جیپ اونجر جایزه خودروی سال اروپا در سال 2023 را دریافت کرد

این لیست شامل پژو 408، رنو آسترال، سوبارو سولترا و تویوتا bZ4x نیز بود.

 • جیپ اونجر جایزه خودروی سال اروپا در سال 2023 را دریافت کرد

این خودرو 328 امتیاز و 21 رای بهترین را از هیئت داوران خودروی سال دریافت کرد که نشان‌دهنده آن بود. Buzz (241 امتیاز، 16 بهترین رای)، آریا (211 امتیاز) و نیرو (200 امتیاز).

در سطح جه،، این شرکت تأیید کرده است که تا سال 2025 چهار وسیله نقلیه تمام الکتریکی را روانه بازار خواهد کرد که انتظار می رود یکی جانشین چروکی باشد.

برخی از مدل‌های جدید و پرمخاطب نتوانستند به فهرست نهایی راه پیدا کنند. اینها شامل BMW X1/iX1 و i7 و همچنین فراری Purosangue، Honda Civic، Jeep Grand Cherokee، Kia Sportage، Lexus RZ، Maserati Grecale، Mazda CX-60، Mercedes-Benz GLC و EQE، Nissan X-Trail، رنج روور، رنج روور اسپرت و تویوتا کرولا کراس.

در همین حال، جیپ مشغول گسترش دامنه خود از پلاگین هیب، با برند 4xe بوده است. بسته به بازار، اکنون نسخه های برقی Renegade، Comp،، Grand Cherokee و Wrangler را با Gladiator 4xe که تا سال 2025 عرضه می شود، ارائه می دهد.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/jeep-avenger-awarded-2023-european-car-of-the-year

گروهی از رو،مه نگاران خودرو تاج خودروی سال اروپا در سال 2023 را انتخاب ،د و یک جیپ را انتخاب ،د.

این در آمریکای شمالی عرضه نخواهد شد، بلکه تمرکز آن بر اروپای محل ساخت آن است. این خط تولید استیلانتیس Tychy در لهستان به همراه کراس اوورهای سطح پایه آینده برای برندهای آلفارومئو و فیات راه اندازی خواهد شد و همچنین به بازارهایی مانند ژاپن صادر خواهد شد.

جیپ قصد دارد تا پایان سال 2030 تنها خودروهای الکتریکی را در اروپا بفروشد و اولین خودروی برقی Avenger باشد. Recon سایز متوسط ​​و با نام آزمایشی Wagoneer S در رتبه بعدی قرار خواهد گرفت و در سال 2024 در ایالات متحده تولید می شود و برای عرضه در استرالیا تایید شده است.

برد الکتریکی ادعا شده در چرخه سخت‌گیرانه‌تر WLTP 400 کیلومتر است، در حالی که Avenger یک سیستم الکتریکی 400 ولتی دارد و از شارژ DC تا 100 کیلووات پشتیب، می‌کند.

Avenger در حال حاضر فقط چرخ‌محرک جلو است، اگرچه با کنترل فرود از تپه، صفحه‌های لغزش زیر بدنه و طیف وسیعی از حالت‌های زمین از جمله برف، گل و ماسه همراه است. جیپ همچنین یک نسخه مفهومی 4×4 را پیش‌نمایش کرده است.

 • جیپ اونجر جایزه خودروی سال اروپا در سال 2023 را دریافت کرد

در بازارهایی مانند ایتالیا و اسپ،ا، Avenger با موتور 1.2 لیتری سه سیلندر بنزینی توربوشارژ با قدرت 74 کیلووات، همراه با گیرب، شش سرعته دستی نیز عرضه می شود.

 • جیپ اونجر جایزه خودروی سال اروپا در سال 2023 را دریافت کرد
  Recon
 • جیپ اونجر جایزه خودروی سال اروپا در سال 2023 را دریافت کرد
  واگنیر اس

Avenger که 16 سانتی‌متر کوتاه‌تر از Renegade است، که آ،ین بار در دوج که در اروپا نیز فروخته شده بود، گرد و غبار را پاک می‌کند و از نسخه‌ای از معماری CMP استفاده می‌کند که زیربنای مدل‌هایی مانند پژو 2008 است.

این جیپ اونجر، یک کراس اوور تقریباً 4 متری با انتخابی از پیشرانه های برقی و بنزینی، بر خودروهایی مانند فول، واگن ID پیروز شد. باز، نیسان آریا و کیا نیرو.

سورن دبلیو راسموسن، رئیس هیئت داوران خودروی سال، آن را «برنده‌ای شایسته» خواند و افزود: «به شیوه‌ای متقاعدکننده، زمان ورود دنیای خودرو را منع، می‌کند، و با طراحی خود تابش می‌کند. تغییر بزرگی که این برند معروف با آن مواجه است.

جیپ اونجر ثابت کرده است که ،یبی عالی برای ا،ر مصارف است: جمع و جور و چابک برای استفاده در شهر است، قدرت و گشتاور کافی برای پیمایش در هر جاده ای دارد و برد خوبی حتی برای سفرهای میان برد دارد. معاون رئیس سازمان، آلبرتو ساباتینی.

تاج گذاری Avenger اولین باری است که یک جیپ حتی فینالیست مسابقات خودروی سال اروپا شده است، چه رسد به برنده شدن.

 • جیپ اونجر جایزه خودروی سال اروپا در سال 2023 را دریافت کرد

Avenger هنوز برای عرضه در استرالیا تایید نشده است، اگرچه جیپ استرالیا تایید می کند که در حال ارزیابی آن است.

در بیشتر بازارها، Avenger منحصراً با موتور الکتریکی 115 کیلووات/260 نیوتن متر و باتری لیتیوم یون کبالت نیکل منگنز با ظرفیت 54 کیلووات ساعت عرضه می شود.

با وجود اینکه تنها 4.08 متر طول دارد، فضای زیادی در داخل آن وجود دارد. این یک ماشین کامل است نه یک ماشین شهری. اما مهمتر از همه، طرحی دارد که تکان دهنده است.»

 • جیپ اونجر جایزه خودروی سال اروپا در سال 2023 را دریافت کرد
  مفهومی انتقام جوی 4×4
 • جیپ اونجر جایزه خودروی سال اروپا در سال 2023 را دریافت کرد

همچنین خودروهای چینی نتوانستند به فهرست نهایی راه پیدا کنند و مدل‌های تازه‌ای که از جمله MG 4 و Ora Cat به بازار عرضه شده‌اند، در این فهرست حضور نداشتند.