تویوتا گرند هایلندر با پیشرانه جدید هیبرید مکس رونمایی شد

جدید تویوتا گرند هایلندر – نسخه طول، تر Kluger ما – اوایل سال 2023 با ظاهری جدید و احتمالاً یک گزینه هیب، توربوشارژ معرفی خواهد شد.

با توجه به اینکه این خودرو از معماری TNGA-K استفاده می کند، ممکن است در مورد استفاده از کلمه “جدید” ایراد بگیریم، اما تفاوت های قابل توجهی بین گرند هایلندر طول، تر و جادارتر و برادر کوچکش که در استرالیا با نام Kluger فروخته می شود وجود خواهد داشت. .

بیشتر: همه چیز تویوتا کلوگر
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/toyota-grand-highlander-teased-with-new-hybrid-max-drivetrain

در تصویر تیزر منتشر شده در طول شب، می‌تو،م ،مت عقب Grand Highlander را ببینیم که از طراحی متفاوت درب عقب استفاده می‌کند که مربعی‌تر و چروک‌تر از Highlander/Kluger معمولی است.

تویوتا می گوید که گرند هایلندر در تاریخ 8 فوریه 2023 در نمایشگاه موتور شیکاگو رونمایی خواهد شد و این خودرو را “کاملا جدید” توصیف می کند.

مشخص نیست که Grand Highlander راه خود را به نمایشگاه های استرالیا باز کند یا خیر.

  • تویوتا گرند هایلندر با پیشرانه جدید هیبرید م، رونمایی شد
  • تویوتا گرند هایلندر با پیشرانه جدید هیبرید م، رونمایی شد

به‌جای شکل‌های گرد و ارگ،ک کلوگر، گرند هایلندر دارای یک پنل شیشه‌ای مستطیلی در عقب است و به نظر می‌رسد چراغ‌های عقب بیشتر از هایلندر با RAV4 مش، هستند.

راه‌اندازی کراون هیبرید م، از سیستم e-CVT معمول این شرکت برای گیرب، شش سرعته اتوماتیک اجتناب می‌کند. گیرب، شش سرعته به 2.4 لیتری توربو متصل شده و چرخ های جلو را به حرکت در می آورد، در حالی که یک موتور الکتریکی روی محور عقب قرار دارد.

در کل Crown Hybrid Max در مجموع 254 کیلووات و 542 نیوتن متر گشتاور دارد. نسخه 273 کیلوواتی قدرتمندتر این پیشرانه بر روی جدیدترین ل،وس RX500h نصب شده است.

گزارشی که در اوایل سال جاری منتشر شد حاکی از آن بود که نسخه ل،وس گرند هایلندر وجود خواهد داشت که با نام TX شناخته می شود.

نکته جالب دیگری که در تیزر قابل ذکر است، نشان Hybrid Max در ،مت پشتی Grand Highlander است.

تویوتا چیزی در مورد پیشرانه های گرند هایلندر نگفته است، اما نشان نشان می دهد که این SUV با همان سیستم هیب، 2.4 لیتری توربوشارژ با کارایی بالا موجود در کراس اوور سدان کراون در دسترس خواهد بود.

  • تویوتا گرند هایلندر با پیشرانه جدید هیبرید م، رونمایی شد
    تویوتا تاج

به نظر می‌رسد این نشان می‌دهد که Grand Highlander تفاوت‌های ظاهری زیادی با برادر کوچک‌تر خود خواهد داشت، یا اینکه Highlander/Kluger کوتاه‌تر به دلیل یک فیس لیفت قابل توجه یا بازسازی اولیه است.