حاشیه های تسلا با کاهش قیمت کاهش یافت، زیرا ایلان دو برابر شد

یک روز به نظر می رسد که اقتصاد جهان در حال فروپاشی است، روز دیگر خوب است. ماسک در یک کنفرانس تلفنی به تحلیلگران گفت: من نمی دانم چه اتفاقی در حال رخ دادن است. رویترز. «ما در دوران پرتلاطمی به سر می‌بریم.»

در پایان، ما بر کاهش هزینه، توسعه محصول جدید که امکان رشد آینده را فراهم می‌کند، سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه، گزینه‌های بهتر تامین مالی خودرو، بهبود مستمر محصول و ایجاد جریان نقدی رایگان تمرکز می‌کنیم.

این نتیجه را به عواملی مانند کاهش میانگین قیمت فروش وسایل نقلیه خود، هزینه افزایش تولید 4680 سلول باتری، هزینه های عملیاتی Cybertruck در نهایت نزدیک شدن به تولید و اثرات منفی ارز خارجی نسبت داد.

  • حاشیه های تسلا با کاهش قیمت کاهش یافت، زیرا ایلان دو برابر شد

بیشتر: تسلا استرالیا قیمت های خود را به پایین ترین حد کاهش می دهد

  • حاشیه های تسلا با کاهش قیمت کاهش یافت، زیرا ایلان دو برابر شد

آ،ین اطلاعات مالی رهبر خودروهای الکتریکی (EV) حاشیه عملیاتی 9.6 درصدی را برای سه ماهه دوم سال 2023 (Q2) نشان داد، در مقایسه با 11.4 درصد در سه ماهه اول سال 2023 و 14.6 درصد در سه ماهه دوم سال گذشته.

بیشتر: تسلا برای ارائه رکورد سه ماهه از رقابت سخت و اقتصاد سرپیچی می کند
بیشتر: تسلا رسما اولین Cybertruck خود را در تگزاس تولید کرد
بیشتر: تغییرات بزرگ در پرفروش ترین تسلا مدل 3 – گزارش
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/tesla-margins-squeezed-by-price-cuts-as-elon-doubles-down

او افزود: «… من فکر می کنم منطقی است که حاشیه ها را به نفع ساخت وسایل نقلیه بیشتر قرب، کنیم.

این شرکت در سه ماهه دوم رکورد 480000 خودرو تولید کرد و 466000 دستگاه را تحویل داد که درآمد کلی از خودروسازی، تولید و ذخیره انرژی و عملیات خدماتی آن به رکورد 25 میلیارد دلار (37 میلیارد دلار استرالیا) رسید.

درآمد عملیاتی با اندکی کاهش نسبت به سال قبل به 2.4 میلیارد دلار (3.5 میلیارد دلار استرالیا) و 38.5 درصد نسبت به سه ماهه چهارم سال گذشته رسید. تسلا حاشیه ناخالص کلی 18.2 درصد را برای دوره آوریل تا ژوئن گزارش داد که کمترین میزان در 16 فصل اخیر است، اما همچنان بالاتر از میانگین صنعت است.

اوایل این ماه، تسلا به 15 خودروساز چینی پیوست و تعهدی را امضا کرد که به طور موثر به جنگ قیمت خودروهای الکتریکی در آنجا پایان دهد و «ارزش‌های سوسیالیستی اصلی» را ترویج کند.

این شرکت گفت که در حال نصب تج،ات تولید مورد نیاز برای Cybertruck در Gigafactory Texas قبل از شروع تولید در سال جاری است. همچنین اشاره کرد که برلین-براندنبورگ تولید مدل Y را در محدوده استاندارد آغاز کرده است، و گفت کارخانه شانگهای که استرالیا را تامین می کند “برای چندین ماه با موفقیت نزدیک به ظرفیت کامل کار می کند.”

تسلا با توجه به توانایی خود در تولید خودروهای برقی در مقیاس، در پی کاهش قیمت ها در ایالات متحده، چین و استرالیا (در میان مناطق دیگر) در سال جاری به دنبال ضربه مهلکی به رقبای خود است. همچنین نیاز به پا،ازی موجودی به ،وان تولید در کارخانه های آن وجود دارد.

چالش‌های این زمان‌های نامشخص تمام نشده‌اند، اما ما معتقدیم که از طریق انواع پروژه‌های با پتانسیل بالا، مواد لازم برای موفقیت بلندمدت ،ب‌وکار را داریم.

حاشیه عملیاتی بالای تسلا در سه ماهه دوم سال 2023 تا حدی به دلیل کاهش قیمت‌های اخیر مدل 3 و مدل Y ضربه خورد، اما ایلان ماسک در زمان‌های آشفته از این استراتژی حمایت کرده است.