تاتا نانو ممکن است به عنوان یک خودروی الکتریکی نسل جدید معرفی شود

تاتا نانو را به خاطر دارید؟ این آرزوی راتان تاتا بود که به خانواده های طبقه متوسط ​​خودرو به قیمت دو چرخ ارائه دهد. زاییده ی چشم انداز Ratan Tata با نام Tata Nano در سال 2008 راه اندازی شد و تا سال 2018 در تولید باقی ماند، قبل از اینکه از بین برود.

تاتا نانو پروژه رویایی راتان تاتا بود – تولید آن از سال 2008 آغاز شد و تا سال 2018 ادامه داشت.

تاتا نانو الکتریک اسپید
ع، فایل تاتا نانو در تست

تاتا موتورز به طور رسمی نانو EV را معرفی نکرده است. اگر در نظر گرفته شود، ممکن است یکی از 10 خودروی برقی جدیدی باشد که تاتا قصد دارد در پنج سال آینده عرضه کند. در اوایل سال جاری، آنها کانسپت های Curvv و Avinya EV را به نمایش گذاشتند.

در حال حاضر، تاتا موتورز اولین سازنده خودروهای الکتریکی در هند است. وقتی کل فروش خودروهای برقی در کشور مح،ه شود، تاتا بیش از 80 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. در حال حاضر، آنها Nexon EV، Tigor EV و Tiago EV را ارائه می دهند. برای حفظ پیشروی در بخش رو به رشد خودروهای برقی، برنامه هایی برای عرضه خودروهای برقی بیشتری در آینده نزدیک در دست اجراست.

در گذشته شریک تاتا موتورز Jayem Automotives نسخه الکتریکی نانو را با نام تجاری Jayem Neo معرفی کرده بود. اندازه سفارش 400 واحد از اینها در سال 2017 برنامه ریزی شده بود تا به ،وان تا،ی های شهری برای عملیات ناوگان اولا الکتریک استفاده شود. این پروژه هرگز نور روز را ندید.

نسل جدیدی از خودروهای الکتریکی وجود دارد که احتمالاً در هند سر و صدای زیادی ایجاد می کند. این بخش میکرو EV است که در حال حاضر در چین در حال رونق است. به ،وان مثال، Wuling Hongguang Mini EV پرفروش ترین خودروی چین است. این یک خودروی میکرو الکتریکی 2 دری است که برای گشت و گذارهای شهری من، است و با قیمت نسبتاً مقرون به صرفه ای عرضه می شود.

نانو الکتریکی
راتان تاتا با نانو الکتریکی خود

منبع


منبع: https://www.rushlane.com/tata-nano-may-launch-as-a-new-gen-electric-car-12454726.html

اگرچه تاتا نانو متوقف شده است، اما نام تجاری آن بسیار زیاد است. یکی که می تواند توسط تاتا موتورز در آینده مورد استفاده قرار گیرد. اکنون، گزارش اخیر ادعا می کند که تاتا موتورز در حال احیای پروژه نانو از مردگان است. فقط این بار در قالب یک خودروی الکتریکی روانه بازار خواهد شد.

Tata Nano به ،وان EV بازخواهد گشت؟

اخیراً شاهد عرضه خودروی برقی PMV با برد 200 کیلومتر و قیمت 4.79 میلیون بودیم. MG قرار است Air EV خود را به هند نیز بیاورد. ممکن است استارت‌آپ‌های زیادی روی این دسته از خودروهای برقی کوچک بپرند. این جایی است که نانو الکتریکی تاتا در صورت تحقق در آن جای می گیرد. برخلاف تلاش‌های قبلی، جایی که تاتا موتورز سعی کرد موتور الکتریکی و باتری را در نانو موجود تقویت کند، این بار همه چیز می‌تواند متفاوت باشد. این احتمالاً یک خودروی کاملاً جدید با طراحی مدرن – ساخته شده به ،وان یک وسیله نقلیه الکتریکی متولد شده است.

Jayem Neo – Nano Electric Cab

در دسامبر 2020، قاطر آزمایشی الکتریکی Jayem Neo در حال آزمایش در جاده ای عمومی در نزدیکی آکوردی، پونا مشاهده شد. Jayem Automotives موفق شده بود 17 کیلووات ساعت باتری را در املاک کوچک نانو جمع کند. این خودرو 203 کیلومتر برد با یک بار شارژ را وعده داده است که توسط ARAI تایید شده است. در کنار آن حدا،ر سرعت 85 کیلومتر در ساعت.