تامین کننده باتری تسلا با فناوری جدید به آسمان می رسد

CATL تایید کرده است که یک نسخه خودرویی از فناوری باتری در حال حاضر در دست توسعه است و تولید آن اوا، امسال آغاز خواهد شد.

این شرکت از آن به ،وان باتری متراکم خود یاد می کند و می گوید که دارای فناوری است که می تواند عملکرد سلول ها را بهبود بخشد و عملکرد شارژ و دشارژ عالی را ارائه دهد.

سازنده باتری چینی مسئول تامین باتری خودروساز، مانند تسلا و جیلی است.

این باتری که قرار است اوا، امسال به تولید انبوه برسد، دارای چگالی انرژی 500 وات ساعت بر کیلوگرم است.

این شرکت می‌گوید مشخصات سبک وزن و فناوری باتری جدید آن «موج جدیدی از امکانات برق‌رس،» را ایجاد می‌کند که حول سطح بالایی از ایمنی متمرکز است.

  • تامین کننده باتری تسلا با فناوری جدید به آسمان می رسد

CATL یکی از اولین شرکت هایی خواهد بود که باتری با چگالی انرژی 500Wh/kg یا بیشتر تولید می کند. یک شرکت مستقر در ایالات متحده، Argonne اعلام کرد که فناوری باتری جدید آن 1200Wh/kg خواهد بود، اما برای تولید انبوه آماده نیست.

  • تامین کننده باتری تسلا با فناوری جدید به آسمان می رسد

این برند گفت: “CATL با شرکای خود در توسعه هواپیماهای مسافربری برقی و تمرین استانداردها و آزمایشات در سطح هوانوردی مطابق با ا،امات ایمنی و کیفیت درجه هوانوردی همکاری می کند.”

به نظر می‌رسد CATL ممکن است برنامه‌هایی برای مق، با صنایع هوانوردی و خودروسازی داشته باشد، زیرا این شرکت می‌گوید: «راه‌اندازی باتری‌های متراکم‌شده، عصر برقی‌سازی جه، حمل‌ونقل دریایی، زمینی و هوایی را آغاز خواهد کرد».

بیشتر: چری از تامین کننده تسلا برای فناوری باتری سدیم یون استفاده می کند
بیشتر: برند Geely نسل بعدی باتری‌های CATL را معرفی کرد
بیشتر: مرسدس بنز با باتری های 700 کیلومتری با CATL جفت می شود
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/tesla-battery-supplier-reaches-for-the-sky-with-new-technology

تامین‌کننده بزرگ باتری CATL باتری جدیدی را عرضه کرده است که می‌گوید آنقدر انرژی دارد که برای استفاده در هواپیماهای مسافربری کار کند.

اخیرا CATL اعلام کرده است که با سازنده خودرو چینی چری همکاری می کند تا اولین باتری یون سدیم خود را که در خط تولید آینده این خودروساز قرار خواهد گرفت، عرضه کند.

  • تامین کننده باتری تسلا با فناوری جدید به آسمان می رسد
به ،وان مرجع، باتری های سلولی جدید تسلا 4680 دارای رتبه بندی چگالی انرژی 272-296Wh/kg هستند که بسیار بالا در نظر گرفته می شود.