به Maruti Suzuki eVX در عمل نگاه کنید

با نگاهی به تصاویر جاسوسی، نسبتاً متن، است. بنابراین، عرض حدود 1.8 متر محتمل است. چرخ‌ها کاملاً ساده به نظر می‌رسند و مدل تولیدی می‌تواند طراحی شیک‌تری داشته باشد. دستگیره درهای عقب مانند هاچ بک سویفت در ستون های C قرار دارند. عقب دارای رویکرد کمی کوپه مانند Fronx است.

ماروتی سوزوکی eVX عقب
ماروتی سوزوکی eVX عقب

برای شروع، این یک وسیله نقلیه جه، است که با تویوتا توسعه یافته است. بنابراین، یک نسخه تویوتا نیز در آینده وجود خواهد داشت. تویوتا در حال حاضر تعداد کمی از BEV ها را در کارنامه جه، خود دارد. اما این SUV آینده اولین BEV برای بازار هند از هر دو شرکت ماروتی سوزوکی و تویوتا خواهد بود.

یک باتری 60 کیلووات ساعتی با 500 کیلومتر برد ادعایی بسیار محتمل است. ممکن است در آینده یک مدل باتری کوچکتر نیز وجود داشته باشد. راه اندازی تک موتور برای خودروهای این بخش بسیار منطقی است. اما امیدواریم این موتور به جای جلو، در عقب باشد. Maruti Suzuki eVX ممکن است در سال 2024 معرفی شود و تا اوایل سال 2025 عرضه شود.

شایعات حاکی از بومی سازی بالای این پلت فرم برای کارایی هزینه است. در حالی که به نظر می رسد طراحی و توسعه بخش تویوتا باشد، به نظر می رسد تولید مربوط به ماروتی سوزوکی باشد. منتظر نسخه تولیدی eVX باشید که در کارخانه ماروتی سوزوکی در گجرات ساخته شده است.

eVX Powertrain Unplugged: چه چیزی شاسی بلند الکتریکی ماروتی سوزوکی را هدایت می کند؟

منبع


منبع: https://www.rushlane.com/maruti-suzuki-evx-prototype-spied-12474412.html

نمونه اولیه ماروتی سوزوکی eVX
نمونه اولیه ماروتی سوزوکی eVX

پس از راه اندازی خودروهای هیب، ملایم 48 ولتی، با eVX، اولین خودروی الکتریکی باتری دار MSIL آشنا شوید.

هند اولین بازار برای راه اندازی eVX خواهد بود و پس از آن سایرین. هم Maruti Suzuki eVX و هم همتای تویوتا آن از نسخه اصلاح شده پلتفرم یا اسکیت بورد تمام برقی تویوتا 40PL بهره می برند. در داخل، این پلتفرم دارای کد 27PL است.

ماروتی سوزوکی eVX جلو
ماروتی سوزوکی eVX جلو

ماروتی سوزوکی نیروی پیشرو در فروش خودرو در هند بوده است. این خودروساز مستقر در دهلی در حال حاضر پیشرو در خودروهای ICE (هم بنزین و هم CNG) است. در حال حاضر، دو خودروی خود شارژ (هیب، قوی) پیشرانه وجود دارد. هر دو محصول تویوتا با نشان مهندسی هستند. اما یک BEV (خودروی الکتریکی باتری) به طور کلی وجود ندارد.

این شرکت قصد دارد با راه اندازی eVX این مشکل را برطرف کند. ماروتی سوزوکی فرم مفهومی خود را در نمایشگاه خودرو 2023 به نمایش گذاشت. نسخه تولیدی قبلاً در لهستان ظاهر شده است. در این تصاویر، ما می‌تو،م شارژ شدن eVX را در ایستگاه شارژ ببینیم. ع، های جاسوسی جدید قاطر آزمایشی را در حال حرکت نشان می دهد.

نمونه اولیه Maruti Suzuki eVX – آیا بازار خودروهای برقی هند را متز،ل می کند؟

برای شروع، Maruti Suzuki eVX یک SUV کامپکت الکتریکی است و بوق خود را با MG ZS EV، ماهیندرا XUV400 و سیتروئن eC3 Aircross، هیوندای کرتا EV و ماهیندرا BE.05 قفل خواهد کرد. طول حدود 4.3 متر خواهد بود.