بی ام و i5 و سری 5 باید امسال در استرالیا وارد بازار شوند

i5 سدان و واگن در کنار سری 5 بنزینی و دیزلی در نمایشگاه‌های BMW قرار می‌گیرند، با طراحی مشابه – درست مانند i4 که در کنار سری 4 قرار دارد، اما دارای چرخ‌ها، جزئیات و جلوپنجره‌های منحصربه‌فرد است.

زیر پوست، i5 بر روی نسخه‌ای از پلتفرم CLAR سوار می‌شود که زیربنای بنزین 5er نیز خواهد بود و پایه‌ای را برای خودروهای الکتریکی i4 و iX تشکیل می‌دهد.

  • بی ام و i5 و سری 5 باید امسال در استرالیا وارد بازار شوند

ب ام و تایید کرده است که i5 eDrive40 با برد بلندتر و کم قدرت با دیفرانسیل عقب و یک پرچمدار M60 xDrive تمام چرخ متحرک ارائه خواهد کرد.

هنوز مشخص نیست که آنها چقدر قدرت ارائه خواهند داد. iX xDrive40 240 کیلووات و 630 نیوتن متر گشتاور تولید می کند، در حالی که M60 قدرت 455 کیلووات و 1100 نیوتن متر را تولید می کند.

فرمان چرخ عقب، فناوری ضد غلتش فعال و سیستم تعلیق کاملا فعال ارائه خواهد شد. بی‌ام‌و قول می‌دهد که «راحتی سواری نزدیک به سطوح بی‌ام‌و سری 7 را با چابکی‌های ورزشی آشنا در بی‌ام‌و سری 3 ،یب کند».

  • بی ام و i5 و سری 5 باید امسال در استرالیا وارد بازار شوند

دوربین داخلی به این م،است که وقتی راننده به آینه بیرونی مربوطه نگاه می‌کند، خودرو در صورت ایمن بودن، تغییر مسیر در آن جهت ایجاد می‌کند.

سدان بزرگ و برقی جدید BMW و برادر بنزینی آن چندان دور از استرالیا نیستند.

که قرار است در ماه‌های آینده رونمایی شود، i5 در کنار مرسدس بنز EQE سدان، آئودی A6 e-tron بعدی، ،س G80 الکتریکی و تسلا مدل S قرار خواهد گرفت.

ولی CarExpert می‌داند که این خودرو در مسیری قرار دارد که تا قبل از پایان سال 2023 به نمایشگاه‌های محلی راه پیدا کند و سری 5 بنزینی آن نیز پشت سر آن قرار دارد.

  • بی ام و i5 و سری 5 باید امسال در استرالیا وارد بازار شوند

همچنین دارای یک مجموعه جدید کمک راننده فعال است. در برخی بازارها، دستیار رانندگی بزرگراه قادر به شتاب گیری، ترمزگیری و فرمان تا 130 کیلومتر در ساعت است.

تولید i5 جدید در Dingolfing آلمان در تابستان نیمکره شمالی قبل از اولین تحویل جه، در اکتبر 2023 آغاز خواهد شد.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/bmw-i5-and-5-series-s،uld-hit-australia-this-year

این برند هنوز به طور رسمی زمان عرضه را مشخص نکرده است، فراتر از اینکه تیم مطبوعاتی جه، اولین عرضه را تأیید کرده است. سدان برقی i5 در ماه اکتبر در برخی بازارها برگزار می شود.