تسلا مدل Y در صدر لیست امن ترین خودروهای سال 2022 ANCAP قرار دارد

با نگاهی به 69 مدل خودروی آزمایش شده بر اساس معیارهای تست و رتبه بندی سال 2020-2022، تسلا مدل Y همچنان با بالاترین امتیاز در دسته بندی های حفاظت از سرنشین بزرگسال (97 درصد) و کمک ایمنی (98 درصد) در صدر ج، قرار دارد.

 • تسلا مدل Y در صدر لیست امن ترین خودروهای سال 2022 ANCAP قرار دارد
  LDV MIFA

فورد رنجر و اورست و نیسان قشقایی و پتفایندر برای بالاترین امتیاز حفاظت از سرنشینان کودک (93 درصد) در یک کراوات چهار طرفه قفل شده بودند، در حالی که اگر مجبور بودید با یک ماشین جدید برخورد کنید، تویوتا کرولا کراس 87 درصد است. امتیاز cent برای حفاظت از کاربران آسیب پذیر جاده، آن را به یک انتخاب واضح تبدیل می کند.

می تو،د درباره چشم انداز 2030 آن بیشتر بخو،د اینجا.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/tesla-model-y-tops-ancaps-safest-cars-of-2022-list

خانم هوروگ گفت: «این به وضوح تمایل و تعهد تولیدکنندگان خودرو را برای ارائه ایمن‌ترین خودروهایی که می‌توانند به بازارهای استرالیا و نیوزلند ارائه می‌دهند و اشتهای مداوم مصرف‌کنندگان و ،یداران ناوگ، که انتظار بالاترین سطح ایمنی را دارند، نشان می‌دهد.

ANCAP همچنین عملکرد ایمنی خودروهای زیر آب را بررسی خواهد کرد.

 • تسلا مدل Y در صدر لیست امن ترین خودروهای سال 2022 ANCAP قرار دارد
  نیسان قشقایی

سیستم‌های AEB هم از نظر عملکرد تقاطع و هم از نظر عملکرد مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، در حالی که وسایل نقلیه از نظر توانایی آنها در اطلاع دادن به راننده یا خدمات اضطراری در صورتی که کودکی در ماشین قفل شده رها شده باشد، ارزیابی می‌شود.

ما می د،م که تزریق مداوم ایمن ترین وسایل نقلیه به جاده های ما، ایمنی جاده و مزایای اقتصادی ملموسی دارد، و این عملکرد قوی مدل های رتبه بندی شده در سه سال گذشته، تعداد بیشتری از جان افراد را نجات داده و از صدمات جدی جلوگیری می کند.

 • تسلا مدل Y در صدر لیست امن ترین خودروهای سال 2022 ANCAP قرار دارد
  فورد رنجر

بار دیگر، ما شاهد سطوح بالایی از عملکرد ایمنی در طیف وسیعی از انواع خودروها و برندها بوده‌ایم. کارلا هوروگ، مدیر اجرایی ANCAP، گفت: نکته جالب امسال این است که هر یک از سه بالاترین امتیاز شامل مدل‌های با قدرت جایگزین هستند.

وقتی به نمرات وزنی در چهار حوزه آزمایشی نگاه می کنیم، تسلا مدل Y با امتیاز 92.6 درصد در صدر قرار گرفت.

چندین حوزه ارزیابی موجود نیز “تقویت” خواهند یافت، از جمله:

 • تمرکز بیشتر بر روی سازگاری خودرو با خودرو، معرفی یک جریمه بالقوه 8.00 امتیاز در مقایسه با جریمه فعلی 4.00
 • افزایش 10 درصدی آستانه رتبه بندی ستاره برای محافظت از کاربران آسیب پذیر جاده
 • ارزیابی سیستم های نظارت راننده برای مدیریت بی توجهی و خستگی راننده
 • گسترش سناریوهای تست AEB برای شامل تست‌های بیشتر در شب و تست‌های اجتناب از عابر پیاده در هنگام حرکت خودرو در عقب

این ل،وس NX دومین امتیاز کلی وزنی را برای سال 2022 با 89.2 درصد دریافت کرد، در حالی که موتور بنزینی LDV MIFA و برق آن افسانه 9 همتای خود نیز با امتیاز 87.4 درصدی به سکو رسید.

