تاتا هریر EV در سال 2024 راه اندازی شد

پس از عرضه در سال 2024، هریر EV با شاسی بلند الکتریکی ماهیندرا XU800 روبرو خواهد شد. نمونه اولیه مشابه در آگوست سال گذشته رونمایی شد. همچنین انتظار می رود ماهیندرا XUV800 در سال 2024 عرضه شود. هر دو شاسی بلند با طیف باتری مشابهی عرضه می شوند که در طول مسیر، یک موتور دوگانه با AWD را ارائه می دهند.


منبع: https://www.rushlane.com/tata-harrier-ev-launch-in-2024-mahindra-xuv800-rival-12458851.html

سال گذشته، تصاویر جاسوسی تاتا سافاری با پلاک سبز رنگ در اینترنت منتشر شد. اعتقاد بر این بود که این قاطر آزمایشی برقی تاتا سافاری باشد. این اولین اشاره ای بود که تاتا موتورز در حال کار بر روی برقی ، پلت فرم Harrier / Safari بود.

در مورد Harrier EV، بیشتر ورق های ف،ی مشابه دیزل Harrier نگهداری می شوند. چیزی که تغییر کرده است فاسیای جلو است. مشبک معمولی اکنون با یک دربسته جایگزین شده است زیرا به ورودی هوای زیادی نیاز ندارد. این جلوپنجره بسته جدید دارای نوارهای افقی است که الگوی جالبی ایجاد می کند.

تاتا هریر EV جدید با باتری 60 تا 80 کیلووات ساعتی و راه اندازی AWD راه اندازی می شود

تاتا هریر EV
تاتا هریر EV
در داخل، انتظار می رود برخی از موارد جدید اضافه شود. عمدتاً یک سیستم صفحه نمایش لمسی 10.25 اینچی بزرگتر. این همان واحد افقی با رابط کاربری نرم‌تر است که در Altroz ​​Racer یافت می‌شود. این صفحه نمایش احتمالاً جایگزین صفحه نمایش قدیمی 7 اینچی با رابط کاربری غیر الهام بخش می شود که در Altroz ​​و Nexon فعلی دیده می شود.

مشخصات و پیشرانه

تاتا موتورز پیشرو در ساخت خودروهای الکتریکی در هند است. آنها تا به حال هیچ رقابت واقعی نداشتند. اما با راه اندازی ماهیندرا XUV400 و فاش شدن مفهوم XUV800 Electric، تاتا موتورز مجبور شد حرکتی انجام دهد. زمان زیادی بود که تاتا رقیبی برای XUV800 (نسخه الکتریکی XUV700) آینده معرفی کرد. و این اتفاق در نمایشگاه خودروی 2023 رخ داد، زم، که آنها از مفهوم هریر EV رونمایی ،د.

راه اندازی جدید Tata harrier EV

به نظر می رسد تاتا در مورد طراحی چرخ های آلیاژی از هیوندای الهام گرفته است. هریر EV رینگ های آلیاژی بسیار شبیه به هیوندای آلکازار دارد. یک نشان ظریف EV در پایین درهای جلو وجود دارد. در پشت، ،اصر LED داخل چراغ عقب آن اصلاح شده و اکنون با یک نوار LED گسترده به هم متصل شده اند.

Harrier EV دارای معماری Gen II EV است، نسلی بالاتر از Gen I که در حال حاضر وظایف خود را در Nexon EV انجام می دهد. انتظار می رود بسته باتری در محدوده 60 کیلووات ساعت تا 80 کیلووات ساعت باشد و بردی در حدود 500 کیلومتر را با شارژ کامل ارائه دهد. قیمت برق تاتا هریر می تواند از حدود 35 میلیون روپیه شروع شود.

در زیر آن، نوارهای عمودی متعددی وجود دارد که یک توری پایینی را تشکیل می دهند که برای گردش هوا و خنک کننده باتری ها استفاده می شود. سنسورهای پارک جلو نیز وجود دارد. بزرگ‌ترین تغییر – برخلاف ICE Harrier، طراحی چراغ‌های جلو مثلثی است که براق و مدرن به نظر می‌رسد. LED های DRL در بالای چراغ های جلو قرار گرفته اند و نسبت به هاریر ،وجی باریک تر هستند.

تاتا هریر EV
تاتا هریر EV