بی ام و در ژانویه از کلاس جدید EV مفهومی رونمایی می کند

یک SUV الکتریکی در اندازه X3 دومین وسیله نقلیه ای است که از پلت فرم Neue Kl،e استفاده می کند.

بی‌ام‌و ادعا می‌کند که این سلول‌های باتری جدید هزینه‌های تولید را تا 50 درصد کاهش می‌دهند، برد را تا 30 درصد افزایش می‌دهند و 20 درصد تراکم انرژی بیشتری خواهند داشت.

این خودروساز آلم، قصد دارد تا پیش از سال 2025 خودرویی مجهز به این فناوری باتری را معرفی کند.

دکتر نیک، پیتر، مدیر ارشد مالی BMW AG در کنفرانس سه ماهه سوم BMW Group 2022 گفت: «نقطه برجسته بعدی در جاده ما به سمت Neue Kl،e در ژانویه 2023 خواهد بود.

برخلاف برخی دیگر از خودروسازان، BMW هنوز هیچ اعلامیه ای درباره زمان پایان توسعه و تولید خودروهای موتور احتراق داخلی (ICE) ارائه نکرده است.

هنوز مشخص نیست که اولین خودروی Neue Kl،e چه نامی خواهد داشت. این می تواند نشان i3 را بپوشد، که در حال حاضر در خودروهای برقی چینی مبتنی بر سری 3 استفاده می شود و قبلاً روی یک دریچه عجیب و غریب استفاده می شد.

در CES در ، وگاس، ما از خودروی Vision پرده برداری خواهیم کرد که زیربنای تخصص دیجیتال ما خواهد بود. آینده گروه BMW الکتریکی، دایره ای و دیجیتالی است.

 • بی ام و در ژانویه از ک، جدید EV مفهومی رونمایی می کند
  BMW i4

با توجه به اینکه دکتر پیتر در طول سخنر، خود از کلمه “دایره ای” استفاده کرد، این می تواند به این م،ی باشد که این خودروی مفهومی با سلول های باتری استوانه ای جدید که از اواسط دهه در خودروهای Neue Kl،e مورد استفاده قرار خواهند گرفت، نصب خواهد شد.

بی ام و در نمایشگاه فناوری CES 2023 در ، وگاس در ژانویه، یک خودروی مفهومی تمام الکتریکی را بر اساس معماری م،ار Neue Kl،e آینده خود معرفی خواهد کرد.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، پلتفرم Neue Kl،e قرار است در سال 2025 روی خودرویی در اندازه سری 3 عرضه شود که در مقابل تسلا مدل 3 قرار می گیرد.

 • بی ام و در ژانویه از ک، جدید EV مفهومی رونمایی می کند
  BMW i3
 • بی ام و در ژانویه از ک، جدید EV مفهومی رونمایی می کند
  BMW سری 3

در این مرحله مشخص نیست که این خودروی مفهومی BMW Neue Kl،e چگونه خواهد بود، اما قطعاً تمام الکتریکی خواهد بود.

با نگاهی به آینده، BMW در حال توسعه باتری های حالت جامد است و قصد دارد باتری های ولتاژ بالا از این نوع را تا پایان این دهه برای معرفی سری آماده کند.

 • بی ام و در ژانویه از ک، جدید EV مفهومی رونمایی می کند
  سلول های باتری استوانه ای BMW

آ،ین برنامه این خودروساز، تولید مجموعا دو میلیون خودروی تمام الکتریکی را تا سال 2025 می‌خواهد. تا سال 2030، این شرکت انتظار دارد نیمی از فروش جه، سالانه‌اش به خودروهای برقی باشد.

بیشتر: بی‌ام‌و دوران الکتریکی «ک، جدید» را در سال 2025 آغاز می‌کند
بیشتر: پلتفرم BMW Neue Kl،e EV برای اولین بار روی خودروی سایز سری 3 عرضه می شود
بیشتر: چگونه BMW از سال 2025 خودروهای برقی ارزان‌تر و دوربردتر را ارائه خواهد کرد
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/bmw-unveiling-neue-kl،e-ev-concept-in-january