی و بازیافتی ساخته شده اند.

بیشتر: مفهوم Genesis X Convertible به‌،وان روکش الکتریکی معرفی شد


  • برخی از نکات برجسته نمایشگاه موتور LA

یک یوک فرمان جلوتر از راننده می‌نشیند، در حالی که انتخابگر دنده روی یک سکوی غیرمعمول متصل به کف کابین، در کنار دو پد شارژ بی‌سیم و دکمه استارت قرار می‌گیرد.

نسل ششم سوبارو ایمپرزا که فقط به‌،وان یک هاچ‌بک در دسترس است، اولین بار در لس‌آنجلس به نمایش درآمد که نشان‌دهنده تمرکز این شرکت بر عملکرد قدرتمندش در ایالات متحده است.

هر دو موتور به طور انحصاری با یک گیرب، متغیر پیوسته (CVT) و تمام چرخ محرک جفت می شوند که اکنون به صورت استاندارد با بردار گشتاور ارائه می شود. منتظر یک هیبرید برای استرالیا باشید.


با این حال کالیفرنیا یکی از پایتخت‌های بزرگ خودرو در جهان است و رویداد امسال شامل چند نمایش و نمایش جالب بود.

زیر پوست، داکار از تعدادی مدل مختلف 911 وام گرفته است.

پورشه 911 داکار

VinFast VF 6

bZ Compact SUV یکی از 16 کانسپت الکتریکی تویوتا و ل،وس بود که اوا، سال گذشته پیش نمایش داده شد، اگرچه تویوتا در آن زمان فضای داخلی آن را فاش نکرد.

پایه‌های موتور از GT3 برداشته شده‌اند و تثبیت‌کننده رول فعال برای کنترل بدنه بلندتر در دسترس است.

بیشتر: VinFast به طور رسمی زمین اثبات Lang Lang را برای فروش قرار می دهد
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/some-la-motor-s،w-highlights

VinFast انتظار دارد با این فاز اول، کارخانه ساخته شده ظرفیت تولید 150000 خودرو در سال داشته باشد و 7500 نفر در آن مشغول به کار شوند.

بسته اختیاری طراحی رالی 54730 دلار به آن بر،ب اضافه می‌کند و رک و پوست کنده آن ضروری است.

نمایشگاه اتومبیل لس آنجلس به طور سنتی در سطح رویدادهای مشابه در دیترویت، ژنو، فرانکفورت، توکیو یا شانگهای نبوده است.

اما ل،تی، داغ نیست! این کانسپت دارای تن،ات سنتی گرند تور است: کاپوت بلند، نسبت سخاوتمندانه داشبورد به محور، و حداقل برآمدگی جلو.

در مقایسه با شاسی‌بلند کراس‌، که در پایان اکتبر رونمایی شد، ایمپرزا آشکارا پایین‌تر از سطح زمین قرار دارد، اما همچنین دارای طراحی‌های مختلف جلوپنجره و سپر است.

چقدر بلندتر؟ داکار در حالت س، 50 میلی‌متر از یک کاررای معمولی بلندتر است و می‌توان آن را در مواقعی که شرایط ایجاب می‌کند 30 میلی‌متر دیگر بلند کرد.

اکنون چهار SUV الکتریکی مختلف را معرفی کرده است که VF 6 در اینجا نشان دهنده یک نقطه ورود است.

بیشتر: تویوتا bZ کامپکت SUV مفهومی فاش شد


  • برخی از نکات برجسته نمایشگاه موتور LA

ادعا می شود که ایمپرزا با 3.4 برابر بیشتر ،ب ساختاری نسبت به قبل سبک تر از قبل است، اما سوبارو هنوز میزان کمیت خود را مشخص نکرده است.

تویوتا هیچ ارقامی از قدرت، گشتاور، باتری یا برد منتشر نکرد.

فراتر از این جزئیات، ،س هیچ مشخصات فنی دیگری را تأیید نکرده است، و همچنین نشان نداده است که آیا این خودروهای تولیدی پیش ساخته هستند یا خیر – اگرچه ،س نام تجاری X S،dium را به خود اختصاص داده است.

برای ،یداران آمریکایی دو موتور برای انتخاب وجود دارد. آسیاب استاندارد یک موتور چهار سیلندر 2.0 لیتری افقی مخالف است که 113 کیلووات قدرت و 197 نیوتن متر گشتاور دارد. مدل‌های اسپورت‌تر دارای موتور با،ر 2.5 لیتری بزرگ‌تر با توان تولید 136 کیلووات و گشتاور 241 نیوتن‌متر هستند.

