تویوتا و دایهاتسو قبول کردند که تست تصادف از جانبی تقلب شد

دایهاتسو تولید مدل های آسیب دیده را متوقف کرده است. این شرکت خودروهای گفته شده را برای برخورد جانبی دوباره آزمایش خواهد کرد. این بار با حضور مراجع صدور گواهینامه و بازرسی دقیق. تولید و ارسال تنها زم، از سر گرفته می شود که خودروها مقررات عملکرد ضربه جانبی را رعایت کنند. این شرکت ها به دارندگان 88123 خودروی مذکور توصیه ،د که برای ادامه استفاده از آنها اقدامی انجام ندهند.

آیا تویوتا – دایهاتسو می‌تواند پس از انجام تست‌های برخورد جانبی بازگردد؟

آکیو تویودا، رئیس هیئت مدیره تویوتا، گفت: «تخلفات شرکت دایهاتسو موتور، موضوعی است که به ایمنی، که مهمترین جنبه وسایل نقلیه است، مربوط می شود. ما این اقدام را کاملا غیرقابل قبول می د،م که به اعتماد مشتریان ما خیانت می کند. ما می خواهیم از مشتریان خود در سراسر جهان و همه طرف های مرتبط بابت ناراحتی و نگر، ایجاد شده صمیمانه عذرخواهی کنیم.

منبع


منبع: https://www.rushlane.com/toyota-and-daihatsu-crash-test-scandal-cheating-score-12468247.html

آکیو تویودا، رئیس تویوتا گفت که تویوتا و دایهاتسو در حال بررسی چگونگی این اتفاق هستند. بررسی این نقض اعتماد مشتری زمان می برد. تویودا قول داده است که هر دو شرکت صادقانه برای جلوگیری از تکرار موارد مشابه تلاش خواهند کرد. از زمان گزارش افشاگر، دایهاتسو تولید تویوتا یاریس آتیو و پرودوآ آ،یا را متوقف کرده است.

رسوایی تست تصادف تویوتا دایهاتسو - بیش از 88 هزار خودرو تحت تأثیر قرار گرفتند
رسوایی تست تصادف تویوتا دایهاتسو – بیش از 88 هزار خودرو تحت تأثیر قرار گرفتند
رسوایی تست تصادف تویوتا یاریس آتیو
رسوایی تست تصادف تویوتا یاریس آتیو

تویوتا – رسوایی تست تصادف دایهاتسو: نقض اعتماد در صنعت خودرو – نیمه تاریک خودروسازی

از آنجایی که این مشکل برای یک خودروی سواری برند تویوتا رخ داده است، ما معتقدیم که مشکل به دایهاتسو محدود نمی شود. ما با انجام یک بررسی دقیق و جمع‌آوری کامل حقایق برای درک وضعیت، تعیین علت واقعی و تلاش مجدانه برای جلوگیری از عود شروع می‌کنیم. ما همچنین در مورد حقایقی که از طریق تحقیقات خود به دست می آوریم، به موقع به مردم اطلاع خواهیم داد.»

یک گزارش افشاگر اخیر نشان داد که دایهاتسو، یکی از شرکت‌های تابعه تویوتا، آزمایش‌های تصادف جانبی چند خودرو را انجام داده است. از زمان آزمایش‌های تصادف، دایهاتسو تا مارس 2023 88123 دستگاه از خودروهای مذکور را فروخته است. تویوتا 76289 دستگاه از 88123 خودروی آسیب‌دیده را در قالب Yaris Ativ/Vios فروخته است. آکیو تویودا، رئیس تویوتا عذرخواهی کرد و آن را نقض غیرقابل قبول اعتماد مشتری خواند.

به غیر از یاریس آتیو، این نقض اعتماد بر 11834 واحد Perodua Axia، تولید شده توسط مشارکت Daihatsu-Perodua، در تایلند و ما،ی تأثیر گذاشت. تویوتا آگیا و یک مدل در حال توسعه نیز تحت تأثیر قرار گرفته اند، اما فروش آن از مارس 2023 آغاز نشده است. بیش از 76000 تویوتا یاریس آتیو تحت تأثیر قرار گرفته در تایلند، مکزیک، و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج ، مانند ،ستان سعودی، امارات متحده ،ی، به فروش می رسد. کویت، قطر، بحرین و عمان.

4 خودرو آسیب دیده – تویوتا یاریس Ativ/Vios، Perodua Axia، Toyota Agya، یک مدل جدید

بخشی از درب خودروهای آزمایشی تقلب شده بود. بر اساس گزارش ها، یک بریدگی در درب های خودروی آزمایشی نصب شده است که بخشی از تولید معمولی نیست. بنا بر گزارش‌ها، این اصلاح، احتمال تغییر شکل تزئینات داخلی درها را به اجسام تیز در هنگام باز شدن کیسه‌های هوای جانبی کاهش می‌دهد و باعث آسیب به سرنشینان می‌شود. هدف نهایی برای خودروهای آزمایشی اصلاح شده با بریدگی، به حداقل رساندن تأثیر بر رتبه بندی ایمنی بود. در حال حاضر، هم تویوتا و هم دایهاتسو از گستردگی این دانش بی اطلاع هستند.