تویوتا GR کرولا رالی مفهومی در نمایشگاه SEMA 2022 رونمایی شد


تویوتا ظاهری دیوانه کننده را نشان داده است GR مفهومی کرولا در نمایشگاه امسال انجمن بازار تج،ات تخصصی (SEMA) در ، وگاس.

به ،وان مفهومی GR کرولا رالی، این خودروی نمایشی در نظر گرفته شده است تا “نگاهی اجمالی از پتانسیل مدل جدید برای سفارشی سازی پس از فروش” ارائه دهد. قرار نیست وارد تولید شود.

این کانسپت زندگی خود را به‌،وان نسخه معمولی و جاده‌ای GR Corolla Circuit Edition آغاز کرد و با الهام از خودروی مسابقه‌ای Toyota Gazoo Racing GR Yaris Rally1 World Rally1 (WRC) تغییر شکل داد.

  • تویوتا GR کرولا رالی مفهومی در نمایشگاه SEMA 2022 رونمایی شد

تیم سازنده مفهومی GR Corolla Rally یک کیت تهاجمی بدنه پهن با گلگیرهای سه اینچی ساخته شده از فولاد 20 گیج و رکاب های جانبی کامپوزیت کربن یکپارچه ساخت. بنابراین کانسپت شش اینچ (15.24 سانتی متر) از کرولا معمولی GR پهن تر است.

همچنین منافذ بزرگی در گلگیرهای جلو و عقب وجود دارد که هوای ،یف را هدایت و خارج می کند.

در ،مت جلو یک اسپلیتر کامپوزیت کربنی جلو و در عقب یک بال ،ایه عقب سفارشی ساخته شده است.

  • تویوتا GR کرولا رالی مفهومی در نمایشگاه SEMA 2022 رونمایی شد

در هر گوشه چرخ‌های 17 اینچی OZ Racing قرار دارند که در ،تیک‌های Continental VikingContact 7 پیچیده شده‌اند. همچنین کویلورهای کاملاً قابل تنظیم TEIN Gravel Rally وجود دارد.

کانسپت GR Corolla Rally هنوز هم توسط a موتور 1.6 لیتری G16E-GTS توربوشارژ سه سیلندر با یک گیرب، شش سرعته دستی، اما با سیستم اگزوز MagnaFlow سفارشی و فیلتر هوای جریان بالا GR جفت می شود.

ارقام قدرت و گشتاور برای این کانسپت ذکر نشده است، اما GR کرولا معمولی 220 کیلووات قدرت و 370 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

  • تویوتا GR کرولا رالی مفهومی در نمایشگاه SEMA 2022 رونمایی شد
  • تویوتا GR کرولا رالی مفهومی در نمایشگاه SEMA 2022 رونمایی شد

مجموعه‌ای از روتورهای تهویه‌دار و شکافدار 14 اینچی با کالیپرهای آلومینیومی چهار پیستونه‌ای که قدرت توقف را تامین می‌کنند. تویوتا همچنین ترمزهای چرخشی Wilwood را اضافه کرد، مجموعه‌ای ثانویه از کالیپرهای عقب، برای کمک به ارائه کنترل ترمز و چرخش لازم برای رانندگی با سنگریزه.

فضای داخلی این کانسپت برای رانندگی در رالی طراحی شده است و دارای بخش عقبی است که برای جای دادن قفس فولادی سفارشی و چرخ یدکی تغییر یافته است.

صندلی‌ها و کمربندهای مسابقه‌ای OMP، سیستم اطفاء حریق OMP Racing، سیستم مخابره داخلی رالی ZeroNoise، پایه ،تیک زاپاس و جک وجود دارد.

  • تویوتا GR کرولا رالی مفهومی در نمایشگاه SEMA 2022 رونمایی شد

این کانسپت تویوتا GR کرولا رالی تنها یکی از 12 خودروی پروژه اضافی برای نمایشگاه SEMA 2022 است که “گستره عملکرد و ماجراجویی در داخل و خارج از آسفالت” را به نمایش می گذارد.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، هات GR کرولا قرار است در سه ماهه اول سال 2023 در استرالیا عرضه شود و تنها 500 دستگاه برای سال اول عرضه شود.

این مجموعه عملکرد پررونق GR تویوتا را در کنار GR Yaris، GR Supra و GR86 تکمیل خواهد کرد.

قیمت هنوز مشخص نشده است، اما مشتریان علاقه مند اکنون می توانند علاقه خود را در نمایندگی های تویوتا اعلام کنند.

برای مشاهده گا،ی روی تصویر کلیک کنید.

بیشتر: همه چیز تویوتا کرولا
بیشتر: تویوتا از افراد سرسخت می خواهد تا GR کرولای پرتقاضا را ب،ند، نه اسکالپر
بیشتر: تویوتا GR کرولا دو سرنشین ‘Morizo ​​Edition’ برای استرالیا در سال 2023
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/toyota-gr-corolla-rally-concept-revealed-at-2022-sema-s،w