تویوتا در نمایشگاه لس آنجلس کانسپت bZ Compact SUV خود را پیش‌نمایش کرد، اگرچه از ارائه هیچ مشخصاتی برای خودروی الکتریکی بعدی خود کوتاهی کرد.

یکی از سخنگویان سوبارو استرالیا گفت: “Impreza 30 سال است که بخشی از خانواده سوبارو بوده است و ما مشتاقانه منتظر هستیم تا در زمان من، جزئیات بیشتری را برای بازار استرالیا به اشتراک بگذاریم.”

تویوتا می گوید که یک دستیار شخصی داخل خودرو به نام Yui “راننده و سرنشینان را با وسیله نقلیه متصل می کند” و به درخواست ها و دستورات سرنشینان با نشانه های نور صوتی و تصویری پاسخ می دهد.

قدرت از یک موتور 3.0 لیتری توئین توربو فلت شش با قدرت 353 کیلووات و گشتاور 570 نیوتن متر تامین می شود، همان چیزی است که در Carrera GTS، همراه با گیرب، هشت سرعته دوکلاچه و چهار چرخ متحرک دریافت می کنید. سرعت 100 کیلومتر در ساعت 3.4 ث،ه طول می کشد.

یک صفحه نمایش لمسی عریض و دسته ابزار دیجیتال ایستاده وجود دارد و هر دو از صفحه نمایش شیشه ای خمیده استفاده می کنند.

خط پارابولیک «ضد ،» ،س از گلگیرهای جلو تا عقب قوس می‌دهد، در حالی که تاول‌های عضل، روی چرخ‌ها وجود دارد تا خطوطی شبیه بطری کوکاکولا به خودرو بدهد.

بیشتر: پورشه 911 داکار 2023 با قیمت استرالیا رونمایی شد


تویوتا bZ کامپکت SUV مفهومی

،س سه کانسپت خودروی الکتریکی X خود را با یک کانورتیبل جذاب با استفاده از سقف سخت تاشو و ارائه چهار صندلی تکمیل کرد.

شکاف ویتنام در دنیای خودروهای برقی پس از ش،ت در ایجاد ش،ت در استرالیا طبق برنامه ریزی قبلی، برنامه های بزرگی در ایالات متحده دارد.

به گفته این خودروساز، پلتفرم جه، سوبارو که زیربنای ایمپرزا جدید قرار دارد، 10 درصد از لحاظ پیچشی سفت تر از قبل است و شامل یک قاب داخلی کامل است.

سوبارو ایمپرزا

کانسپت X Convertible همچنین دارای یک عرشه عقب بلند برای ظاهر باشکوه‌تر است. ،س ،مت عقب را “دم اردک بیضی شکل مقعر” می نامد که شکل آن با یک فرورفتگی V شکل قطع شده است که – مانند نورپردازی – به نشان ،س اشاره می کند.

به طور غیرمعمول، کانسپت X Convertible دارای سقف سخت تاشو با سقف‌های ماه شفاف بالای سرنشینان جلو است – که تا حدودی یادآور چیدمان قدیمی فول، واگن Eos است.

بیایید نگاهی به چند نکته برجسته بیندازیم.


  • برخی از نکات برجسته نمایشگاه موتور LA

کانسپت ،س X Convertible معماری و پیشرانه الکتریکی خود را با کانسپت X 2021 و X S،dium کانسپت 2022 به اشتراک می گذارد.

پورشه برداشت جدیدی از خودروی اسپرت ک،یک 911 را به پایان رسانده است. این خودرو که داکار نام دارد، 911 را به جاده های جدید می برد.

مفهوم Genesis X Convertible

هیچ نسخه ای از 911 چیزی نیست که شما آن را رایج می نامید، اما داکار کمیاب خواهد بود. فقط 2500 دستگاه در سرتاسر جهان عرضه خواهد شد، با قیمت 491400 دلار قبل از اینکه در نیمه آ، سال 2023 وارد استرالیا شود.

در تلاش برای ایجاد اعتماد، خودروهای VinFast با ضمانت 10 ساله Stateside پشتیب، می‌شوند.

طول جمع و جور آن 4238 میلی‌متر است و چرخ‌محرک جلو است و از موتور الکتریکی 130 کیلووات و 250 نیوتن‌متر در مدل‌های پایه VF 6 Eco استفاده می‌کند، و در VF 6 Plus از یک راه‌اندازی 150 کیلووات/310 نیوتن‌متر استفاده می‌کند.