تویوتا اینووا الکتریک برای اولین بار در جاده های عمومی جاسوسی کرد

نمونه اولیه مفهومی Innova Crysta Electric نمونه خوبی از تویوتا است که خودروهای ICE موجود خود را در این مسیر برقی می کند. اخیراً این نمونه اولیه در حال آزمایش در جاده ها دیده شده است. آیا تویوتا در نظر دارد از پلت فرم قدیمی تر برای تولید خودروهای برقی خالص استفاده کند؟ کشش است. اما احتمال خوبی برای این اتفاق وجود دارد. بیا یک نگاهی بیندازیم.

حتی با وجود اینکه نمونه اولیه مفهومی الکتریکی Innova Crysta در حال آزمایش در جاده ها دیده می شود، تویوتا به احتمال زیاد نسخه الکتریکی MPV خود را عرضه نخواهد کرد. Innova Hycross در حال حاضر خارج از کیف است و دارای یک شاسی مونوکوک مدرن با طرح FWD و یک پیشرانه هیب، به ،وان یک گزینه است.

هنری تانوتو، معاون مدیرعامل تویوتا آسترا موتور اندونزی، نیز تأیید کرد که مفهوم Innova EV «صرفاً یک مطالعه» است. گفته می شود که این مفهوم محبوبیت خودروهای برقی را در جامعه افزایش داده است. Innova Crysta ،وجی با معماری نردب، روی قاب IMV2 ساخته شده است که برای قرار دادن پیشرانه های بنزینی و دیزلی طراحی شده است.

نمونه اولیه مفهومی الکتریکی Innova Crysta شبیه برادر ICE خود با جلوپنجره بسته در جلو و لهجه‌های آبی است.

نمونه اولیه مفهومی Toyota Innova Crysta Electric
نمونه اولیه مفهومی Toyota Innova Crysta Electric

در اوایل سال جاری، تویوتا یک نمونه اولیه مفهومی تمام الکتریکی Innova را در نمایشگاه بین‌المللی خودروی اندونزی (IIMS) در جاکارتا به نمایش گذاشت. توانست نظر بسیاری را در سراسر جهان جلب کند، به ویژه در بازارهای ج، آسیا و هند که Innova در آن محبوب است.

Innova Crysta Electric Spied

گنجاندن بسته های باتری و موتور در این پلت فرم یک چالش بزرگ بسته بندی است. به لطف ساخت و ساز قدیمی که فضا را برای باتری ها محدود می کند. تویوتا ممکن است در برقی‌سازی خودروهای قدیمی خود از قاب نردب، مانند MPVها، SUVها و وانت‌ها و غیره سرمایه‌گذاری کند. بخش‌هایی مانند کامیون‌های وانت وجود دارند که استحکام شاسی قاب نردب، و الکتریکی شدن آن‌ها به یک اندازه مهم هستند.

چه انتظاری داشته باشیم؟

منبع
منبع: https://www.rushlane.com/toyota-innova-electric-spied-on-public-road-for-first-time-12453860.html

ما شاهد حضور تویوتا با فناوری هیب، بوده ایم. Innova Hycross اخیرا در اندونزی با نام Innova Kejing Zenix راه اندازی شد. در هند، ممکن است نام Innova Crysta Hycross را داشته باشد. گفته می شود، تویوتا همچنین بخش قابل توجهی از بودجه تحقیق و توسعه خود را در خودروهای برقی خالص و PHEV سرمایه گذاری می کند.

اگر همه چیزهایی که تویوتا با نمونه اولیه مفهومی الکتریکی Innova Crysta آزمایش می‌کند بررسی شود، می‌تو،م در آینده شاهد برقی‌سازی یا حتی هیب،زه شدن ،‌های کار مانند شاسی‌بلندها و پیکاپ‌های این غول ژاپنی باشیم. در بازارهای آمریکای شمالی، جنرال موتورز، فورد و حتی ریویان خودروهای الکتریکی را ارائه می‌کنند که بر پایه شاسی‌های نردب، ساخته شده‌اند.

اینووا کریستا الکتریک
اینووا کریستا الکتریک

این یک پیشرفت جالب است زیرا آنتون جیمی سووندی، مدیر بازاریابی تویوتا آسترا موتور، اندونزی، فاش کرد که «کیجانگ اینووا الکتریک به فروش نخواهد رسید و به ،وان یک مفهوم فقط با هدف توسعه مهندسی ساخته شده است. سووندی همچنین افزود که مفهوم Innova EV برای تحقیق و توسعه خودروهای الکتریکی آینده که برای منطقه آماده می شوند، استفاده می شود.

اینووا کریستا الکتریک
اینووا کریستا الکتریک