جریمه 555 دلاری برای دوربین های جدید تشخیص موبایل ویکتوریایی

،ت ویکتوریا در ابتدا یک مهلت سه ماهه را با صدور هشدار به راننده‌هایی که بدون کمربند ایمنی یا با استفاده از تلفن همراه تحت دوربین قرار می‌گیرند ارائه می‌کند، اما سپس 555 دلار بلیط و چهار امتیاز برای استفاده از تلفن همراه و 370 دلار جریمه و سه امتیاز ارسال می‌کند. بلیط برای نقض کمربند ایمنی

دوربین‌های تشخیص کمربند ایمنی و موبایل توسط شرکت Acusensus در فهرست ASX طراحی شده‌اند و سال گذشته 170000 شهروند کوئینزلند را در یک دوره 12 ماهه به تصویر کشیده‌اند که درآمد خوبی 159 میلیون دلاری برای ایالت به همراه داشته است.

جریمه های بالاتر از 31 مارس 2023 اعمال می شود.

،ت ویکتوریا با استفاده از فناوری مشابهی که در ایالت‌هایی مانند کوئینزلند و نیو ساوت و، به کار گرفته شده است، می‌گوید که گسترش سیستم تشخیص خودکار عادت خطرناک استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی را مهار می‌کند.

حمل و نقل نیوساوت و، قصد دارد تا پایان سال جاری 45 دوربین تشخیص موبایل داشته باشد که ،ن می‌زند سالانه 135 میلیون وسیله نقلیه را برای استفاده از تلفن همراه غربالگری کند.

ویکتوریا قرار است دوربین های تشخیص کمربند ایمنی و دوربین های موبایل را در حومه خود با جریمه های 555 دلاری (استفاده از تلفن همراه) و 370 دلاری (کمربند ایمنی) معرفی کند.

این دوربین ها تصاویری با وضوح بالا از رانندگ، که از تلفن همراه خود در پشت فرمان استفاده می کنند، می گیرد. به گفته سازنده، دوربین ها در همه شرایط از جمله محیط های کم نور و خودروهایی که با سرعت بالا حرکت می کنند، کار می کنند.

،ت ویکتوریا سرمایه گذاری 33.7 میلیون دلاری را در راه اندازی تایید کرده است. قبلاً دوربین‌های تشخیص کمربند ایمنی و تلفن همراه قابل حمل را در سال 2020 آزمایش کرده بود.

به گفته ،ت NSW، درصد صدور جریمه از زمان معرفی این سیستم به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

راه اندازی دوربین تشخیص تلفن همراه در ویکتوریا جدیدترین از مجموعه اقداماتی است که توسط ایالت های استرالیا برای مق، با مشکل رانندگی حواس پرت انجام شده است.

حمل و نقل نیوساوت و، تأیید کرده است که از همه وسایل نقلیه نظارت شده بین مارس 2020 تا دسامبر 2022، نرخ عدم انطباق 0.19 درصد وجود دارد که منجر به صدور 497000 جریمه برای تخلفات تلفن همراه شناسایی شده توسط دوربین شده است.

  • جریمه 555 دلاری برای دوربین های جدید تشخیص موبایل ویکتوریایی

بیشتر: ویکتوریا تلفن‌ها، ساعت‌های هوشمند، تبلت‌ها را در ماشین سرکوب می‌کند

  • جریمه 555 دلاری برای دوربین های جدید تشخیص موبایل ویکتوریایی

با توجه به اینکه این سیستم از هر وسیله نقلیه ای که در معرض دید است ع، می گیرد، منتقدان نگر، هایی را در مورد مسائل مربوط به حریم خصوصی و احتمال وجود موارد مثبت کاذب مطرح کرده اند، همانطور که در QLD و NSW در مورد تلفن های ،اب بازی و سایر اشیاء چنین بوده است.

یک فناوری نسبتاً جدید، همه جریمه‌ها در ابتدا با یک هوش مصنوعی تشخیص الگو شناسایی می‌شوند که به دنبال اشیاء به اندازه تلفن در محفظه راننده و همچنین علائم کمربند ایمنی می‌گردد. قبل از اینکه هر جریمه ای به طور رسمی ارسال شود، یک انسان واقعی باید فرآیند را تأیید کند.

  • جریمه 555 دلاری برای دوربین های جدید تشخیص موبایل ویکتوریایی

در نیو ساوت و،، جریمه استفاده نادرست از تلفن همراه در حین رانندگی پنج امتیاز منفی و 362 دلار جریمه (481 دلار در منطقه مدرسه) است. در QLD رانندگان با بزرگترین جریمه، 1078 دلار با 4 امتیاز انحراف مواجه هستند. این به هشت امتیاز برای تخلفات تلفن همراه دوم یا بعدی می رسد که طی یک سال پس از تخلف قبلی انجام شده است.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/555-fine-for-new-victorian-mobile-detection-cameras