تحقیقات جدید نشان می دهد که خودروهای دست دوم همچنان ارزان تر می شوند

علاوه بر این، انتظار می‌رود که قیمت خودروهای فرسوده در طول سال 2023 با بهبود عرضه خودروهای جدید و کاهش تقاضا به دلیل افزایش هزینه‌های استقراض و تورم، همچنان به زمین بازگردد.

با توجه به بادهای منفی قابل توجه اقتصاد جه،، تولیدکنندگان نسبت به عرضه بیش از حد بازار مردد خواهند بود. در این گزارش آمده است که قیمت خودروهای مستعمل بسیار بالاتر از سطح قبل از همه‌گیری است و ثبات قیمت‌ها در سال 2024 اتفاق می‌افتد.

رشد تولید ناخالص داخلی استرالیا پیش بینی می شود تا زیر 2.0 درصد سرد شود در سال 2023 از 3.5 درصد ،ن زده شده در سال 2022، با مصرف ضعیف خانوارها تأثیر مهمی داشته است – نه تنها به دلیل قدرت استقراض بلکه به دلیل تورم افسارگسیخته و رشد دستمزد زیر CPI.

را Q4 گزارش قیمت خودروی مستعمل قیمت خودروهای دست دوم در حال حاضر برای هفت ماه متوالی کاهش یافته است و در ژانویه 2023 اولین کاهش سالانه خود را از ماه می 2020 تجربه ،د.

در سمت عرضه، افراد کمتری با ورود سهام جدید به بازار به خودروهای دست دوم روی می آورند. تولید خودرو در ژاپن (بزرگترین منبع خودروهای ما) در اکتبر سال گذشته 35 درصد بالاتر از سطح سال 2021 بود و واردات خودروهای موتوری در سه ماهه سوم سال جاری رشد داشت.

طبیعتاً این امر بازار مسکن را خنک می‌کند، که زیربنای قدرت استقراض افرادی است که خودروهای ارتقا یافته را شکار می‌کنند. با استناد به داده‌های ABS، تحلیلگران مودیز پیش‌بینی می‌کنند که قیمت مسکن ملی به میزان 13 درصد کاهش یابد و این کاهش در اواسط سال 2024 رخ دهد.

گزارش مودیز آنالیتی، می افزاید: «برای سال 2023، ما انتظار داریم که عرضه خودروهای جدید همچنان افزایش یابد و فشارها در بازار دست دوم کاهش یابد.

این گزارش همچنین نتیجه‌گیری می‌کند که دور شدن چین از سیاست ضد کووید صفر خود یک پیشرفت مثبت برای زنجیره‌های تامین خواهد بود: با نوسانات کوتاه‌مدت به دنبال افزایش آلودگی‌ها قبل از بازگشت مدیریت زنجیره پیش از همه‌گیری.

  • تحقیقات جدید نشان می دهد که خودروهای دست دوم همچنان ارزان تر می شوند

با این حال، اگر عرضه سریع‌تر از حد انتظار بازگشت کند و تقاضای مصرف‌کننده در میان افزایش نرخ‌های بهره و افزایش هزینه‌های زندگی به میزان قابل توجهی کاهش یابد، قیمت خودروهای مستعمل با سرعت بیشتری نسبت به چشم‌انداز پایه فعلی کاهش می‌یابد.

قیمت خودروهای جدید عمده فروشی استرالیا ۱۲ درصد نسبت به اوج خود در ماه می ۲۰۲۲ کاهش یافته است، زیرا وضعیت عادی به زنجیره تامین گسترده تر بازگشته و تقاضا برای خودروهای قدیمی کاهش یافته است.

در سمت تقاضا، با توجه به اینکه خانوارهای استرالیایی عمدتاً تحت فشار افزایش نرخ‌های بهره هستند، انتظار می‌رود بازار خودروهای جدید در سال جاری تضعیف شود.

به طور کلی، مودیز بر این باور است که میانگین قیمت خودروهای دست دوم در سال او بیش از 10 درصد کاهش می یابد، اگرچه برای زمینه، داده های آن نشان می دهد که در حال حاضر حدود 54 درصد بالاتر از سطح قبل از همه گیری هستند. به عبارت دیگر، احتمالاً یک حالت عادی جدید وجود دارد.

  • تحقیقات جدید نشان می دهد که خودروهای دست دوم همچنان ارزان تر می شوند

بیشتر: قیمت خودروهای دست دوم استرالیا برای شش ماه متوالی کاهش یافته است
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/used-cars-continue-to-get-cheaper-new-research-finds

به عبارت دیگر، دو عامل مهم در قیمت خودروهای فرسوده – تقاضا برای آنها به دلیل در دسترس نبودن موجودی خودروهای جدید و قدرت استقراض فراوان خانوارها – نفی می شوند.

  • تحقیقات جدید نشان می دهد که خودروهای دست دوم همچنان ارزان تر می شوند

این یافته ها از شرکت اطلاعات مالی بدست آمده است تحلیل مودی، که با استفاده از مدل شاخص قیمت عددی خود، گزارش های منظمی از قیمت عمده فروشی خودروهای دست دوم ارائه می دهد.

این طبیعتاً به نوع وسیله نقلیه و میزان رقابت آن بستگی دارد.