 • تسلا مدل Y در صدر لیست امن ترین خودروهای سال 2022 ANCAP قرار دارد
  ل،وس NX

همچنین انتظار می‌رود که این منجر به 15 مرگ و میر کمتر و 442 آسیب جدی کمتر در سال 2027 شود.

ANCAP خاطرنشان می کند که حمایت خود از نصب استاندارد ترمز اضطراری خودکار، کیسه هوای مرکزی و کمک های حفظ خطوط “به طور محافظه کارانه ،ن زده می شود که در طول دوره 2019-2021 منجر به 22 مرگ کمتر و 571 آسیب جدی در جاده های استرالیا شده است.”

 • تسلا مدل Y در صدر لیست امن ترین خودروهای سال 2022 ANCAP قرار دارد
  تسلا مدل Y

با تسلا و LDV روی سکو، این بدان م،است که دو خودرو از سه خودروی با بالاترین عملکرد در ارزیابی ایمنی ANCAP در سال جاری، خودروهای ساخت چین بودند.

وسایل نقلیه باید حداقل 80 درصد در تست سرنشینان بزرگسال و سرنشین کودک و 70 درصد در مناطقی که به حفاظت از کاربران آسیب‌پذیر جاده نگاه می‌کنند (از 60 درصد در پروتکل‌های فعلی) و فناوری کمک ایمنی ،ب کنند.

در هر یک از این چهار دسته آستانه‌هایی وجود دارد که یک وسیله نقلیه باید به آن‌ها برسد تا بتواند پنج ستاره را ،ب کند، اما این رتبه‌بندی‌ها در همه جا وجود دارد، به طوری که 61 مدل از 69 خودرو – یا 88 درصد – هر پنج ستاره را دریافت کرده‌اند.

سیستم‌های AEB باید بتوانند موتورسیکلت‌ها را برای وسایل نقلیه شناسایی کنند تا حدا،ر امتیاز را در این دسته دریافت کنند، و همچنین وسایل نقلیه برای توانایی سیستم‌های کمکی بین خطوطشان برای تشخیص و جلوگیری از تصادف با موتور سیکلت‌ها مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.

 • تسلا مدل Y در صدر لیست امن ترین خودروهای سال 2022 ANCAP قرار دارد
  نیسان راه یاب

ANCAP 30 مدل را در طول سال تقویمی ارزیابی کرد که تنها دو مورد از آنها – فورد موستانگ ماخ E و فول، واگن مولتی ون – در استرالیا فروخته نمی‌شوند، حداقل هنوز.

تست تصادف عابر پیاده و دوچرخه سوار از ساختگی دقیق تری استفاده می کند، در حالی که سناریوهای تست جدید شامل موارد زیر است:

 • AEB Backover: ترمز خودکار در مع، با یک آدمک عابر پیاده کودک
 • تقاطع AEB (دوچرخه سوار): جایی که دوچرخه سوار از مسیر یک وسیله نقلیه عبور می کند که به یک خیابان فرعی تبدیل می شود.
 • درب دوچرخه سوار: وسیله نقلیه باید به سرنشینان دوچرخه سواری که از پشت نزدیک می شود هشدار دهد و از کنار آن عبور کند یا از باز شدن در جلوگیری کند. این ویژگی اغلب Safe Exit Assist نامیده می شود و به طور فزاینده ای در خودروهای جدید رایج است

با این حال، خودروسازان نمی توانند راضی باشند، زیرا ANCAP معیارهای تست سخت گیرانه تری را برای سال 2023 معرفی می کند.

مرجع ایمنی ANCAP برای سال تقویمی به پایان می رسد و بهترین خودروهای عملکرد سال 2022 خود را فهرست کرده است.

این مقام، همراه با همتای اروپایی خود Euro NCAP، همچنین چشم انداز خود را برای سال 2030 منتشر کرده است که در آن حوزه های جدید و توسعه یافته ارزیابی را شرح می دهد و گسترش احتمالی ارزیابی موتورسیکلت ها، اسکوترهای موتوری و وسایل نقلیه کالای سنگین را نشان می دهد – جایی که، آنها خاطرنشان می کنند، در حال حاضر هیچ موردی وجود ندارد. پلت فرم حمایت از مصرف کننده