تصاویر جلو و عقب کیا سلتوس فیس لیفت Top-Spec GT Line درز کرد

سلتوس فیس لیفت یک سانروف پانوراما خواهد داشت که از نسخه های متوسط ​​شروع می شود. تریم های GT Line به ADAS مبتنی بر رادار مجهز خواهند شد. این احتمال وجود دارد که کیت ADAS از کیا EV6 قرض گرفته شود. فیس لیفت سلتوس می تواند ویژگی های ADAS مانند کمک جلوگیری از برخورد رو به جلو، تشخیص نقطه کور، کمک حفظ خطوط، هشدار توجه راننده و کمک ،وج ایمن را دریافت کند.

عملکرد سلتوس فیس لیفت GT Line

فیس لیفت سلتوس در مقایسه با واحد ذوزنقه ای مدل فعلی دارای یک جلوپنجره پایین مستطیلی جدید است. این تغییر ممکن است به دلیل اضافه شدن ADAS ضروری باشد. طراحی مشابهی برای جلوپنجره پایینی را می توان با کیا EV6 مشاهده کرد که دارای ADAS نیز می باشد. لامپ های مه شکن LED مکعبی یخ به جلو منتقل شده اند، اما تعداد آنها از 3 به 4 افزایش یافته است. یک محفظه اریب دار جدید برای مه شکن ها نیز قابل مشاهده است. به نظر می رسد ویژگی هایی مانند چراغ های جلوی LED تاج جواهر مانند قبلی است.

سلتوس فیس لیفت Top-Spec GT Line
سلتوس فیس لیفت Top-Spec GT Line

فیس لیفت کیا سلتوس که قبلاً در ایالات متحده آمریکا و بازار اصلی آن ژاپن به فروش می رسد، در تاریخ 4 ژوئیه در اینجا عرضه می شود. نسخه هندی کمی متفاوت از آنهایی است که در خارج از کشور فروخته می شود. به‌روزرس،‌های فیس لیفت کیا سلتوس مطابق با نیازها و ترجیحات محلی خواهد بود.

گزینه های موتور موجود 1.5 لیتری بنزینی تنفس طبیعی و 1.5 لیتری دیزلی برای فیس لیفت سلتوس ارائه خواهد شد. اولی 115 ، بخار و 144 نیوتن متر تولید می کند. گزینه های انتقال شامل 6MT و IVT است. موتور دیزلی 116 ، بخار و 250 نیوتن متر قدرت تولید می کند. با 6iMT یا 6AT جفت می شود.


منبع: https://www.rushlane.com/kia-seltos-facelift-top-spec-gt-line-front-and-rear-images-leak-12472620.html

سلتوس با طیف گسترده ای از ویژگی های جدید، به دنبال رقابت از رقبا خواهد بود. قبل از اینکه Maruti Suzuki Grand Vitara با فناوری هیب، توجه همه را به خود جلب کند، سلتوس همواره در رتبه دوم در بخش SUV های جمع و جور قرار می گرفت. در ماه های اخیر به رتبه سوم سقوط کرده است.

سلتوس فیس لیفت Top-Spec GT Line
سلتوس فیس لیفت Top-Spec GT Line

تصاویر پنهان سلتوس فیس لیفت GT Line به بیرون درز کرد

قاطرهای آزمایشی فیس لیفت سلتوس که در چند وقت اخیر مشاهده شده اند هیچ گونه استتاری نداشتند. اکنون، اسناد فاش شده نشان می‌دهد که نسخه GT Line با مشخصات بالا کاملاً پنهان نشده است. چندین تزیینات جدید برای دستیابی به مشخصاتی با طراوت برای SUV اضافه شده است. جلوپنجره جلوپنجره بزرگتر شده است و ،مت جلوپنجره باریک و باریک که در نسخه فعلی GT Line دیده می شود را از بین می برد. این به کاهش شلوغی و دستیابی به نمایه برتر برای SUV کمک می کند.

سلتوس فیس لیفت GT Line دارای موتور 1.5 لیتری توربو بنزینی خواهد بود. حدا،ر قدرت 160 ، بخار و حدا،ر گشتاور 253 نیوتن متر را تولید می کند. گزینه های انتقال عبارتند از 6iMT و 7DCT. این موتور قبلاً روی کیا کارنس و هیوندای ورنا کار می کند.

سلتوس فیس لیفت Top-Spec GT Line
سلتوس فیس لیفت Top-Spec GT Line

فیس لیفت سلتوس دارای نمای بیرونی و داخلی، سانروف پانوراما، ADAS و موتور 1.5 لیتری توربو بنزینی است.

در عقب، بهبودهایی در تنظیمات اگزوز دوگانه و صفحات لغزنده وجود دارد. محفظه های اریب دار مشابه جلو نیز اضافه شده است. فیس لیفت سلتوس دارای چراغ های عقب جدید و نوار LED جدید با عرض کامل است.