جزئیات بیشتر پیشرانه رنو 5 EV فاش شد

5 جدید اولین خودرویی خواهد بود که از معماری رنو-نیسان-میتسوبیشی CMF-B EV استفاده می کند و گفته می شود که حدود 70 درصد از قطعات آن را با پلت فرم CMF-B که زیربنای رنو آرکانا، کلیو و کپچر است، به اشتراک می گذارد. و همچنین نیسان جوک و دیگران.

را رنو 5 ممکن است یک بدنه یکپارچهسازی با سیستمعامل داشته باشد، اما باید یک ماشین کاملاً مدرن در زیر آن باشد.

رنو 5 برای اولین بار در سال 2024 برنامه ریزی شده است. طراحی ظاهری این خودرو توسط خودروی مفهومی 2021 پیش نمایش شده است.

 • جزئیات بیشتر پیشرانه رنو 5 EV فاش شد
  مفهوم 4Ever Trophy
 • جزئیات بیشتر پیشرانه رنو 5 EV فاش شد
  R5 Turbo 3E مفهوم

بزرگترین باتری ارائه شده در Zoe یک واحد 52 کیلووات ساعتی است که برای برد رانندگی WLTP 395 کیلومتر من، است.

توسعه 5 و معماری زیربنایی CMF-B EV در حال حاضر در سراسر اروپا از جمله در مرکز تست هوای سرد این شرکت در سوئد در حال انجام است.

در نهایت، رنو ادعا می کند که 5 جدید یک “معیار برای بخش خود از نظر لذت رانندگی” خواهد بود. این تا حدی به اقدامات مختلف کاهش وزن که در بالا توضیح داده شد، بلکه به محور عقب چند پیوندی جدید خودرو مربوط می شود.

ادعا می شود که این اشتراک قطعات باعث می شود رنو 5 EV جدید حدود 30 درصد ارزان تر از Zoe که جایگزین آن می شود، تولید شود.

 • جزئیات بیشتر پیشرانه رنو 5 EV فاش شد
 • جزئیات بیشتر پیشرانه رنو 5 EV فاش شد

زیر کاپوت محفظه موتور خودرو قرار دارد که دارای یک موتور سنکرون با تحریک الکتریکی است که گفته می‌شود از طراحی آهنربای دائمی قدرتمندتر است و به ف،ات خاکی کمیاب نیاز ندارد و تولید آن را ارزان‌تر و تمیزتر می‌کند.

CMF-B EV به ،وان پایه ای برای نسل بعدی نیسان Micra در اروپا و همچنین نسخه تولیدی کانسپت کراس اوور 4Ever Trophy خواهد بود. امیدواریم این امر همچنین اجازه دهد تا کانسپت R5 Turbo 3E به یک خودروی آماده برای نمایشگاه تبدیل شود.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/more-renault-5-ev-drivetrain-details-revealed

در کف محفظه سرنشین، بسته باتری رنو 5 قرار دارد. در حالی که خودروساز فرانسوی هنوز ظرفیت باتری های ارائه شده در خودروی شهری جدید را فاش نکرده است، می گوید طراحی جدید که از چهار ماژول بزرگ به جای 12 ماژول کوچکتر استفاده می کند، 15 کیلوگرم سبک تر است و فضای کمتری را برای حمل و نقل بیشتر کیلووات ساعت اشغال می کند. “.

زندگی با موتور یک مبدل DC/DC برای باتری اصلی 400 ولت، شارژر باتری و جعبه توزیع برق است. پیشرانه جدید حدود 20 کیلوگرم سبک تر از پیشرانه ای است که Zoe در حال ،وج است.

سال گذشته رنو فاش کرد که یکی از گزینه‌های پیشرانه 5 با نام ePT-100kW شناخته می‌شود که، ما فکر می‌کنیم ممکن است ،وجی 100 کیلووات داشته باشد. مگان E-Tech بزرگتر از واحدی به نام ePT-160kW استفاده می کند.

 • جزئیات بیشتر پیشرانه رنو 5 EV فاش شد
  رنو 5 مفهومی