جدید ولوو EX90 الکتریکی SUV معرفی شد

EX90 امروز در استکهلم رونمایی شد و دی‌ان‌ای طراحی ولوو را مجسم می‌کند و به اخلاق ولوو وفادار می‌ماند. برخی از آنها مینیمالیسم، ایمنی و پیشرفت هستند. ولوو حتی ادعا می کند که EX90 ایمن ترین وسیله نقلیه آنها تا به امروز است، به لطف فناوری که قرار است در طول زمان هوشمندتر و ایمن تر شود.

این شرکت ادعا می کند که با یک بار شارژ می تواند 300 مایل (480 کیلومتر) برد داشته باشد. هرچند هنوز تایید نشده است. هیچ شماره رسمی شارژ وجود ندارد. البته ولوو ادعا می کند که تنها در 30 دقیقه از شارژر سریع 10 تا 80 درصد است. قیمت دقیق مشخص نیست با این حال، ولوو بیان می‌کند که یک تریم «خوب مجهز» کمتر از 80000 دلار (تقریباً 65.34 میلیون روپیه) قیمت خواهد داشت. پیش‌سفارش‌ها باز هستند و در سال 2024 تحویل داده می‌شوند.


منبع: https://www.rushlane.com/new-volvo-ex90-electric-suv-debuts-range-price-12453005.html

در تلاش برای آینده خودروهای برقی، ولوو وعده عرضه یک خودروی برقی را در هر سال تا پایان دهه داده است. تا آن زمان، ولوو قصد دارد فقط خودروهای الکتریکی بفروشد. در مجموعه این شرکت، این اندازه و جذابیت برابر با XC90 دارد.

ولوو EX90 SUV معرفی شد

از نظر طراحی، به نظر می رسد که یک نسخه الکتریکی XC90 چگونه خواهد بود. این چیز بدی نیست زیرا XC90 با وجود کوچکتر بودن از شاسی بلندهای فول سایز مانند کادیلاک اسکالید، بهترین حضور در جاده ها را داشت. فاسیای جلو اکنون دارای یک جلوپنجره بسته شده است و کل طراحی مینیمالیستی آن از ک، و پیچیدگی برخوردار است.

ولوو EX90 SUV 3 ردیفه
ولوو EX90 SUV 3 ردیفه

ما را به یاد کابین های سیاه لندن می اندازد، اما به نظر می رسد این انتخاب آگاهانه ولوو باشد. این موقعیت امکان دید ثابت 360 درجه را فراهم می کند و اشیا و تهدیدات احتمالی را از صدها متر شناسایی می کند. EX90 SUV اولین وسیله نقلیه ولوو است که با تمام سخت افزارهای لازم برای تسهیل “رانندگی بدون نظارت” در آینده مجهز شده است.

پیشرانه و امکانات

DRL های چکش ثور اکنون به سمت پایین کشیده شده و به خوبی در سپر آن ادغام می شوند. نمایه جانبی و نمایه عقب ساده نگه داشته می شوند و به احتمال زیاد نظرات را از هم جدا نمی کنند. اکنون ممکن است بهترین زمان برای صحبت با فیل در اتاق باشد. ولوو EX90 SUV با یک لامپ در بالای سقف خود عرضه می شود که دوربین ها، حسگرها، رادارها و سایر ،اصر مح،اتی خود را در خود جای داده است.

EX90 اولین ولوو است که به ،وان بخشی از سیستم Bowers & Wilkins، بلند،ای یکپارچه پشت سر (معمولاً با خودروهای کانورتیبل مرتبط هستند) را دریافت کرد. با توجه به اندازه عظیم ولوو EX90 SUV، یک باتری 111 کیلووات ساعتی ارائه شده است که مبتنی بر یک پلت فرم جدید است. این موتور 496 ، بخار قدرت و 910 نیوتن متر گشتاور از راه اندازی دو موتوره تولید می کند.

برند سوئدی ولوو مترادف با ایمنی است. این شرکت ریشه های خود را در ساخت خودروهای خانوادگی ایمن تا هسته دارد. ولوو از نشان دادن جنبه های ایمنی خود به روش های نوآورانه نیز ابایی ندارد. سال‌هاست که ولوو متعلق به جیلی در توسعه فناوری خودران نیز تلاش می‌کند.

باتری 111 کیلووات ساعتی ولوو EX90 SUV با تنظیم دو موتوره، مسافت 480 کیلومتری را با یک بار شارژ نوید می دهد.

ولوو EX90 SUV معرفی شد
ولوو EX90 SUV معرفی شد

مانند سایر ولووها، EX90 کاملاً حداقل است و مرکز آن یک سیستم صفحه نمایش لمسی 14.5 اینچی پرتره است که توسط نرم افزار Google طراحی شده است و دارای اتصال 5G و کلید تلفن نیز می باشد. یک نمایشگر منظره گرا کنسول ابزار آن را تشکیل می دهد. این لامپ داده‌های بلادرنگ را جمع‌آوری می‌کند که از یک پردازنده اسنپدراگون پردازش شده و توسط Unreal Engine، یک ابزار سه بعدی که بسیاری از ،اوین بازی‌های AAA نیز بر اساس آن ساخته شده‌اند، تجسم می‌شوند.

ولوو EX90 SUV داخلی
ولوو EX90 SUV داخلی