برند چینی Zeekr جابجایی افراد خودروهای برقی، برنامه‌های عرضه اولیه سهام و صادرات را فاش کرد

جیلی برنامه های بزرگی برای خود دارد سیکر برند خودروی برقی است و یک ون بزرگ هم برای آن دارد.

اما برجسته‌ترین بخش داخلی آن است که با روکش‌های چرم ناپا و اولتراسوید پوشانده شده و با نور محیطی قابل تنظیم رنگ تزئین شده و صدا از طریق سیستم صوتی 20 بلندگوی یاماها پمپاژ می‌شود.

موتور 009 با باتری های 116 کیلووات ساعتی یا 140 کیلووات ساعتی عرضه شده توسط CATL، با ارقام برد 702 کیلومتر و 822 کیلومتر ارائه می شود – البته هر دو در چرخه آزمایش سخاوتمندانه CLTC.

  • برند چینی Zeekr جابجایی افراد خودروهای برقی، برنامه‌های عرضه اولیه سهام و صادرات را فاش کرد

اولین وسیله نقلیه Zeekr، 001، در سال 2020 به شکل مفهومی با نشان Lynk & Co – که خود یک برند نوپای است، در سال 2018 عرضه شد – قبل از اینکه جیلی اعلام کند در حال تشکیل برند جدید EV است، رونمایی شد.

ترمز اضطراری خودکار (جلو و عقب)، کروز کنترل تطبیقی، کمک حفظ بین خطوط، نظارت بر نقاط کور، هشدار ،وج ایمن، و پارک کنترل از راه دور به صورت استاندارد، با تج،ات کمک راننده حتی بیشتر در دسترس هستند.

بورس اوراق بهادار هنگ کنگ تایید کرده است که جیلی می‌تواند به فهرست شدن کریپتون، یک شرکت تابعه غیرکاملا که در تحقیق، توسعه و فروش خودروهای برقی و باتری‌ها با نام تجاری Zeekr مشغول است، ادامه دهد.

تج،ات استاندارد در همه 009ها شامل چراغ‌های جلو با فناوری LED ماتریسی، نور بالا تطبیقی ​​و پرتو هدایت‌شونده فرمان، و همچنین درب‌های کشویی برقی و سانروف‌های دوگانه (عقب یک واحد پانوراما) است.

ردیف سوم نیز دارای دو صندلی است.

این شرکت می گوید که شرایط اسپین آف پیشنهادی، از جمله اندازه عرضه و محدوده قیمت، نهایی نشده است.

  • برند چینی Zeekr جابجایی افراد خودروهای برقی، برنامه‌های عرضه اولیه سهام و صادرات را فاش کرد

همانطور که از یک EV انتظار می رود، حالت رانندگی با یک پدال وجود دارد، در حالی که تراشه های رانندگی هوشمند Mobileye EyeQ5H و مجموعه ای از دوربین ها و رادارها، مجموعه ویژگی های پیشرفته کمک راننده 009 را تامین می کند.

صرف نظر از باتری، 009 400 کیلووات نیرو و 686 نیوتن متر گشتاور از پیشرانه دو موتوره چهار چرخ متحرک خود تولید می کند.

این به آن شتاب 0 تا 100 کیلومتر در ساعت فقط 4.5 ث،ه می دهد – عملکردی سرسام آور برای یک جابجایی جعبه دار. همچنین دارای ضریب درگ نسبتاً لغزنده 0.27 است.

001 معماری جدید تجربه پایدار Geely را معرفی کرد که همچنین زیربنای 009 است.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/،ese-،nd-zeekr-reveals-ev-people-mover-plans-ipo-and-exports

صندلی های جلو دارای گرمکن و تهویه با تنظیم برق 12 جهته برای راننده و تنظیم برق در 8 جهت برای سرنشین هستند، در حالی که صندلی های کاپیتان ردیف دوم نیز دارای قابلیت تنظیم برقی، گرمایش و تهویه هستند و دارای ماساژ پنوماتیک هستند.

