تسلا با شرکت تگزاس برای چراغ های خطر هوشمندتر همکاری می کند

سیستم HELP از سخت‌افزار و نرم‌افزار وسایل نقلیه موجود استفاده می‌کند تا وسایل نقلیه معلول را در طول یک حادثه بیشتر نمایان کند و زمان در دسترس برای واکنش سایر رانندگان را افزایش دهد و امیدواریم تلفات را کاهش دهد.

تسلا مدل Y اخیراً رتبه پنج ستاره ANCAP را دریافت کرد و مدل 3، پرفروش‌ترین خودروی برقی استرالیا، به نتایج مشابهی دست یافت.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/tesla-teams-with-texas-company-for-smarter-hazard-lights

هشدارهای دیجیتال به رانندگان مجاور هشدار می دهد که با احتیاط از طریق برنامه های نقشه برداری GPS اقدام کنند، مشروط بر اینکه خودروهای آنها عملکردهای متصل مورد نیاز را داشته باشد.

این برای بهبود سیستم هشدار خطر فعلی با یک رویکرد دو طرفه به نام هشدارهای روشنایی و هشدارهای دیجیتال طراحی شده است.

هشدارهای روشنایی متشکل از «،وجی‌های روشنایی مبتنی بر اضطراری بسیار آشکار» – چشمک زدن سریع‌تر و جلب توجه‌تر از خطرات – که به طور خودکار در رویدادهایی مانند باز شدن کیسه هوا یا انفجار ،تیک فعال می‌شوند.

  • تسلا با شرکت تگزاس برای چراغ های خطر هوشمندتر همکاری می کند

گزارش ترومای جاده ای سال 2021 ،ت استرالیا نشان می دهد که 29 درصد از مرگ و میرهای جاده ای در سال 2021 در بزرگراه های ملی یا ایالتی رخ داده است – اگرچه تعداد خودروهای ،ن درگیر کمتر مشخص است.

ESS می گوید تسلا اولین سازنده ای خواهد بود که فناوری HELP را به کار می گیرد. این مشارکت به ،وان یک «توافق جه،» توصیف می‌شود، اما این فناوری ابتدا در آمریکای شمالی با یک به‌روزرس، نرم‌افزاری فرا-هوا معرفی می‌شود.

بر اساس گزارش ESS، تصادفات کنار جاده ای که شامل وسایل نقلیه معلول می شود، سالانه حدود 15000 نفر را در ایالات متحده مجروح یا کشته می شود.

  • تسلا با شرکت تگزاس برای چراغ های خطر هوشمندتر همکاری می کند
  • تسلا با شرکت تگزاس برای چراغ های خطر هوشمندتر همکاری می کند

آقای متزگر گفت که این همکاری “گامی بسیار مهم در تلاش برای غلبه بر مسئله ایمنی نگران کننده تصادفات با وسایل نقلیه معلول و آسیب پذیر” است.

دکتر رونالد گیبونز، یکی از دانشگاهیان که اعتبار این فناوری را آزمایش کرده است، می گوید: «چراغ های خطر با نرخ فلاش بالاتر به طور قابل توجهی موثرتر از چراغ های خطر استاندارد هستند… رانندگان زودتر متوجه این چراغ ها شدند و به آنها زمان بیشتری برای کاهش سرعت و در بیشتر موارد جابجایی می داد. یک خط کامل.»

تسلا در حال همکاری با یک شرکت آمریکایی دیگر برای نصب چراغ های هشدار خطر هوشمندتر در خودروهای خود است.

تام متزگر، مدیرعامل ESS گفت: «تسلا در ارائه نوآوری برای اولین بار به وسایل نقلیه مسافربری پیشرو است و با اجرای فناوری HELP بر روی میلیون‌ها وسیله نقلیه تسلا در سراسر جهان پیشرو است.

به گفته شرکت تگزاس Emergency Safety Solutions (ESS)، تسلا نرم افزار اختراع شده Hazard Enhanced Location Protocol (HELP) خود را پیاده سازی خواهد کرد که هدف آن بهبود دید خودروهای ،اب و کاهش مرگ و میر ناشی از آن است.