تولید خودروی الکتریکی ولوو EX90 دوباره به تعویق افتاد

جیم روآن، مدیرعامل ولوو کار، طی آ،ین ارائه گزارش سه ماهه این شرکت تایید کرد که تولید EX90 به دلیل مشکلات نرم افزاری پیرامون سیستم LiDAR آن، 5 تا 6 ماه دیگر به تعویق افتاده است.

ما می‌خواستیم مطمئن شویم که اولین باری که LiDAR را در پشته ایمنی خود قرار دادیم، همانطور که باید عمل می‌کند.»

ولوو EX90 برای اولین بار در نوامبر 2022 معرفی شد و طراحی تکاملی دارد که یادآور خودرویی است که قرار است جایگزین شود.

  • تولید خودروی الکتریکی ولوو EX90 دوباره به تعویق افتاد

بیشتر: همه چیز Volvo EX90
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/volvo-ex90-electric-car-،uction-delayed-a،n

ولوو EX90 اولین وسیله نقلیه این خودروساز سوئدی است که LiDAR (مخفف تشخیص و محدوده نور) را ارائه می دهد که از پالس های نور لیزر برای ارائه تصاویری از آنچه در اطراف خودرو است استفاده می کند. در ارتباط با سنسورها و دوربین‌ها، ادعا می‌شود که «منظره‌ای در زمان واقعی و 360 درجه از جهان» ایجاد می‌کند.

  • تولید خودروی الکتریکی ولوو EX90 دوباره به تعویق افتاد

ولوو قول داده است که این EX90 دارای محدوده رانندگی باشد تا 600 کیلومتر در چرخه تست WLTP، و قادر خواهد بود از 10 تا 80 درصد در کمتر از 30 دقیقه با شارژر سریع DC شارژ شود.

“من فکر می کنم که ،ده فروش همیشه یک ،صر درگیر خواهد بود، اما درست مانند سایر وسایل نقلیه الکتریکی ما است. ما آنلاین خواهیم شد و ایده این است که ولوو می خواهد با مصرف کننده رابطه مستقیم داشته باشد.

تولید ولوو EX90 در ابتدا قرار بود در سه ماهه چهارم سال جاری آغاز شود، اما اکنون دو بار به عقب کشیده شده است. این در ایالات متحده و در چین ساخته خواهد شد.

ولوو فرمت مشابهی را برای راه‌اندازی XC40 Recharge تمام الکتریکی برای دریافت سفارش‌های مشتریان با ،ده‌فروشی و پورتال‌های آنلاین که فرصت سفارش را ارائه می‌دهند، دنبال خواهد کرد.

«ما قبلاً تعدادی سفارش داشتیم [deposits] قبلا، پیش از این. آقای بوسنیچ گفت: حتی بدون هیچ گونه مشخصات یا قیمتی – در حال حاضر دو رقمی است.

  • تولید خودروی الکتریکی ولوو EX90 دوباره به تعویق افتاد

در اوایل سال جاری، گرگ بوسنیچ، مدیر روابط عمومی ولوو کار استرالیا، گفت CarExpert مشتریان صف می کشند تا نام خود را برای یک EX90 حتی بدون قیمت گذاری و مشخصات محلی ثبت کنند.

بر اساس معماری جدید Volvo EV، EX90 با یک مدل بزرگ عرضه خواهد شد بسته باتری 111 کیلووات ساعتی رانندگی دو موتور آهنربای دائمی – به م،ی چهار چرخ محرک – با ،وجی های سیستم تا 380 کیلو وات و 910 نیوتن متر.

آقای روآن افزود که مهندسان ولوو برای انجام این کار به زمان بیشتری نیاز دارند.

این ولوو EX90 SUV الکتریکی دوباره با تاخیر مواجه شد.

اگرچه این تأخیر در تولید ممکن است باعث شود که تحویل مشتریان ولوو EX90 در برخی بازارها به تعویق بیفتد، سخنگوی ولوو کار استرالیا گفت که این اطلاعیه هیچ تاثیری بر آغاز ورود استرالیایی ها که هنوز برای پایان سال 2024 تعیین شده است، نخواهد داشت.

ما در حال نوشتن زیاد هستیم [the] آقای روان در طول ارائه گزارش سه ماهه گفت.

ما این کار را با XC40 Recharge انجام دادیم، این کار را با C40 Recharge انجام دادیم و این فرمت را با EX90 جدید و هیجان انگیز دنبال خواهیم کرد.