تویوتا اینووا هیبریدی MPV جلو رونمایی شد

با توجه به اجباری شدن 6 کیسه هوا از اکتبر سال آینده، هیبرید اینووا هیکراس می‌تواند این ویژگی را به صورت استاندارد در تمامی نسخه‌ها در زمان عرضه داشته باشد. به غیر از ADAS، سایر ویژگی های ایمنی شامل کنترل پایداری خودرو، کنترل کمکی استارت در سربالایی، سنسورهای پارک جلو و عقب، سیستم ضد سرقت و سیگنال ترمز اضطراری خواهد بود.


منبع: https://www.rushlane.com/toyota-innova-hybrid-mpv-front-revealed-first-official-teaser-12451360.html

به ،وان بخشی از ابتکار مداوم تویوتا برای جهت‌دهی خودروهایش به معماری جدید جه، تویوتا (TNGA)، اینووا هایکراس تغییر را از سیستم سنتی نردبان روی قاب به یک شاسی سبک مونوکوک تغییر خواهد داد. TNGA همچنین مست،م تغییراتی در سیستم انتقال قدرت است که برای Innova Hycross نیز قابل استفاده است. برای مثال، Innova Hycross در مقایسه با راه‌اندازی RWD که در حال حاضر با Innova Crysta استفاده می‌شود، به تنظیمات FWD تغییر خواهد کرد.

به غیر از پیشرانه هیب،، Innova Hycross دارای به روز رس، های دیگری مانند پلت فرم TNGA-C تویوتا، ویژگی های FWD و ADAS خواهد بود.

تیزر هیبرید Toyota Innova Hycross 2023 - رسمی
تیزر هیبرید Toyota Innova Hycross 2023 – رسمی

تویوتا Innova Hycross هیب، که در آزمایش‌های جاده‌ای در هند و همچنین مکان‌های بین‌المللی دیده می‌شود، قرار است در ماه نوامبر اولین عرضه جه، خود را انجام دهد. پس از آن در سه ماهه اول سال 2023 در هند عرضه خواهد شد. از آنجایی که نسل فعلی Innova Crysta همچنان به ثبت تقاضای بالا ادامه می دهد، در کنار نسل سوم Hycross فروخته خواهد شد. با این حال، ممکن است Innova Crysta موجود پس از راه اندازی Hycross به طور انحصاری برای اپراتورهای ناوگان ارائه شود.

همانطور که در تصاویر جاسوسی نشان داده شده است، هیبرید Innova Hycross برخی به روز رس، های سبک مانند مجموعه جدیدی از رینگ های آلیاژی را دریافت می کند. احتمالاً تغییرات دیگری نیز برای ایجاد نمایه متمایز برای مدل هیب، وجود دارد. همچنین انتظار می رود Hycross در مقایسه با Innova Crysta جادارتر باشد. هر دو چیدمان 7 و 8 صندلی در دسترس خواهد بود.

تیزر هیبرید Toyota Innova Hycross 2023 – رسمی

در صورت وجود Innova Crysta، موتور 2.7 لیتری بنزینی که 166 ، بخار حدا،ر قدرت و 245 نیوتن متر گشتاور تولید می کند، از دست خواهد داد. گزینه های گیرب، شامل 5 سرعته دستی و 6 سرعته اتوماتیک با تعویض متوالی است. پس از معرفی Hycross، Innova Crysta تنها با موتور 2.4 لیتری دیزلی با قدرت 150 ، بخار ادامه خواهد داد. گشتاور ،وجی 343 نیوتن متر با گیرب، 5 سرعته دستی و 360 نیوتن متر با گیرب، 6 سرعته اتوماتیک است.

تیزر هیبرید Toyota Innova Hycross 2023 - رسمی
تیزر هیبرید Toyota Innova Hycross 2023 – رسمی

انتظار می رود Innova Hycros حدود 4.7 متر طول داشته باشد و فاصله بین دو محور آن 2850 میلی متر باشد. انتظار می‌رود که فضای داخلی دارای ویژگی‌هایی مانند سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه نمایش لمسی 8 اینچی، سانروف، شارژر بی‌سیم و Apple CarPlay و Android Auto باشد. اولین تیزر رسمی از MPV جدید Innova HyCross اکنون منتشر شده است.

Toyota Innova HyCross MPV 2023
تیزر تویوتا اینووا HyCross MPV 2023

ویژگی‌های ADAS نیز می‌تواند به ،وان بخشی از پلتفرم Toyota Safety Sense معرفی شود. این می تواند شامل ویژگی هایی مانند هشدار ،وج از خط با کمک فرمان، کروز کنترل پویا راداری، کمک علائم جاده، نظارت بر نقاط کور و هشدار ترافیک متقاطع عقب باشد.

تیزر هیبرید Toyota Innova Hycross 2023 - رسمی
تیزر هیبرید Toyota Innova Hycross 2023 – رسمی

پیشرانه هیب، Innova Hycross

تویوتا Innova Hycross یک موتور 2.0 لیتری بنزینی خواهد داشت. در بازارهای بین المللی، Hycross می تواند یک موتور بنزینی 1.8 لیتری متفاوت داشته باشد. برای کنترل هزینه ها، سیستم هیب، به شدت بومی سازی می شود. Innova Hycross به طور انحصاری با پیشرانه هیب، بنزینی-الکتریکی عرضه خواهد شد. این مدل دیزلی دریافت نخواهد کرد.