تویوتا ایالات متحده خرید bZ4X را ارائه می دهد، مشکل چرخ ها حل نشده باقی مانده است

اگرچه تویوتا نسخه های الکتریکی دو نسل از RAV4 را برای اجاره در بازارهای منتخب در دسترس قرار داد و یک C-HR الکتریکی را در سال 2020 در چین معرفی کرد، bZ4X اولین خودروی برقی زمینی آن است.

این به دنبال فراخو، جه، اخیر از bZ4X و دوقلوی سوبارو سوبارو آن است که به پیچ و مهره های توپی چرخ معیوب نسبت داده می شود که می تواند باعث افتادن چرخ ها شود.

تویوتا از آن زمان نامه ای به صاحبان bZ4X آسیب دیده در ایالات متحده ارسال کرده و گزینه های متعددی را به آنها ارائه کرده است – از جمله ،ید کامل خودرو در صورتی که بخواهند دست خود را از آن پاک کنند.

همانطور که در اوا، ژوئن 2022 گزارش شد، دوقلوهای تویوتا bZ4X و سوبارو سوبارو به دلیل مشکل در پیچ توپی چرخ‌هایشان در سراسر جهان فراخوان شدند که در بدترین حالت ممکن است باعث افتادن چرخ‌ها شود.

 • تویوتا ایالات متحده ،ید bZ4X را ارائه می دهد، مشکل چرخ ها حل نشده باقی مانده است

تویوتا استرالیا قصد دارد تعداد کمی از bZ4X را در سال 2023 به اینجا بیاورد، زیرا در ابتدا از عرضه اوا، سال 2022 صحبت کرده بود. بازوی محلی این شرکت قبلاً هشدار داده بود که این خودرو “گران خواهد بود”.

تویوتا آمریکا پیشنهاد کرده است نمونه هایی از SUV الکتریکی جدید خود را ب،د bZ4Xاگر مشتریان بخواهند خودروی زمین شده را از دست خود خارج کنند.

به همین ترتیب، یک اطلاعیه فراخو، که توسط تویوتا در ایالات متحده در 23 ژوئن صادر شد، می گوید: «پس از استفاده کم مسافت پیموده شده، تمام پیچ های توپی روی چرخ می توانند تا حدی شل شوند که چرخ از خودرو جدا شود».

تویوتا ایالات متحده آمریکا در نامه می گوید: «شرایط ،ید مجدد ممکن است بسته به ایالت و شرایط خاص شما متفاوت باشد.

این خودروساز ژاپنی همچنین خاطرنشان می کند که “در حال حاضر هیچ راه حلی در دسترس نیست” و “تا زم، که راه حل در دسترس نباشد، هر فروشنده مجاز تویوتا خودرو را تحویل می گیرد و خودروی قرضی را به صورت رایگان در اختیار مالک قرار می دهد.”

 • تویوتا ایالات متحده ،ید bZ4X را ارائه می دهد، مشکل چرخ ها حل نشده باقی مانده است

بیشتر: خودروهای برقی تویوتا bZ4x و سوبارو سولترا به دلیل احتمال افتادن چرخ‌ها فراخوان شدند
بیشتر: همه چیز تویوتا bZ4X
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/toyota-us-offering-bz4x-buyback-ev-recall-remains-unsolved

این شرکت در دسامبر گذشته فهرستی متشکل از 16 خودروی الکتریکی با برند تویوتا و ل،وس را معرفی کرد و اعلام کرد که تا سال 2030 30 مدل برقی را در بخش‌های مسافری و تجاری در سراسر جهان عرضه خواهد کرد.

این نامه از تویوتا ایالات متحده توسط گزارش شده است الک،، و می گوید که مالکان آسیب دیده هنوز نباید وسیله نقلیه خود را رانندگی کنند زیرا هنوز هیچ راه حلی برای رفع این مشکل وجود ندارد.

 • تویوتا ایالات متحده ،ید bZ4X را ارائه می دهد، مشکل چرخ ها حل نشده باقی مانده است

تویوتا bZ4X و سوبارو سوبارو اولین مدل هایی هستند که از معماری جدید خودروهای الکتریکی e-TNGA استفاده می کنند که توسط سوبارو به ،وان پلتفرم جه، E-Subaru به بازار عرضه شده است.

 • تویوتا ایالات متحده ،ید bZ4X را ارائه می دهد، مشکل چرخ ها حل نشده باقی مانده است
  سوبارو سولترا

با این حال، اگر هیچ یک از گزینه های بالا برای مالک من، نباشد، تویوتا ایالات متحده آمریکا نیز پیشنهاد ،ید مجدد خودرو را دارد.

 • تویوتا ایالات متحده ،ید bZ4X را ارائه می دهد، مشکل چرخ ها حل نشده باقی مانده است

گزارش شده است که این مشکل پس از رانندگی مردم در ایالات متحده کشف شده است، اگرچه مشخص نیست که آیا تصادفی رخ داده است یا خیر.

این و،خانه به مالکان هشدار می دهد که رانندگی با وسایل نقلیه خود را متوقف کنند و “به محض تصمیم گیری اقدامات دائمی انجام دهند”.

خودروساز ژاپنی گفت که یک “متخصص bZ4X” در دسترس است تا به مالکان آسیب دیده کمک کند “در مورد این گزینه ها بحث کنند”.

یک منبع گفت رویترز یکی از ماشین هایی که این مشکل را داشت به شدت رانندگی کرده بود.

رویترز گزارش می دهد که فراخوان 2700 مدل bZ4X و 2600 Solterras را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می دهد.

تویوتا تا زم، که راه حلی در دسترس نباشد، به مالکان آسیب دیده موارد زیر را ارائه می دهد:

 • یک وسیله نقلیه وام تهیه کنید و bZ4X آسیب دیده را بدون هیچ هزینه ای ذخیره کنید
 • هرگونه هزینه سوختی که در حین کار با وسیله نقلیه وام متحمل شده است را بازپرداخت کنید
 • 5000 دلار اعتبار برای پرداخت وام/اجاره یا قیمت ،ید آنها ارائه دهید
 • تمدید شارژ رایگان bZ4X در تمام ایستگاه های عمومی تحت مالکیت و اداره EVgo در ایالات متحده تا پایان سال 2024
 • تمدید ضمانت bZ4X برای پوشش دوره‌ای که به دلیل فراخوان نمی‌توان با خیال راحت رانندگی کرد (از 23 ژوئن 2022 تا زم، که درمان اعلام می‌شود)

اگرچه این فراخوان سوبارو سولتررا، خودروی خواهر تویوتا bZ4X را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد، اما طبق گزارش‌ها هنوز هیچ Solterra به مشتریان آمریکایی تحویل داده نشده است.

در یک اطلاعیه فراخو، که توسط و، زمین، زیرساخت، حمل و نقل و گردشگری ژاپن در 23 ژوئن صادر شد، توصیه می شود که “پیچ ممکن است به دلیل پیچ های تند مکرر و ترمز ناگه، شل شود”.