تویوتا کلوگر هیبریدی در سال 2025 برادر شاسی بلند الکتریکی به دست می آورد

در این مرحله مشخص نیست شاسی بلند سه ردیفه برقی تویوتا چه شکلی خواهد بود، اما این شرکت کانسپت «bZ Large SUV» را به ،وان بخشی از 16 خودروی مفهومی تمام الکتریکی متنوعی که در اوا، سال 2021 به نمایش گذاشت، معرفی کرد.

همچنین مشخص نیست که آیا SUV سه ردیفه برقی تویوتا فقط برای بازار آمریکای شمالی خواهد بود یا در سمت راست برای بازارهای صادراتی مانند استرالیا نیز تولید خواهد شد.

این اعلامیه در مورد یک SUV برقی سه ردیفه تویوتا تنها چند روز پس از آن صورت می گیرد که فورد اعلام کرد در سال 2025 یک SUV الکتریکی سه ردیفه را در ایالات متحده عرضه می کند.

  • تویوتا کلوگر هیب، در سال 2025 برادر شاسی بلند الکتریکی به دست می آورد

کارخانه تولید باتری کارولینای شمالی به ،وان یک مرکز برای “گسترش مجموعه خودروهای برقی” تویوتا عمل خواهد کرد. تا سال 2025 در مجموع 6 خط تولید باتری وجود خواهد داشت – چهار خط برای خودروهای هیب، و دو خط برای خودروهای برقی.

  • تویوتا کلوگر هیب، در سال 2025 برادر شاسی بلند الکتریکی به دست می آورد
    مفهومی SUV بزرگ bZ

این خودروساز ژاپنی در حال حاضر 2.1 میلیارد دلار (~3.2 میلیارد دلار آمریکا) در این کارخانه تولید باتری کارولینای شمالی سرمایه گذاری می کند که بخشی از سرمایه گذاری گسترده تر 5.9 میلیارد دلاری (~9 میلیارد دلار استرالیا) در تویوتا کارولینای شمالی است.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، تویوتا تا سال 2026 10 خودروی برقی را روانه بازار خواهد کرد و تا آن زمان قصد دارد 1.5 میلیون خودروی برقی خالص را در سراسر جهان بفروشد.

این شرکت برنامه‌ای برای انتقال برند همنام خود به یک خط تولید تمام الکتریکی اعلام نکرده است، اگرچه ل،وس تا سال 2035 فقط خودروهای برقی خواهد داشت و قصد دارد تا سال 2030 سالانه میلیون‌ها خودروی برقی بفروشد.

این اولین باری است که خودروساز ژاپنی یک خودروی الکتریکی (EV) در ایالات متحده تولید می‌کند و با توجه به اینکه باتری‌های مدل جدید نیز در آنجا تولید می‌شوند، شاسی‌بلند جدید باید مشمول مالیات 7500 دلار آمریکا (~ 11500 دلار استرالیا) شود. اعتبار در آن بازار

تویوتا گفته است که باتری های این شاسی بلند سه ردیفه برقی در کارخانه تولید باتری جدید در کارولینای شمالی که در حال حاضر در دست ساخت است، تولید خواهد شد.

کارخانه تویوتا موتور ساخت کنتاکی در حال حاضر تویوتا کمری، تویوتا راو4 و ل،وس ES و همچنین موتورها را تولید می کند.

  • تویوتا کلوگر هیب، در سال 2025 برادر شاسی بلند الکتریکی به دست می آورد
    کارخانه تولید باتری کارولینای شمالی

بیشتر: خودروی اسپرت، یکی از 10 خودروی برقی تویوتا که تا سال 2026 عرضه می‌شوند
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/toyota-kluger-hybrid-،ning-electric-suv-sibling-in-2025

تویوتا به نظر می رسد در حال آماده سازی یک همتای الکتریکی برای Kluger است و تایید می کند که یک نمونه جدید مونتاژ خواهد کرد SUV برقی سه ردیفه در کارخانه کنتاکی این شرکت از سال 2025.