تولید یزدی، فروش علی رغم ممنوعیت ادامه دارد

از آنجایی که شرکت هزینه لازم را برای تمدید علامت تجاری Yezdi پرداخت نکرد، از بین رفت و توسط اداره ثبت علائم تجاری حذف شد. به موازات آن، پیشرفت‌های دیگری مانند راه‌اندازی وب‌سایت Yezdi در سال 1998 در حال وقوع بود. بعداً در سال‌های 2013 و 2014، علامت تجاری Yezdi در دفاتر علائم تجاری در بمبئی، دهلی و احمدآباد به ثبت رسید. تمامی این ثبت ها توسط آقای بمن ایر، که در این پرونده مدعی علامت تجاری یزدی است انجام شده است.

در زم، که Yezdi تازه شروع به جلب توجه کرده بود، یک حکم دادگاه ک،یک Legends را از استفاده از علامت تجاری “Yezdi” منع کرد. دادگاه در حکم خود گفت که نام علامت تجاری یزدی در مالکیت مدیر تصفیه رسمی (OL) ایده آل جاوا باقی می ماند. پرونده ممنوعیت استفاده از علامت تجاری یزدی توسط انجمن کارمندان ایده آل جاوا تشکیل شده است.

هم به آقای ایر، و هم ک،یک ،دز دستور داده شده است که هر کدام 10 لک روپیه به انحلال دهنده رسمی بپردازند. وجوه برای عملیات انحلال ایده آل جاوا استفاده خواهد شد. ک،یک ،دز حکم دادگاه را به چالش می کشد، همانطور که وکلایش پیشنهاد داده اند. در همین حال، فروش و تولید یزدی ها به دستور دادگاه تجدید نظر ادامه خواهد یافت. این امکان وجود دارد که موضوع از طریق حل و فصل خارج از دادگاه حل شود، زیرا در صورت طول، شدن نبرد حقوقی هیچ ، نفعی نخواهد برد.


منبع: https://www.rushlane.com/yezdi-،uction-sales-to-continue-despite-ban-order-12456118.html

ظاهراً در آن زمان هیچ‌، زحمت تشکیل پرونده را به خود نداد، زیرا علامت تجاری Yezdi در سال 2013 تقریباً هیچ ارزش مالی مرتبط با آن نداشت. اکنون که برند یزدی از ارزش مالی من،ی برخوردار است، مالکیت آن توسط دو طرف ادعا می شود.

بعد چه اتفاقی می افتد؟

این پیشرفت‌ها یک ش،ت برای Cl،ic Legends است که وظیفه دارد برندهای افسانه‌ای موتورسیکلت را احیا کند. پس از معرفی جاوا در سال 2018، این شرکت موتورسیکلت های Yezdi را در ژانویه 2022 روانه بازار کرد. در حال حاضر سه دوچرخه دارد – Yezdi Roadster، Scrambler و Adventure.

پایان یزدی؟

این مورد کمی پیچیده است، زیرا به سال 1960 باز می گردد که ایده آل جاوا (هند) به وجود آمد. ثبت علامت تجاری Yezdi در سال 1969 دریافت شد. در حالی که Yezdi روزهای باشکوه خود را با طرفداران قابل توجهی سپری می کرد، این شرکت در نهایت در دهه 1980 با مشکلات وجودی روبرو شد. در نتیجه، شرکت تصمیم به پایان عملیات در سال 1991 گرفت. به ،وان بخشی از فرآیند انحلال، در سال 2001 یک مدیر تصفیه رسمی منصوب شد.

ممنوعیت موتورسیکلت یزدی
آپدیت ممنوعیت موتورسیکلت یزدی. تصویر – جی چوداری

طبق حکم دادگاه فعلی، انجمن کارمندان ایده آل جاوا به طور قابل توجهی سود می برد. دادگاه دستور داده است که بومان ایر، و ک،یک ،دز باید تمام سودهای حاصل از استفاده از علامت تجاری Yezdi را به شرکت پرداخت کنند. به انحلال‌دهنده رسمی ایده آل جاوا دستور داده شده است که یک شرکت حسابدار خبره را منصوب کند که بتواند برآوردی از سود کلی آقای ایر، و ک،یک ،دز از استفاده از علامت تجاری یزدی ارائه دهد.

در حالی که علاقه مندان ممکن است از پیشرفت های قانونی کمی ناامید باشند، Cl،ic Legends اطمینان داده است که تولید و فروش ادامه خواهد داشت. این امر “موضوع حکم دادگاه تجدید نظر” خواهد بود. این شرکت حکم دادگاه را به چالش می کشد و امیدوار است که به یک راه حل مساعد دست یابد.

در حالی که دادگاه عالی کارناتاکا ک،یک ،دز را از استفاده از نام یزدی منع کرده است، این شرکت به دنبال مشاوره حقوقی است و به زودی درخواست تجدید نظر خواهد کرد.

ممنوعیت موتورسیکلت یزدی
آپدیت ممنوعیت موتورسیکلت یزدی. تصویر – جی چوداری