جزئیات 4 نفره ماهیندرا اتم الکتریک لو رفت

در مجموع چهار نوع ماهیندرا اتم – K1، K2، K3 و K4 وجود خواهد داشت. در حالی که K1 و K2 دارای بسته باتری 7.4 کیلووات ساعتی و 144 Ah خواهند بود، Atom K3 و K4 با بسته باتری 11.1 کیلووات ساعت و 216 Ah عرضه می شوند. بسته باتری کوچکتر 98 کیلوگرم وزن دارد، در حالی که واحد بزرگتر 47 کیلوگرم وزن دارد.

فناوری باتری لیتیوم فسفات آهن (LiFePO4 یا LFP) است که طیف وسیعی از مزایای را ارائه می دهد. از جمله آنها می توان به طول عمر بیشتر، سبک وزن، عملیات ایمن، توانایی تحمل دمای بالا، حداقل تعمیر و نگهداری و بهبود تخلیه و کارایی شارژ اشاره کرد.

ماشین 4 نفره برقی ماهیندرا ATOM
ماشین 4 نفره برقی ماهیندرا ATOM

ماهیندرا اتم که در نمایشگاه خودرو 2018 رونمایی شد، عمدتاً بخش ناوگان را هدف قرار می دهد و اتصالات اول و آ، مایل را تامین می کند.

جدید ماهیندرا اتم الکتریک 4 نفره
جدید ماهیندرا اتم الکتریک 4 نفره
حدود دو سال پس از رونمایی به ،وان یک کانسپت، ماهیندرا اتم به شکل نزدیک به تولید در نمایشگاه خودروی 2020 به نمایش گذاشته شد. انتظار می رفت در سال 2020 راه اندازی شود، اما برنامه ها به دلیل همه گیری به تعویق افتاد. اکنون با شتاب گرفتن بخش EV، ماهیندرا در حال آماده شدن برای راه اندازی Atom EV است. این اولین چهار چرخه برقی هند خواهد بود.

ماهیندرا اتم می تواند با قیمت پیشنهادی اولیه حدود 3 میلیون روپیه راه اندازی شود. بعید است که رقیب مستقیمی در زمان عرضه داشته باشد. در آینده، ممکن است با رقابتی با Bajaj Qute الکتریکی روبرو شود.


منبع: https://www.rushlane.com/mahindra-atom-electric-4-seater-details-leak-100-kms-range-12451767.html

حدا،ر قدرت موتور ماهیندرا اتم 8 کیلو وات در 3950 دور در دقیقه است. مصرف انرژی الکتریکی طبق استانداردهای AIS-039 90 وات ساعت در هر کیلومتر برای K1 و K2 و 106 وات ساعت در هر کیلومتر برای K3 و K4 است. انتظار می رود برد برای K1 و K2 حدود 80 کیلومتر و تقریباً باشد. 100 کیلومتر برای K3 و K4. از نظر امکانات، K1 و K3 با تهویه مطبوع عرضه نمی شوند. این امر دامنه آنها را به خصوص در مکان های گرم و مرطوب محدود می کند. با این حال، انواع غیر AC قادر خواهند بود مایل های بیشتری را با شارژ کامل طی کنند.

ویژگی ها، مشخصات ماهیندرا اتم

از نظر بصری، ماهیندرا اتم دارای نمایه ای زیبا با طراحی جلوپنجره منحصر به فرد، چراغ های جلو برجسته، شیشه جلو و پنجره های بزرگ و ستون های مرکزی سیاه شده است. از یک شاسی مونوکوک بهره می برد و دارای طراحی عمودی و جعبه ای است. چرخ‌ها در انتهای انتهایی قرار گرفته‌اند که ظاهر و احساس آینده‌نگر را برای چهار چرخه تضمین می‌کند. در داخل، Atom بر ویژگی های سودمند تمرکز خواهد کرد. برای پردازش سریعتر رزروها و پرداختها در صورت استفاده برای عملیات ناوگان، اتصال 4G خواهد داشت.

قبل از راه اندازی، جزئیات مربوط به ماهیندرا اتم از طریق گواهی تایید نوع فاش شده است. در حالی که گواهی قبلی در دسته “غیر حمل و نقل” صادر شده است، آ،ین گواهینامه در دسته “حمل و نقل” صادر شده است.

انواع ماهیندرا اتم، محدوده

ماهیندرا اتم از نظر ابعادی 2728 میلی متر طول، 1452 میلی متر عرض و 1576 میلی متر ارتفاع دارد. فاصله بین دو محور آن 1885 میلی متر است. ماهیندرا اتم با وجود اندازه جمع و جور خود، فضای داخلی جادار خواهد داشت. به دلیل تفاوت در بسته باتری و انواع AC، غیر AC، هر چهار نوع دارای وزن محدود و وزن ناخالص خودرو (GVW) هستند.

ماهیندرا اتم
ماهیندرا اتم