جیپ انتقام جوی جدید SUV کامپکت معرفی شد

SUV جیپ انتقام جویانه دارای هر دو نوع تمام الکتریکی و هیب، است. ابتدا نسخه تمام برقی و نسخه هیب، بنزینی بعداً وارد بازار خواهند شد. Jeep Avenger SUV یکی از 100 محصول جدیدی است که شرکت مادر Stellantis قصد دارد تا سال 2030 در بازارهای جه، عرضه کند. 75 درصد از این وسایل نقلیه الکتریکی با باتری (BEV) خواهند بود.

SUV جدید جیپ انتقامجو

در حالی که FWD برای هر دو مدل ICE و تمام الکتریکی استاندارد خواهد بود، انواع تمام الکتریکی با مشخصات بالا می‌توانند سیستم چهارچرخ محرک الکترونیکی (eAWD) داشته باشند. این در مقایسه با سیستم درایو معمولی 4×4 ارزان تر است. این به جیپ اجازه می دهد تا شاسی بلند جدید را با قیمت رقابتی عرضه کند.

جیپ از کوچک‌ترین شاسی‌بلند خود به نام Avenger رونمایی کرد که بیش از ۴ متر طول دارد.

SUV جدید جیپ اونجر کامپکت
SUV جدید جیپ اونجر کامپکت
در حالی که به نظر می رسد شاسی بلند جمع و جور جدید جیپ برای بازار هند مرتبط باشد، چالش پیشروان بخش مانند کرتا و سلتوس دشوار خواهد بود. نسخه تمام الکتریکی شانس بیشتری دارد، زیرا در حال حاضر بازیکنان زیادی در این فضا وجود ندارند. با فرض اینکه این خودرو در اینجا راه اندازی شود، لیست قیمت و ویژگی ها عوامل کلیدی خواهد بود که موفقیت شاسی بلند کامپکت تمام الکتریکی جیپ را تعیین می کند.


منبع: https://www.rushlane.com/new-jeep-avenger-compact-suv-debuts-electric-and-hybrid-12445397.html

نیروبخش شاسی بلند جیپ انتقام جوی برقی، موتورهای مستقل 94 ، بخاری خواهند بود. بسته به نوع، 2 یا 4 نصب می شود. حدا،ر برد ادعا شده حدود 400 کیلومتر با شارژ کامل است. جزئیات بیشتر در نمایشگاه خودرو پاریس 2022 فاش خواهد شد.

Jeep Avenger از یکی از پلتفرم های جدید STLA استفاده خواهد کرد. این می تواند شباهت هایی با پلتفرم هایی داشته باشد که قبلاً با خودروهایی مانند پژو e-2008 و سیتروئن e-C4 استفاده می شد. نوع ICE دارای موتور بنزینی هیب، خواهد بود. با توجه به پیشنهادات رقیب در فضای SUV جمع و جور، جیپ اونجر می تواند از موتور 1.2 لیتری یا 1.5 لیتری استفاده کند.

مشخصات شاسی بلند Jeep Avenger

برخی از ویژگی های کلیدی شاسی بلند Jeep Avenger عبارتند از DRL های LED در بالا، چراغ های جلوی شیک، جلوپنجره 7 لت، روکش بدنه ضخیم، قوس چرخ های برجسته، ریل های سقفی کاربردی، رینگ های آلیاژی اسپرت و دستگیره های درهای عقب با ستون C. در عقب، این SUV دارای چراغ‌های عقب LED اسپرت X شکل و سپر ضخیم با صفحه لغزنده مصنوعی است. انتظار می رود این SUV در دو رنگ تک رنگ و دو رنگ ارائه شود. دومی دارای سقف و ستون های سیاه شده خواهد بود.

شاسی بلند کامپکت جدید جیپ رسما رونمایی شد. رزروهای جدید Jeep Avenger SUV از 17 اکتبر در اروپا آغاز می شود. سال آینده در چندین بازار جه، عرضه خواهد شد. مشخص نیست که آیا جیپ شاسی بلند Avenger خود را به هند خواهد آورد یا خیر. با این حال، با توجه به اینکه جیپ به طور مرتب محصولات جدیدی را اضافه می کند، نمی توان احتمال عرضه هند را به طور کامل کنار گذاشت. در اینجا، با شرکت هایی مانند کرتا، سلتوس، گرند ویتارا، هایرایدر، کوشاک و تایگون رقابت خواهد کرد.

زبان طراحی جدید Jeep Avenger SUV تفاوت چند، با شرکت هایی مانند Comp، و Meridian ندارد. شاسی بلندهای جیپ همیشه مترادف با ک، و ظرافت بوده اند، ویژگی هایی که در SUV های کوچک جدید نیز دیده می شود. 2023 Avenger SUV دارای مشخصات منحنی با لبه های گرد است که برخلاف زبان طراحی تیز و تهاجمی است که در SUV هایی مانند Creta و Seltos مشاهده می شود.