تایگون و کوشاق در تست ایمنی به روز شده GNCAP 5 ستاره کسب کردند

هر دو Taigun و Kushaq بر اساس یک پلت فرم MQB A0 IN هستند که مختص هند است و ساختاری پایدار را تحت ضربه نشان می دهد.

تست تصادف تایگون
تصویر توسط GNCAP

Taigun و Kushaq در انتهای گران‌تر طیف فشرده UV قرار می‌گیرند. قیمت کوشاق از روپیه شروع می شود. 11.28 لک و قیمت تایگون از روپیه شروع می شود. 11.55 لک (هر دو قیمت سابق). آنها رقیب هیوندای کرتا، کیا سلتوس، ام جی آستور هستند و اخیراً Maruti Suzuki Grand Vitara و Toyota Urban Cruiser HyRyder را روانه بازار ،د.

آلخاندرو فوراس، دبیر کل Global NCAP گفت: «ما از ابتکار اشکودا و فول، واگن برای برآورده ، ا،امات جدید پنج ستاره جه، NCAP برای کوشاک و تایگون از طریق آزمایش داوطلبانه استقبال می‌کنیم و به آن تبریک می‌گوییم.

شاسی‌بلندهای Taigun و Kushaq که در ویژگی‌های خود آلم، هستند، طراحی و فناوری پیچیده‌ای را در کنار خود به ارمغان می‌آورند. آنها مدل های دوقلو هستند که در یک کارخانه تولیدی، همان خطوط تولید ساخته می شوند. GNCAP پروتکل های تست تصادف خود را به روز کرده است. و Taigun و Kushaq اولین ،، هستند که امتیاز 5 ستاره تصادف را ،ب ،د.

به گفته GNCAP، حفاظتی که برای سر و گردن راننده و سرنشین ارائه شده بود، خوب بود. قفسه سینه راننده محافظت کافی و قفسه سینه سرنشین محافظت خوبی از خود نشان داد. زانوهای راننده و سرنشین هم از محافظت خوبی برخوردار بودند. درشت نی راننده حفاظت حاشیه ای و کافی و ساق سر سرنشین محافظت خوبی از خود نشان دادند.

Taigun و Kushaq برخی از پریمیوم ترین محصولات در فضای SUV جمع و جور هستند. آنها بخشی از استراتژی India 2.0 توسط Skoda VW Group India هستند. این استراتژی تاکنون 4 دستگاه خودرو، 2 خودروی سدان و 2 خودروی شاسی بلند در کشور تولید کرده است. بر اساس یک پلت فرم خاص هند – MQB A0 IN، و با نام تجاری فول، واگن و اشکودا، 2 عدد برای هر کدام فروخته می شود.

منطقه کف پا به ،وان پایدار رتبه بندی شد. Bodys، به ،وان پایدار رتبه بندی شد و همچنین قادر به تحمل بارهای بیشتر است. تست ضربه جانبی نشان می دهد که محافظت از سر، شکم و لگن خوب بوده است، در حالی که محافظت از قفسه سینه فقط حاشیه ای بوده است. ESC به ،وان استاندارد ارائه می شود، ا،امات نرخ برازش را برآورده می کند و عملکرد تست مطابق آ،ین ا،امات Global NCAP قابل قبول بود.

از این میان، کرتا و سلتوس هر کدام 3 ستاره در تست تصادف GNCAP ،ب ،د. بقیه هنوز تست نشده اگرچه Astor هنوز آزمایش نشده است، اما امتیاز قهوه ای را دریافت می کند زیرا سیستم های ADAS را ارائه می دهد که می توانند در وهله اول از تصادف جلوگیری کنند. Creta و Seltos احتمالاً در آینده ای نزدیک ویژگی های ADAS را همراه با فیس لیفت دریافت خواهند کرد.


منبع: https://www.rushlane.com/،un-and-kushaq-score-5-star-rating-in-gncaps-updated-safety-tests-12451516.html

ما از همه خودروسازان می‌خواهیم که در آینده به این سطح از عملکرد تست تصادف دست یابند و پیشرفت‌های ایمنی را که از زمان شروع آزمایش‌های هندی خود در سال 2014 شاهد بوده‌ایم به‌طور پیوسته در برنامه‌مان حفظ کنند.»

حفاظت تایگون/کوشاق - تصویر توسط GNCAP
حفاظت تایگون/کوشاق – تصویر توسط GNCAP

این پروتکل های آزمایشی به روز شده با مشخصات ایمنی دقیق انجام شد. هر دو خودرو به صورت استاندارد با ESC به فروش می رسند. Taigun و Kushaq یک ساختار پایدار در برخورد از جلو، من، برای محافظت خوب برای سرنشینان بزرگسال، و حفاظت از حاشیه تا خوب در سناریوهای برخورد جانبی نشان دادند. سرنشینان کودک در طول تست های برخورد از جلو و جانبی از محافظت کامل برخوردار شدند.

آزمایش‌های ضربه‌ای به قطب کناری نشان داد که کیسه‌های هوای پرده‌ای ا،امات اتصال را برآورده می‌کنند و آزمایش ضربه قطب در نسخه‌ای با کیسه‌های هوای محافظ سر کناری انجام شد که محافظت خوبی از سر و لگن، محافظت کافی از شکم و محافظت حاشیه‌ای از قفسه سینه نشان می‌داد. Taigun & Kushaq امتیاز 29.64 از 34 را در حفاظت از سرنشینان بزرگسال و 42 امتیاز از 49 در حفاظت از سرنشینان کودک ،ب می کنند.

تایگون/کوشاق امتیاز 5 ستاره - تصویر توسط GNCAP
تایگون/کوشاق امتیاز 5 ستاره – تصویر توسط GNCAP

پروتکل های تست ایمنی GNCAP

پیوش آرورا، مدیر عامل و مدیرعامل ŠKODA AUTO فول، واگن هند، گفت: “گروه فول، واگن همیشه بر ارائه بالاترین سطح ایمنی در طیف مدل های خود تمرکز کرده است. ایمنی همیشه در فرآیند تحقیق و توسعه ما نقش اساسی داشته است. پلتفرم Made-in-India, Made-for-India MQB-A0-IN نیز از این قاعده مستثنی نیست. در داخل برای ضربه های مختلف آزمایش شده است و با تمرکز کلیدی بر ایمنی توسعه یافته است. این یک نقطه عطف مهم و یک دستاورد خوشحال کننده برای ما است، زیرا هر دو مدل SUV INDIA 2.0 ما به اوج استانداردهای ایمنی جه، دست یافته اند. از زمان عرضه ŠKODA KUSHAQ و Volkswagen TAIGUN، هر دو خودرو حضور پررنگی در بازار داشته اند و سهم قابل توجهی در موفقیت برند و گروه در هند داشته اند. من مطمئن هستم که این شناخت به ادامه شتاب رشد برندهای ما کمک خواهد کرد.»

پروتکل های تست تصادف به روز شده NCAP، حفاظت از برخورد از جلو و جانبی را برای تمام مدل های آزمایش شده، کنترل پایداری الکترونیکی (ESC)، حفاظت عابر پیاده و ارزیابی حفاظت از تیر برخورد جانبی ارزیابی می کند. و برای ،ب بالاترین رتبه بندی ستاره ها، از همه جنبه ها نمره بالا لازم است.

تایگون و کوشاق برای اولین بار موفق به ،ب رتبه 5 ستاره شدند