تولید تویوتا bZ4X EV ممکن است از سال 2025 افزایش یابد – گزارش

تویوتا تنها پس از سه ماه توقف فروش اولین خودروی برقی بازار انبوه خود (EV)، پاهای خود را بر زمین باز می کند. bZ4Xاما طبق گزارش ها، این شرکت اکنون در حال بررسی افزایش تولید است.

رویترز به گفته سه نفر از افراد مطلع از برنامه‌های توسعه، خودروساز ژاپنی گزارش داده است که اگر بتواند قطعات کافی را تامین کند، تولید bZ4X خود را شش یا ۱۲ برابر از تولید ماهانه حدود ۱۰۰۰ خودرو از سال ۲۰۲۵ افزایش دهد.

در حالی که این خودروساز در حال بررسی گزینه های خود است، گزارش شده است که چندین پروژه EV از جمله نسخه EV Crown و کراس اوور Compact Cruiser که سبکی شبیه به FJ Cruiser داشت را متوقف کرده است.

  • تولید تویوتا bZ4X EV ممکن است از سال 2025 افزایش یابد - گزارش

بیشتر: همه چیز تویوتا bZ4X
بیشتر: تویوتا طرح‌های خودروهای برقی را دوباره راه‌اندازی می‌کند و برخی مدل‌ها را به تأخیر می‌اندازد – گزارش
بیشتر: تولید تویوتا bZ4X پس از رفع مشکل توپی چرخ از سر گرفته می شود
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/toyota-bz4x-ev-،uction-may-ramp-up-from-2025-report

تویوتا در حال حاضر bZ4X را در کارخانه Motomachi خود تولید می کند که سوبارو سولترا و ل،وس RZ مربوطه را نیز تولید می کند و همچنین تعدادی خودرو دیگر از جمله GR Yaris و GR Corolla را نیز تولید می کند.

اکنون معتقد است که به طور قابل توجهی بیش از این نیاز خواهد داشت. تویوتا همچنین مایل است هزینه فناوری های برقی خود را کاهش دهد تا در برابر شرکت هایی مانند تسلا، ریویان و فورد رقابتی تر باشد.

تویوتا تولید bZ4X را تنها در 6 اکتبر پس از یافتن راه حلی برای مشکل پیچ توپی چرخ که باعث فراخوان جه، در ژوئن امسال شد، از سر گرفت.

این بدان م،است که تویوتا از سال 2025 به صورت تئوری می تواند بین 6000 تا 12000 bZ4X در ماه تولید کند.

  • تولید تویوتا bZ4X EV ممکن است از سال 2025 افزایش یابد - گزارش

تویوتا به تازگی دومین خودروی خود را در محدوده bZ، سدان bZ3، که برای بازار چین ساخته شده، رونمایی کرد. همچنین اخیراً مدل دیگری را که هنوز نامش فاش نشده است، به اشتراک گذاشته است.

این افزایش بالقوه در تولید bZ4X در پی منابع متعددی در تویوتا به وجود آمده است رویترز این شرکت در حال بررسی یک بازنگری اساسی در برنامه های EV خود است، با یک گروه کاری که در حال حاضر گزینه ها را بررسی می کند و قرار است در ابتدای سال 2023 گزارش شود.

  • تولید تویوتا bZ4X EV ممکن است از سال 2025 افزایش یابد - گزارش

تویوتا استرالیا قصد دارد تعداد کمی از bZ4X را در سال 2023 به اینجا بیاورد، زیرا در ابتدا از عرضه اوا، سال 2022 صحبت کرده بود. بازوی محلی این شرکت قبلاً هشدار داده بود که این خودرو “گران خواهد بود”.

به گفته این سه نفر که نامشان فاش نشده است، طبق گزارشات، افزایش احتمالی تولید باعث افزایش تولید تویوتا در کارخانه تاکائوکا می شود، جایی که خودروهایی مانند RAV4، کرولا و کرولا کراس در حال حاضر تولید می شوند.

هنگامی که تویوتا و ل،وس در اوا، سال گذشته اعلام ،د که میلیاردها دلار در توسعه خودروهای برقی سرمایه گذاری خواهند کرد و همچنین 16 کانسپت خودروی برقی را با هدف تولید فاش خواهند کرد، پیش بینی های این شرکت نشان داد که تنها به ساخت 3.5 میلیون خودروی برقی در سال تا سال 2030 برای پاسخگویی به تقاضا نیاز دارد. در حال حاضر حدود 10 میلیون خودرو در سال تولید می کند.

این خودروساز ژاپنی همچنین اعلام کرد که مشکل احتمالی کیسه های هوا در bZ4X را شناسایی و برطرف کرده است.