  • برند چینی Zeekr جابجایی افراد خودروهای برقی، برنامه‌های عرضه اولیه سهام و صادرات را فاش کرد
  • برند چینی Zeekr جابجایی افراد خودروهای برقی، برنامه‌های عرضه اولیه سهام و صادرات را فاش کرد

را sekr 009 یک موتور الکتریکی با قدرت 400 کیلووات و بیش از 800 کیلومتر برد است و به ،وان اولین MPV الکتریکی لو، خالص در جهان معرفی می شود.

اگرچه 009 دومین مدل Zeekr است، اما این برند تصمیم گرفته است از همان استراتژی گیج کننده ای که توسط برندهای دیگر Geely Polestar و Lynk & Co استفاده شده است، در نامگذاری خودروها به ترتیبی که عرضه شده اند، پیروی نکند.

همه مدل‌ها از سیستم تعلیق بادی «با عملکرد بالا» با سیستم تعلیق دوبل جناغی جلو و چند پیوندی عقب استفاده می‌کنند.

009 با ،مت جلویی بلوفش، با سطح ف،ی بزرگ که در آن یک جلوپنجره روی یک خودروی احتراقی قرار می گیرد، از دست نمی رود. این فواره که «چشمه نور» نام دارد، دارای 154 نوار LED است.

مدیر عامل Zeekr، An Conghui در یک میزگرد، در اظهارات گزارش شده توسط رویترز، که در سال 2023 با کراس اوور Zeekr 001 وارد اروپا خواهد شد.

مشخص نیست که آیا 009 می‌تواند دنبال شود یا خیر، با توجه به اینکه هدف اصلی آن بخش شلوغ جابجایی افراد در چین است.

بسیاری از خودروسازان چینی سال‌هاست که در مورد ورود به آمریکای شمالی صحبت کرده‌اند، اما تاکنون هیچ برند بزرگ چینی کار خود را راه‌اندازی نکرده است، مگر اینکه پولستار چینی-سوئدی را در نظر بگیرید، اگرچه خودروهای ساخت چین توسط مارک‌های آشنا مانند بیوک و ولوو به فروش می‌رسند.

این شرکت می گوید باتری کوچکتر را می توان در عرض 28 دقیقه از 10 تا 80 درصد سریع شارژ کرد.

Zeekr جدیدترین در هجوم برندهای چینی است که وارد اروپا می شوند، از جمله برندهای Hongqi، Nio، Xpeng و گریت وال موتور، Ora و Wey. قابل ذکر است که بسیاری از برندهایی که قصد دارند بخشی از بازار اروپا را به خود اختصاص دهند، برندهای فقط خودروهای برقی مانند Nio هستند.

صفحه نمایش ها شامل یک واحد 10.25 اینچی جلوتر از راننده، یک صفحه نمایش لمسی 15.4 اینچی و یک صفحه نمایش سقف مرکزی قابل تنظیم 15.6 اینچی است. همچنین صفحه نمایش های لمسی 3.4 اینچی روی درهای کشویی تعبیه شده است.

آرزوهای Zeekr از اروپا نیز فراتر می رود و مدیر عامل آن می گوید بلومبرگ در اوایل سال جاری، این برند پس از سال 2022 آمریکای شمالی را هدف قرار خواهد داد.

  • برند چینی Zeekr جابجایی افراد خودروهای برقی، برنامه‌های عرضه اولیه سهام و صادرات را فاش کرد

این دومین وسیله نقلیه برای این برند نوپا است که قرار است در فهرست عمومی قرار گیرد و در بازار اروپا عرضه شود.

همچنین کمی طول، تر و عریض تر از کارناوال کیا است.

  • برند چینی Zeekr جابجایی افراد خودروهای برقی، برنامه‌های عرضه اولیه سهام و صادرات را فاش کرد

با لوتوس، پولستار و ولوو که زیر چتر جیلی نشسته اند و خودروهایی را در آنجا عرضه می کنند، از نظر تئوری این کار را برای برندی مانند Zeekr آسان تر می کند تا بازار را ش،ت دهد.

طول 009 5209 میلی‌متر، عرض 2024 میلی‌متر و ارتفاع 1848 تا 1856 میلی‌متر بر روی فاصله بین دو محور 3205 میلی‌متر است که تقریباً از نظر ابعادی مشابه مدل LDV Mifa و همتای الکتریکی آن Mifa 9 است که امسال در اینجا عرضه می‌شود.