تسلا اشتراک های مادام العمر را برای ناوبری حذف می کند، موارد دیگر

خودروهایی که پس از 20 ژوئیه 2022 سفارش داده می شوند، به مدت هشت سال از اتصال استاندارد برخوردار خواهند بود – نه برای طول عمر وسیله نقلیه، همانطور که قبلاً وجود داشت.

این هشت سال از تاریخی که وسیله نقلیه تحویل داده شده یا به خدمت گرفته شده است (مثلاً به ،وان یک نمایشگر) شروع می شود، هر کدام که زودتر اتفاق بیفتد.

در حالی که قیمت اشتراک برای سال 2030 هنوز در دسترس نیست، تسلا در حال حاضر 9.99 دلار در ماه برای اتصال Premium دریافت می کند.

مشخص نیست که آیا این اقدام اخیر به معرفی Apple CarPlay و Android Auto توسط تسلا اشاره دارد یا خیر. برخی از شرکت‌ها، مانند GWM Haval و Mitsubi،، ناوبری ماهواره‌ای را ارائه نمی‌کنند – حتی در مدل‌های مختلف با مشخصات بالا – و درعوض، مالکان باید به آینه‌سازی گوشی هوشمند موجود اعتماد کنند.

Premium Connectivity قبلاً برای طول عمر وسیله نقلیه گنجانده شده بود، قبل از اینکه تسلا آن را برای وسایل نقلیه سفارش داده شده در 30 ژوئن 2019 یا قبل از آن حذف کند.

این با اتصال Premium اختیاری متفاوت است، که بر اساس آن داده های ترافیکی زنده، نقشه های مشاهده ماهواره، مرورگر اینترنت و سایر ویژگی ها مانند Caraoke و پخش ویدیو ساخته شده است.

اتصال استاندارد به مالکان امکان دسترسی به نقشه ها و ناوبری اولیه را می دهد.

  • تسلا اشتراک های مادام العمر را برای ناوبری حذف می کند، موارد دیگر

تسلا در وب‌سایت خود می‌گوید: «بدون اتصال استاندارد، دسترسی به برخی از ویژگی‌های اتصال، از جمله مواردی که از داده‌های سلولی یا مجوزهای شخص ثالث استفاده می‌کنند، ممکن است تغییر یا حذف شود.»

فراتر از هشت سال، به اشتراک استاندارد اتصال نیاز دارید.

  • تسلا اشتراک های مادام العمر را برای ناوبری حذف می کند، موارد دیگر

به همین ترتیب، وسایل نقلیه دست دوم ،یداری شده از تسلا تنها هشت سال پوشش این خدمات را خواهند داشت.

تسلا ویژگی دیگری را از خودروهای خود حذف کرده است، اما تنها مالک، را تحت تأثیر قرار می دهد که برای مدت طول، خودروهای خود را نگه می دارند.

این تغییر بر وسایل نقلیه در استرالیا و همچنین سایر بازارها تأثیر می گذارد – همانطور که قبلاً توسط آن گزارش شده بود تسلاراتی.

این ویژگی‌های اتصال استاندارد که ممکن است در حال حاضر تغییر کنند شامل نقشه‌ها، ناوبری، فرمان‌های صوتی و موارد دیگر است.

  • تسلا اشتراک های مادام العمر را برای ناوبری حذف می کند، موارد دیگر

حذف اتصال استاندارد به دنبال حذف اخیر کابل شارژ خانگی توسط تسلا از تمام وسایل نقلیه جدید، ظاهراً برای کاهش ضایعات اما احتمالا راهی برای صرفه جویی در هزینه شرکت است.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/tesla-removing-lifetime-subscriptions-for-navigation-more